Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

katarina53

marca, tie inzulíny sú OK, ale ide o to, ktorý Ti vyhovuje podľa Tvojich stravovacích návykov. Na to sa Ťa mali opýtať v diab. ambulancii, keď Ti predpisovali druh inzulínu.
Kto jedáva viackrát denne,pichá Actr., kto je len trikrát pichá Novorapid.
"Nováčikom" zvyčajne predpisujú na noc Insul. Komu spôsobuje nočné hypá, tak ho zvyknú zameniť za Levemir alebo Lantus.

evina

mame velmi dobre skusenosti s cukrovkou typu B tj.starecka cukrovka,odporucuju to i lekari aloe vera gel,samozrejme kvalitny.Matke sa znizil cukor z 9 na 4,8.
je to super....

marca

Prosim Vas vie niekto ci actrapid a insulatard je slabsi druh inzulinu ako novorapid a levemir? alebo neviete nahodou co je rozdiel

adriana

To vždy po najedení vyskočí,ale do tej hodiny a pol by sa to malo upraviť,aj tak berú odbery u lekára-na lačno,hodinu a pol po najedení.Ja mám keď idem spať tak okolo tých 8,a ráno mám okolo 5.Asi budeš musieť si sama urobiť doma profil,teda si odmeraj cukor pred večerou,hodinu a pol po večeri,o 21.30,keď si picháš ten 24 hod.inzulín,a sledovať si to cez noc,o polnoci o tretej ráno,a ráno o 6.00,tak budeš vedieť či ti to neskáče.Až podľa toho budeš vedieť kde ubrať,kde pridať.Podľa tých nameraných hodnôt ti môže aj tvoj diabetológ lepšie poradiť.Ja som mala napríklad celý deň dobre a večer vysoké hodnoty,nevedela som si poradiť,len som pripichovala.Tak nakoniec sme znížili ten 24 hod.o 2 jednotky,ale aj rano si ho pichám 4 jednotky,actrapid-rýchly ostal tak,iba na obed som pripichla 2 jednotky,a už je to o.k.Ale všetko som konzultovala s diabetologičkou.

marca

Dakujem! Este by som mohla poprosit kolko by som mala mat glykemie pred tym nez idem spat lebo ja sa bojim aby mi v noci nebolo zle a ked sa zase najem tak mi to vyskoci niekedy aj nad 10.Vzdy sa znizuju denne davky?

adriana

No,ked je to pod 4 tak je to malo,o hodinu by si mohla mať hypo.Skús o jednu jednotku znížiť inzulín,asi aj to bude málo,ale radšej postupne znižuj.Disciplinovanejší diabetici by ti mohli poradiť kolko by mala byť tá hodnota -hodinu a pol po jedle.Ja keď mám okolo 8,tak som spokojná,ale má byť asi okolo 6.

marca

Prosim Vas mohli by ste mi poradit? V poslednom case ked si odmeriam hodinu a pol po jedle tak mavam glykemie pod 4. Staci ked si budem pichat len o jednu jednotku menej? KOlko by som si mala namerat po jedle?

kosa

marca,
supo ho na temu PORV17 tam je nemalo roznych nazorov a pohladov co robit hy sa clovek dostat i z toho hovienka.

Andel

rti: vseobecny poznatok je ze s alkoholom musis byt opatrny, nakolko znizuje cukor. Pivo nie je absolutne dobre, pretoze je vyrobene zo sladu = cukor. Dobre je suche vino, ale len poharik. Samozrejme ak mas chut sa ozrat, musis byt opatrny a ludia okolo teba by mali vediet ze mozes odpadnut nie len z alkoholu ale aj z nizkeho cukru a mali vy vediet ako na to reagovat. Kazdopadne, neodporucam, ale chapem. Kazdopadne bud opatrny a je dobre mat so sebou glukometer aby si sa aj pocas pitia mohol zmerat ci si ok