Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

adriana

Kiki,občas sa to stáva.Tú hrčku len masírovať,aby sa to pomaly uvoľnilo.To sa stáva keď sa zle pichne,napríklad do svalu.Potom len pozor,keď sa ti to začne uvoľňovať,aby si nedostala hypo,lebo sa dostane z tej hrčky aj inzulín do tela.Mne sa to aspoň tak stalo.

kiki

pier modriny obcas mavam aj ja,na nohe mi vidno skoro kazdy vpich, mna skor stve ta hrcka, co mi ostala, ze sa inzulin nevstrebal:(

pier

kiki aj mne sa to občas stane,že mam modrinu po aplikacii inzulinu (niekedy aj častejšie,zaleži čo ihla prepichne,cievku či nerv),ale ten inzulin sa do tela (teda aj do krvi) dostane aj tak ,možno pomalšie a možno nie uplne....mne velmi nevyskoči glykemia hore ak mam modrinu/y
mirka
ano je to normalne,že diabetik môže jesť sladkosti,ale určite mu doktor nepovedal,aby ich jedol denne kvantum,ale tak ako zdravy človek - všetko z mierou...biely cukor,alkohol a bravčovina v tejto kombinacii podlomila zdravie zatial každemu človeku bez vynimky.

mirka 23

Môj svokor má cukrovku, tiež si pichá inzulín. Je to normálne že každý deň zje kvantum sladkostí, koláče..., vraj mu to lekár dovolil

kiki

moze mi niekto poradit???vcera, ked som si pichla inzulin ostala mi tam hrcka, cize sa inzulin nevstrebal a jasne, ze mi to skocilo az niekam na 19..:( stava sa to obcas? mne sa to stalo prvykrat za tie 4mesiace co mam DM, tak neviem, co s tym, kedze ani dnes ta hrcka nie je celkom vstrebana a ostala mi tam modrina

lilien

ahoj marca, neboj, poradim ti, ovsene vlocky mozes, tiež šunku a rožok grahamovy, pozor na jablka, len jedno, inak vela cukru má zmrzlina a sladene napoje...tak pozor v lete

marca

Teraz budem musiet ist na kontrolu stitnej, zatial nemam ziadne lieky len som tam citala ze trpim zvysenimi hodnotami stitnej zlazy. Ani neviem scim to chodi alebo ake komplikacie mozu byt este aj stim spolocne.

pier

ja mam hypotyreozu (nedostatočna funkcia šť,žlazy)a DM1 asi 18 rokov...za tie roky som v čakarni endokrinologie stretaval same ženy,preto si myslim,že je to skôr ženska choroba a suvisi asi viac z pocitmi...z preživanim všetkeho....a tvoja diagoza?