dieta mi nechce pit mlieko

jablonkaa

no, ja sa priznam, ze ja s formulami nemam skusenosti, len pisem, co viem z literatury. ja mam to stastie, ze som prve dieta dojcila dva a tristvrte roka a teraz druhe uz presne rok. .... no a este nekoncime.
tinka, tvaroh sa neodporuca, v prvom roku urcite nie, v dalsom len opatrne. ale je rozdiel medzi samotnym tvarohom a kvasenymi mliecnymi vyrobkami, tie su ovela lepsie stravitelne. no, pribinacik je sice kaloricky, zasyti a vykrmi dieta, ale su tam take prisady, ktore maju daleko od zdravej vyzivy.

tinka228

jablonka puding som varila aj tak ako si opísala, aj s vymiešanej beby, ale ani jedno, ani druhé nebolo jedlé. Teda s normálnym pudingom ani porovnať.
A ešte k tomu mlieku: čítala som, že pokiaľ ide o formulu, ktorá nie je so štiepenou bielkovinou, tak dieťatko dostáva podobnú nálož bielkovím akoby pilo normálne kravské mlieko. Čo lekár, to iný názor. A každý má svoju pravdu. Jedny "povoľujú" pitie kravského mlieka už v druhom polroku života (za predpokladu, že dieťatko nie je alergik a nemá to ani v rodinnej anamnéze), iní zas striktne zastávajú názor, že do troch rokov by dieťa malo piť len formulu. Mne osobne naša pediatrička odporučila na pitie formulu a do varenia klasické mlieko.
A keď už tu rozoberáme "mliečny problém", čo vravíte na Pribináčik (a všetky obdobné tvarohové dezerty)? Čestne môžem povedať, že som na ulici jediná mamička, ktorej dieťa ešte toto nejedlo. Ostatné deti už v pohode od pol roka papajú. V tejto problematike sú väčšinou aj pediatri jednotní a to, že tvaroh by dieťa do roka určite nemalo. Dokonca naša pediatrička mi povedala, že by s tým počkala aj do druhého roka. Kedy ste začali s tvarohom vy?

poliewoocka

Zvierata a male deti maju este pudy, co jest, co nejest a kolko toho jest. Az neskor sa clovek vplyvom vychovy a zvykov meni a v tom horsom pripade zacne jeho zivot ovladat jedlo.Uz to nie su pudy-najem sa, ked som hladny, ale najem sa, lebo je trebars cas obeda. Kamarata trapilo, ze jeho dcerka im v byte obhryzala rohy stien:))) a pritom jej len chybal vapnik...o tom to je...
rozhodne nenutit pit mlieko, je to rizikova potravina a nie kazdy ju dokaze stravit.Skor by ma viac trapilo, keby neskor odmietalo ovocie a zeleninu...

jablonkaa

a ako ste robili ten puding z beby? treba to robit s vodou, a az po uvareni, a do trochu vychladeneho treba dat prasok. ak varite vymiesanu bebu, tak to musi zhorknut.
tinka, prave naopak, je velmi vela alergii na kravske mlieko, alergie na ine potraviny vznikajuce v eskorsom veku prave na zaklade toho, ze dietatu bola priskoro podavana bielkovina z kravskeho mlieka. pozor na to, zaludok batolata na to nie je zvyknuty, organizmus sa velmi zahlienuje.
msaj, preco sa neporadis s vasim pediatrom? som presvedcena, ze nebude odporucat kravske mlieko.
kozie mlieko je lepsia volba ako kravske.
vela stastia.

msaj

ďakujem tinka, takže plnotučné je lepšie, tiež som skúšala robiť puding z beby, ale ani pes to nechcel žrať, preto som jej skúšala normálne mlieko, najprv trošku, či nebude mať nejaké problémy a bolo to v pohode,
a ešte k tým ostatným, máme doma kozu, a synovec pije iba kozie mlieko, to som ešte malej neskúšala dávať, myslíte, že to je dobrý nápad?

tinka228

Ja som niekde čítala, že ak je dieťatko nekojené, tak po polroku by mohlo piť aj kravské mlieko lebo , že aj formula je vlastne z kravského mlieka (samozrejme upravená). Ja osobne na pitie dávam formulu, ale do varených jedál už používam plnotučné mlieko (malý má rok). A msaj písala, že ho chce používať na kaše a puding, tak čo ja viem??? Ja som malému, keď bol menší skúšala robiť puding z formuly (BEBA) a bol nejedlý. Malo to zvláštnu horkastú chuť a malému tiež nechutil. Tak som mu po 10. mesiaci začala variť z plnotučného.
Pre jablonka: sojové mlieko??? veď všade píšu, že sója je jedným z najväčších alergénov a odporúčajú ju podávať až po vaječnom bielku (a to niektorá literatúra uvádza po roku, iná po 18. mesiaci).

mira

Mlieko kravské obsahuje veľmi nevhodnú formu tuku. Tuk je zložený prevažne z nasýtených mastných kyselín. Pomer nasýtených a nenasýtených je 13 : 1, maximálne nevhodný. Nasýtené m.k. majú za následok tvorbu cýst a nádorov v staršom veku, ukladajú sa i na stenách ciev a spôsobujú kardiovaskulárne choroby, ukladajú sa v dutinách, spôsobujú výtoky ..... Dieťatku takto zakladáš na mnoho ďalších problémov v staršom veku, ku ktorým ti lekári nedajú vysvetlenie.

jablonkaa

a este, co sa tyka obsahu tuku, detom treba davat plnotucne mlieka aj jogurty, urcite sa vyvaruj odtucnenym vyrobkom, deti potrebuju tuky pre spravny vyvoj vsetkych telesnych funkcii.

jablonkaa

msaj, polrocne dieta by este nemalo pit kravske mlieko, je to zataz pre traviaci trakt dietatka. treba pouzivat formulu, alebo radsej susene sojove mlieko. treba byt opatrny, aby dieta v neskorsom veku neprejavilo nejaku alergicku reakciu.