Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

adriana

rtc,ty si užívateľ pumpy?a si zo slovenska?Ak,áno,napíš nám vlastné skúsenosti.Zatiaľ na túto tému prispel iba Hybe,a my ktorí nemáme pumpu,sa snažíme dostať čo najviac informácií.

hybe

luci,ta kamaradka mi vravela,že všetky štyry veci jej hradi poisťovna,teda pumpu,kanily,sety a zrejme ten inzulin myslela štrvrtu vec (na ten ale doplaca tych 10sk)takže tak....možno by bolo dobre vedieť značku jej pumpy,lebo aj to je asi dôležite pri tych rôznych machynaciach z poistovnami,tušim ma od medatronu.....uz som pisal (neviem ci to bolo v tejto teme),že najlepši sposob ako u nas prist k pumpe je nakontaktovat sa na dealerov pump,ktory maju kontakty na svojich strankach vyrobkov a ti ta uz vezmu do parady ak prejavis o to zaujem...vsetko komplet vysvetlia...nech sa dari...

adriana

Ja som sa pýtala svojej diabetologičky,ona mi vravela,že okrem inzulinu,ešte náhradne kanily?/niake nahradne sety?a to vychadza asi na 1000 korun mesačne.No mňa by to tiež zaujmalo,ako to vyzerá v praxi,a vôbec všetko okolo pumpy,aj keď ja na ňu ešte nebudem mať nárok.Ozve sa nam niekto zo slovenska-užívateľ pumpy?

hybe

ja pumpu nemam luci,ale opytal som sa kamaradky,ktora ma pumpu asi 4 roky a ta mi vravela,že jej všetko hradi poisťovna,iba na inzulin doplati mesačne asi 10sk(podla lekarni) a 35sk ju stoji poštovne,ked posiela doporučene poukaz.
takže pumpa je dokonca vyhodnejšia pre jednotlivca ako pero (no fasa) mna stoji mesačne inzulin do pier okolo 150sk

Najčítanejšie články