dieta mi nechce pit mlieko

Ahojmamicka

Aikido, stačí pogoogliť seriózne výskumy a nie také, čo si platia mliekarne. A dobrá prednáška je aj toto. Všetko pekne vysvetľuje.

www.youtube.com

Aikido

Ahojmamicka, pokial o tom nemas nejake seriozne vedecke studia tak je to len vymysel. Podla mna mlieko je zdrave, ale ide o to, ake mlieko. Mlieko z obchodu = krabicove nepovazujem za mlieko, a cerstve vo flaske len s prizmurenymi ocami. Naj mlieko je z mliekomatu, pokial clovek nema moznost kupit priamo od farmara. No a samozrejme kozie je zdravsie ako kravske a pod., deti ho zvycajne lepsie znasaju, ked si zvyknu na to chut a vonu.

Ahojmamicka

Ahoj. Bud rda, ze dieta uz to mlieko nechce. Vapnik ziska z inych zdrojov a bude to pre ju oooovela zdravsie. Mlieko pomaha chorobam ako alzheimer, cukrovka atd. Dospely clovek by mal denne prijat 600mg. Najdi si, kolko dieta. A vyskladaj jej to z potravin ako – listová zelená zelenina (brokolica, kel, kapusta...), pomaranče, mandle, rastlinné mlieko s vápnikom, tofu, minerálka korytnica, melasa. Mlieko vobec nie je zdrave. Tym si ludia iba skodia.

martina.d

my si síce povieme, že vápnik z mliečka je dôležitý, ale vysvetli to trojročnému alebo štvorročnému dieťaťu, to nie je šanca mu niečo také vysvetliť aby to pochopilo :)

mon12ika

Aj pre nás je to priorita, je to na prvom mieste, ale ja niektoré veci nejako až tak ako muž neprežívam, ja skôr sa na veci pozerám tak, že keď jedna cesta nejde tak hľadám druhú, môj muž ten vidí len jednu a silou mocou chce ísť ňou, neviem či tejto mojej metafore rozumieš :)))

matitima

asi na tom bude čosi pravdy, je to možné, neviem to posúdiť, keďže druhé dieťa ešte nemáme, potom sa asi budem na to inak kukať ;)
na to som zaťažená aj ja, predsa zdravie dieťaťa je pre mňa prioritou :) u vás doma tie problémy aj pominuli samé nejako alebo ešte s tým bojujete do dnes??

mon12ika

S týmto sme aj my bojovali, muž ten je strašne zaťažený na tom aby deti mali všetky vitamíny, aby správne rástli a u dcéry sme narazili presne na tento problém. Akonáhle začala chodiť do škôlky tak s tým prišiel aj problém s mliekom. Najskôr som myslela, že si robí srandu, keď nechce lebo za mliečnymi vecami sa išla zblázniť, no potom mi došlo, že niekde je problém a treba s tým dačo robiť. Takže presne viem, čo prežívaš!!!

klarik12

co tym chcem povedat, tak v prvom rade si nemysli, ze nieco zle, len viem ako to je, ako to byva pri prvom dietati - ovela viac stresujeme, riesime veci, ktore uz pri druhom alebo pri tretom riesit nebudeme, lebo uz automaticky budeme vediet co a ako spravit aby bolo dobre :)

matitima

svet sa možno nezrúti, ale tak chcem jej dobre, veď ja ako mamička by som mala najlepšie vedieť, čo je pre ňu vhodné, čo by mala papať nie? veď ona si to ešte neuvedomuje až tak :/
áno je to naša prvorodená dcérka, ale čo tým chceš povedať?:)