Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

pier

ja na ten zapach nemam žiadny nazor,nič ma nenapada,niekomu to možno smrdi a niekomu nie....ale mojim blizkym to nie je neprijemne...trochu sme sa o tom rozpravali a posledna veta mojej mamy bola pre mna usmevna...znela....su i horsie zapachy,to sa da vydržať :-) tak ďakujem pekne teda....

kiki

ja som praveze vtedy nemavala vysoky cukor, teraz to uz necitim nastastie..
podla mna je citi tie pera inzulinove, mne to tiez vravia spolubyvajuce,ze citia,ked si idem pichnut inzulin

katarina53

Kiki, ako píše adriana máš asi vysoký cukor, vtedy cítiť acetón. Prosím Ťa, meraj a meraj...
Ten inzulín naozaj smrdí...

adriana

Kiki,nemáš vysoký cukor?Vtedy je taký zápach z úst-ako acetón.Ale,my si neuvedomujeme,že zdravým smrdí aj inzulín.To som si uvedomila až v nemocnici,keď som si pichala inzulín,a spolupacientky to cítili.

kiki

dakujem vam, uz som zacinala stresovat, co to moze byt, dnes ma to konecne neboli a zda sa, ze aj hrcka je fuc:) ale napadla mi dalsia otazka-ci ste mali obcas zo seba pocit,ze z vas ide taky divny pach, otec mi povedal,ze to je ako kvasenie..a pocula som aj, ze cukrovkari smrdia proste inak, co sa mi teda velmi nepaci....:)

jaja

KLASIFIKÁCIA CUKROVKY:
1. Diabetes mellitus 1.typu: autoimunitne podmienený
2. Diabetes mellitus 2.typu: najčastejšie sa vyskytujúci
3. Iné špecifické typy diabetes melitus: vynikajú ako následok poškodenia organizmu rôznymi známimy vplyvmi – dokázanou genetickou poruchou, používaním niektorých liekov, orgánovým poškodením slinivky brušnej, štítnej žľazy a iných orgánov z vnútornou sekréciou
4. Diabetes mellitus tehotenský: vyskytuje sa len počas tehotenstva
Prejavy ochorenia: časté močenie, pocit smädu, strata hmotnosti, celková slabosť, porucha videnia. Po určitom čase trvania choroby sa často objavujú komplikácie, ktoré môžu mať dvojaký priebeh.
1. akútny, ktorý sa prejaví kómou
2. chronický, ktorý sa prejaví závažnými komplikáciami metabolizmu s následným poškodením predovšetkým cievného a nervového systému.
Počas priebehu ochorenia sa môžu akútne a chronické komplikácie striedať najmä u ľudí, ktorí nedodržujú liečebný réžim, určený odborným lekárom- diabetológom.
CUKROVKOU SÚ OHROZENÍ ĽUDIA :
1. deti, ktoré nie sú kojené: materské mlieko ovplyvňuje priaznivo dozrievanie a správnu funkciu slizničného imunitného systému a mechanizmus trávenia.
2. rodinný výskyt cukrovky
3. nadmerná hmotnosť detí a dospelých
4. fajčenie: v horiacej cigarete sa nachádza 4720 samostatných chemických škodlivých látok. Fajčenie obzvlášť znižuje hodnotu tzv. dobrého cholesterolu HDL a zvyšuje hodnotu „ zlého choresterolu LDL v krvi, čim vystavuje diabetika s ešte vyššou pravdepodobnosťou vzniku cievných komplikácií.
5. so závažnými nedostatkami v zlých stravovacích návykoch a v nevhodnom zložení potravy, v nedostatku fyzickej aktivity.
Dodržiavanie zásad správnej výživy je základom liečby cukrovky.
Produkty ako doplnok výživy spľňajú všetky kritéria pri dodržiavaní tejto požiadavky.
Organizmus diabetika je v neustálom boji so svojim metabolizmom, k čomu potrebuje nepatrné množstvo rôznych stopových látok.
Významné miesto spomedzi týchto látok patrí hlavne minerálu chrómu. Tento prvok má zásadný význam pre metabolizmus cukrov. ˇYivý organizmus dokáže chróm využiť len vtedy, ak je naviazaný na vitamín B3 a aminokyseliny. Pre diabetika je osožný produkt /nemenujem/ pre obsah enzýmu amylázu, ktorá natravuje cukry, bráni vzniku enzýmu histamín-dekarboxylázy, čim znižuje intenzitu svrbenia, prítomnosťou sterolov, antrachinonov zabráni zápalovým komplikáciam,
saponíny prečistia organizmus,
acemanan posilní imunitný systém,
lignín dokáže všetky tieto látky svojou penetračnou schopnosťou vtiahnúť do hľbky slizníc a kože.

Andel

Kiki, ako pise katarina, mne sa to stavalo dost casto pri inz. perach. Riesila som to tak, ze som tu hrcku hned rozmasirovala a tym padom pustila inzulin tam kam patri ;o) Modrina ti z tejto udalosti ostane trochu dlhsie ako ked prepichnes nejaku vlasocnicu ;o) Stava sa, postupom casu uz budes vediet ci je ihla zapichnuta v spravnom mieste uz len tym, ako pojde ihla do tela. Nie je to nic tragicke. Fakt je, ze sa mi to castejsie stavalo, ked som si inzulin pichala do ramena, najlepsie sa vstrebaval asi pichnutim do brucha. nohy som vylucila absolutne, boleli ma uz po tyzdni a zakazdym vpichom som zatvarala oci, nejako mi to nepasovalo pichat si do nohy.

katarina53

kiki, ja si nemôžem vôbec pichať inzulín do nohy, lebo mám modriny.Denný inzulín pichám do brucha, nočný do zadku. Tá hrčka je tuková a preto sa Ti inzulín nevstrebal, o čom svedčí aj glykémia. Teraz by si mala dávať pozor, aby si si do tukových hrčiek nepichala inzulín. Ak znova natrafíš na tukovú hrčku, treba ihlu vytiahnuť a zmeniť miesto vpichu.