dieta mi nechce pit mlieko

klarik12

jej to mozno tak teraz pripada, podla toho, co pisala mam pocit, ze toto je jej prve dietatko, preto ma take obavy :)

katarina22

Presne pre to som to napísala, lebo aj ja sama viem, čo to vie porobiť keď niekoho do niečoho nútiš a najmä ak ide o deti, tak proste tie to vnímajú ešte oveľa citlivejšie a keď chceš aby si našla k tomu cestu tak musíš ju nechať, ponúknuť, ale nenútiť. A ak aj tak si k tomu nenájde tú cestu, že to nebude chcieť tak predsa svet sa z toho nezrúti, aj keď viem, že tebe to teraz tak možno pripadá :)

matitima

to ani nechcem, lebo viem, že keď ju budem nútiť, že to v nej vyvolá odpor, že to ešte viac nebude chcieť, aspoň teda u mňa to tak bolo, keď ma mamina niečo nútila jesť alebo niekam chodiť. len mám obavu z toho, že jej to mlieko bude v tom jedálničku proste chýbať. lebo celkovo to nie je len o samotnom mlieku, ale aj napríklad o jogurtoch, tie tiež to už musí byť aby si nejaký dala. :/

katarina22

Hlavne nie je dobré a ani vhodné aby si ju nútila do toho. Nenúť ju ho piť. Ponúknuť jej ho môžeš, ale ak nechce tak ju nenúť aby ho vypila. Pre niečo ho nechce, možno sa ho už prepila, možno jej už nechutí, chápem tvoje obavy, ale keby si ju nútila by si spravila len horšie :/

matitima

idem za vami s dilemou, dcérka nemala donedávna vôbec problém s mliečkom, no posledné mesiace mi ho neustále odmieta, odťahuje sa keď jej ho chcem dať napríklad na večeru alebo tak a pritom si myslím, že mlieko je veľmi pre ňu dôležité, keďže sa vyvíja a tie vitamíny, čo obsahuje proste potrebuje :( a sama si s týmto trápením nejako neviem pomôcť :(

aknitka

dobre ti mamka poradila!!! ak sa malému časom prejaví nejaká alergia tak nech ti aj potom mamka poradí ako sa s tým popasovať. alebo potom ti budú dobré rady pani doktorky?

2wall-e

no ja neviem ,ale mne moj mali prestal pit mlieko v 5 mes.a potom som mu dala plnotucne do ktoreho som mu nadrobila marina keks a to mi pil asi mesiac mezdi tim mal aj tuhu stravu .a zalubila sa mu strava a mliecko prestal pit uplne .moja mama mi povedala ze aby,som mu davala co je navarene a mali je zdravy a ako buk! mlieko mi nepije ale lubi zakysane mlieko ,syry.brindzove halusky.ma 15mesiacov a od 5mes. papa vsetko na radu mojej mamy a som rada ze som nepocuvala doktorou varit neslane nemasne a na vode to detom nechuti ved ani mi bi sme to mejedli .

tinka228

Gratulujem Vám, náš veľký deň bude 22.08. Malý bude mať rok a ja 28, keďže som si ho porodila v deň svojich narodenín.
A špenátik sme mali dnes na obed. Malý ho má veľmi rád. Ja robím tak, že si dám cca pol centimetrový plátok masla do hrca a do toho pridám hl. múku, trošku popražím, pridám mlieko, trošku cesnaku, zašľahám vajíčko (malému len žĺtok, bielok som mu ešte nedávala) a nakoniec pridám špenát. Nechám prevrieť a je to.

jablonkaa

ja som synovi zacala ryby, len dusene, cca od 9. mesiaca, teraz dcere o cosi neskor. s rybami je treba davat pozor hlavne kvoli moznemu obsahu toxickych latok, ktorymi su moria nasytene. ale zas na druhej strane obsahuju jod a ten je nepostradatelny pre spravny vyvoj nervovej sustavy. takze plati, vsetko s mierou.
cottage cheese je vlastne tvaroh, takze preto ta opatrnost. tavene syry su zas len upravene roznymi zahustovadlami, takze nic moc. mne ich ani stvorrocny syn nechce.
nase deti obe zboznovali spenatovu kasu, uz odmala. zahustujem ju detskou krupicou, takze sa aj dobre zasytia.
takze tinka, budete mat zaraz rok? moja dcerka prave zajtra :-)

tinka228

Úprimne Ti jablonka závidím, že môžeš kojiť. Ja som kojila len tri mesiace, aj to s veľkými potiažami. Mliečka som mala veľmi málo.
Pediatrička nám práve kvôli tým prísadám neodporúčala Pribináčik, len si nemôžem spomenúť ako tie "látky" nazvala. Samotný tvaroh mi po troške po roku "povolila". Taktiež mi neodporúčala syrokrémy (žiadne) a keď, tak veľmi opatrne. Že mám radšej dať malému tvrdý syr. Pýtala som sa aj na cottage cheese a ten mi tiež povedala, že opatrne. A čo ryby? Kedy si začala Ty? Môj malý bude mať o pár dní rok a ja som mu už dala trošku rybieho filé (pripraveného na vode) a taktiež som mu raz vymiešala s masielkom trošku tuniaka. Dr. mi povedala, že na jednej strane sú ryby veľký alergén, ale na druhej strane majú zas obsah dôležitých prvkov. Malý nemal žiadnu reakciu a chutilo mu.