Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

tralaaaa

ahoj ja mam tie iste inzuliny ako ty a na kontroly chodi prawidelne takemr každy mesiac a ja ked som mala novozistenu cukrovku postupowala som asi tak že dietna sestra mi nastawila počet sj ktore mam ku ktoremu chodu jest.jem 6x denne a hladna niesom musiš si sprvoti často,priam stale merat glykemie a zistowat kolko ktore jedlo obsahuje sj a kolko toho jedla zješ a podla toho čo tak najčastješie jedawaš podla toho si musiš aj uprawit inzulin ked bywaš často hladna možno by si mala zopar inzulinovych jednotiek prihodit aby si sa mohla aj normalne najest lebo mmat cukrovku neznamena že musiš stale hladowat musiš sa to len naučit ovladat neprejedat sa ale nebyt ani hladna najec sa tak akurat...pripraw si porciu a zrataj kolkoto obsahuje sj a podla toho uprawuj inzulin...

hybe

to jedenie 3x teraz propaguju myslim si kôli tomu,že maju u diabetikov na inzuline štatisticky zle skusenosti z jedenim 6x...pretože ono to zvyčajne byva ešte častejšie ako 6x kôli zajedaniu pri hypo a ak je telo roky vystavene takejto zaťaži,tak jednoducho kapituluje...riešenim je menej často jesť aby si telo malo kedy aj oddychnuť a poriadne všetko straviť....ale to si len myslim!...skusim sa ešte opytať môjho diabetologa ako to myslel,ked mi to doporučoval,že je teraz lepšie po novom jesť 3x...marča samozrejme môžeš jesť podla potreby,ale zaroven aj robiť kompromis a telo naučiť na istu pravidelnosť...pokial sa len da...
ten tvoj inzulin,žial nepoznam...neviem aku ma krivku...dobu pôsobenia atd...tak neviem,či to 3x plati aj pre ten tvoj inzulin...schvalne sa niekedy opytaj na kontrole na to tvojho diabetologa...

hybe

ahoj marca,neviem ako je to teraz,ale mne v devedesiatom roku po nastaveni na inzulin a prepusteni z nemocnice dali kopu knižočiek a prospektov ako sa stravovať,dokonca aj z receptami,naozaj ti nič nedali?kniha by sa ti zišla určite do buducna ak nemaš,smelo pytaj niečo od dietnej sestry,alebo porozmyšlaj nad kupou.Pri kupe už maš ruky nezviazame,riaď sa podla svojho inštinktu. V podstate strava ma byť pestra,pravidelna a vyvažena,treba vedieť kolko môžeš prijať sacharidovych jednotiek na deň,a kolko na jedno jedlo,je to dôležite kôli zladeniu z inzulinom,po novom by sa malo jesť 3x denne,ale zaleži to aj od typu inzulinu,ktory si aplikuješ,iba predpokladam,že lantus,čiže 3x denne jest....to by ti mal všetko určiť tvoj diabetolog.Vločky su velmi dobre jedlo pre DM1,dokonca je to velmi dobry liek,ak sa človek dostane do problemov zo stravovanim,(zle travenie,zapal pankreasu atd)vtedy pomožu ovsene vločky,trošku medu a vytlačeny citon.Ak pocitujes hlad,odmeraj sa vtedy,či nemaš trošku nižšiu hladinu cukru,ak si v norme,napi sa len čistej vody a hlad ťa prejde,neboj,ten hlad je zrejme preto,že telo prešlo na inzulin dodavany z vonku,upravil sa ti cukor do normalu,ktovie,kolko a ako dlho si ho vobec mala vysoky,kym sa na to prišlo,ja ked som sa zoznamoval z prvymi normalnymi hodnotami a z prvymi hypoglykemijami,tak viem,že to boli hrozne pocity.Na stranke cukrovka.zdravie.sk
seda dala pre všetkych zopar potravin z pohladu glykemickeho indexu za čo jej ďakujem a hned nišie su odkazy na niektore dia stranky od kiti.Ak sa zaregistruješ(vymyslis si meno a heso) a prihlasiš na stranke vidivici.cz
tak si tam budeš môcť zisťovať,ktora potravina ma kolko SJ na aku vahu potraviny...užitočna vecička...

marca

Mohol by mi niekto dat odpoved na tieto otazky nakolko mam male dieta a len v krajnom pripade by som ho vedela nahat doma.Momentalne neviem ist do Lubohne. kde by som sa vedela docitat o spravnom stravovani a co vlastne mam jest takto vecne pocitujem hlad.

marca

Dakujem za odpoved ale momentalne neviem ist do Lubochne nakolko mam male dieta.Viem ze to by bolo najlepsie pocula som otom. Kde by som si vedela vyhladat nieco otom spravnom stravovani? Ked chcem aby mi nevyskocil znova cukor to uz budem vecne hladna alebo si nato zviknem?

kiki

ahoj,ja mam DM1 asi mesiac,po dvoch tyzdnoch doma som bola zufala,co jest mozem,co nie...ale doktorka ma potom poslala do lubochne,uz som aj naspat a vazne mi to pomohlo, takze ti len odporucim-chod co najskor do lubochne,vsetko sa tam naucis