Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

alandra

ďakujem ti veľmi pekne Tamarka;-) po pravde som nečakala, že až toľko vitamínov obsahujú tieto tabletky:-O

Tamarka_154

@alandra prešla som si celú diskusiu a nikde som nevidela vypísané konkrétné látky, ktoré obsahujú Vitamíny pre diabetikov a preto ti ich idem napísať. Takže sú to tieto: vitamín C, E, B6, B1, B1, A, B12. Potom obsahujú ešte kyselinu pantoténovú a kyselinu listovú a niacín a biotín. A minerály: zinok a chróm. Snáď som na nič nezabudla:-)

alandra

a ktoré konkrétne vitamíny obsahujú tie tabletky? neviem, či ste to tu už spomínali ale na tejto strane to nevidím:-/

Oto96

Kolaria

Hm, tak to som skutocne teraz milo prekvapeny z toho, co ste mi tu napisali. Uz dlho hladam taketo nejake tabletky, ktore obsahuju viacej vitaminov, lebo uzivat kazdy vitamin v jednej tabletke je hrozne:-/ To som vydrzal max tak tyzden uzivat a potom som uz kaslal na to. Spytam sa ale na ne pre istotu mojho doktora a podla toho co mi povie sa zariadim. Lebo uzivam aj ine tabletky, tak potrebujem zistit, ci mozem kombinovat.

emminia

áno kľudne ich môžeš začať užívať aj teraz! a tak na tri mesiace bude úplne ideálne, keďže aj 90tbl balenie predávajú a to ti presne výjde na celú dobu, nebudeš musieť dokupovať :)

emminia

je pravda, že žiadne tabletky by sa nemali užívať nonstop lebo si potom telo vytvorí návyk a už nie sú také prospešné ako by mali byť!

kolaria

Oto96 :)
Ďakujem za pochvalu, som rada, že sa ti páči :) Oni práve sú vhodné aj pre zdravých ľudí ale aj pre takých, ktorý trpia cukrovkou. Môžeš ich kľudne užívať aj ty, ak potrebuješ telu dodať potrebné vitamíny. Ani súhlas doktora nepotrebuješ ale keď chceš mať väčšiu istotu, tak to s ním môžeš prekonzultovať. To je už na tvojom rozhodnutí :)

Majjra :)
Všimla som si aj tvoje otázky, tak aj tebe hneď na ne odpoviem. Tieto vitamíny sa užívajú tak, že jedna tableta denne. Mohli by sa užívať aj 365 dní v roku ale moc to neodporúčajú aby si telo moc na ne nezvyklo. No najlepšie je ich užívať cez zimu, jeseň a jar.

Oto96

Evicka085

Ano?:-O Tak to som po pravde vobec nevedel, ze su vhodne aj pre zdravych ludi. Myslel som si, ze ked maju taky nazov, tak su vhodne iba pre diabetikov. To si ma teraz riadne sokovala:-O V podstate by som ich teda mohol zacat uzivaj aj ja, hej? Je potrebny aj suhlas doktora? Nejake odporucenie?

Vdaka