Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

aloe

A čo takto tzv. kozmická strava, výživové doplnky, ktoré vedia dodať organizmu všetko, čo dnešná strava-aj keď surová- nedokáže.Však len privoňajte k mrkve, paprike, uhorke!Pozrite sa na krásne "červené" paradajky!Veď to nemá žiaden vitamín, minerál, stopový prvok, vlákninu...!Napríklad taký včelí peľ-je bomba,dodá telu všetko, je to ideálna potrava a dokonca zneškodňovač jedov,takže aj počas zimných dní, ktoré nám prinášajú len vírusy,baktérie a infekcie, rôzne brušné chrípky/lebo aj tá zima už nie je normálna ako patrí/,alergie, dá sa týmito prípravkami pomôcť a predchádzať im.duratnakatka@zoznam.sk

katarina53

marca, 6 PL ovsených vločiek sú 3 SJ, na večeru máš asi viac sacharidiek, tak k tým ovseným vločkám ešte voľačo zjedz.
Tých 6 jednotiek inzulínu sa mi vidí dosť, lebo ako som čítala si ešte v remisii a teda máš ešte zvyšky vlastného inzulínu. Nemáš často hypoglykémie?
Druhú večeru si daj podľa toho, akú máš glykémiu asi 2 hodiny po prvej večery. Ak máš napr. 7 mmol a viac (čo je ideálna glykémia pred spaním, aby si v noci nemala hypo), tak si druhú večeru nedaj.
Ak máš len trošku nad 5 mmol, tak si daj napr. 2 dl mlieka alebo jogurt.

marca

Prosim vas mohli by ste mi poradit ked si povedzme picham 6jednotiek kolko SJ by som mala zjest? Je spravne zjest aj 6pl ovsenych vlociek povedzme na veceru a potom mat este aj druhu veceru?

hybe

piškoty opavia (červeny obal :-)),ktore maju hmotnosť 120 gramov :
...na obale piše,že v 100g je 76.1 gramov sacharidov...čiže v 1 grame to je 0.761 g a krat hmotnosť 120 = 91.32 g....ak je v 1 SJ obsiahnute 10 g sacharidov,tak v piskotach o hmotnosti 120 gramov je 9 SJ (Sacharidovych Jednotiek)....ale viem že su aj vetšie sačky,tak treba pozerať na tu hmotnosť balenia.

princesss

ahojte prosim was nemateniekto poruke obyčajne tie detske piškoty myslim že su to opavia v takom červenom opale tie okruhle...newjeete mi prosim powedat kolko sj ma cely baliček?:jeto suurne..prosim..dakujem

hybe

adriana,som rad,že ti ta surova strava pomohla...13 kil je naozaj zaujimave čislo...no hlavna prednosť tejto stravy je predchadzanie chorobam...ak sa premôžeš,tak telo sa ti iba odvďači...niečo za niečo xixi....neda mi ale,aby som sa nezamyslel a totiž,že ak by si nemala prečitanu tu knihu,tak by som ani o tvojom fajn uspechu možno si tuna ani neprečital(a možno že ano...bloger miro vesely schudol tušim 35kg pri zdravej strave..nie je diabetik)... myslim,že lenivy svojim spôsobom k chapaniu pôsobenia stravy na organizmus sme tak trochen uplne všetci....ale ako vravim niečo za niečo...tiež držim palce...
dada,aj mne je luto,že niektore deti si musia pichať inzulin...z toho čo si napisala,ja by som len odhadol,že aj ked je velmi mlada tvoja segra,tak napriek tomu tie jej terajšie vysoke hodnoty cukru a chudnutie môže ovplyvnovať isty druh stresu...taky vnutorny chaos zo všetkeho toho okolo...neviem,len si myslim....no a mne pri vysokych hodnotach ked som si nechcel stale donekonečna len zvyšovať davky,tak som užival DIAVAL - homeopaticke kvapky,priaznivo posobiace pri regulacii hladiny glukozy v krvi....a naozaj som si počas uživania tohto lacneho pripravku pichal iba polovične davky...mne to pomohlo,no po roku akoby sa ich učinok na mna vytratil a tak som to prestal uživať s tym,že to skusim ešte neskôr...tento pripravok odporučaju aj lekary stym,že je to velmi dobre na DM2,ale na letačiku sa okrem ineho uvadza,že vytvaraju vhodne pozadie na učinok inzulinu a PAD(peronalne antibiotika)...za vyskušanie po dohode z lekarom to určite stoji...len ak,tak nech to uživa presne podla navodu.

dada

Prosim, poradte mi. Mam sestru, ma 8 rokov a od jesene ma cukrovku. Najprv to vyzeralo vselijak, potom sa to stabilizovalo, picha si 4krat denne. Na zaciatku zimy si pichala 2 - 2,5jednotky denne a doktor sa z toho tesil a snazil sa jej to znizovat, lebo mala naozaj super glykemie - od 5-7. Ibaze pred vianocami ochorela, mala chripku, stale vysoke horucky (40°C)a odvtedy ma glykemie 15 - 24 !!! Davky inzulinu ma teraz od 3- 4 jednotiek. Je mi to strasne luto, ked ju vidim taku malu, ako si stale musi pichat inzulin a mama je na nu dost prisna, nedovoli jej ziadne sladkosti, strazi ju stale podla stanoveneho rozpisu doktora, co ma a co nema jest a stale ma tie glykemie od vtedy zle. Prosim, poradte,s cim mate dobre skusenosti - strava, resp. caje alebo cokolvek, co jej moze znizit ten cukor. Chodi aj tancovat, pohyb ma a dost teraz aj chudne. Fakt vyzera na take male dieta dost vychudnuto.

adriana

Hybe,na tej surovej strave je fakt niečo.Velmi dávno som čítala knihu ,,liečenie surovou stravou,,.Ja sa chystám chudnúť,a mám už osvedčené kombináciu kuracieho mäsa na akýkolvek spôsob so zeleninovým šalátom,alebo rybacie mäso.Ale to chce ozaj velkú disciplínu.Problém je iba v lenivosti.Ja som 3 mesiace jedla na raňajky a večeru zeleninový šalát,na obed + mäso,to,aby som mala pocit teplého jedla,pila som veľa tekutín,a cvičila som.Schudla som 13 kíl,a keď som sa potom stravovala normálne,dva roky som si udržala váhu.Jasné,že aj dávky inzulínu išli dole.Len lenivosť mi nedovolí dať sa opäť do toho,ale každému držím palce!