Bolesti chrbtice

janík

pišta zabudol na najväčšieho nepriateľa chrbtice-vplyv počasia:najväčší vplyv má vietor(i prievan),chlad a vlhkosť.Je ale pravda,že tieto energie ublížia vtedy, telo má málo energie (málo životných síl,odolnosť,imunitu.....)

pišta

Keď bolí chrbtica, niečo sa jej z toho „nepáči“:
-málo pohybu alebo nevhodný pohyb (sedavý životný štýl!!!)
- fajčenie a káva!
-veľa stresov alebo zlá adaptácia na ne
-príliš veľa nevhodných potravín, s ktorými si telo nevie dať rady. Nežiadúce látky, pokiaľ organizmus vládze, vylučuje von. Keď nevládze, usadzuje. „Usadenina“ ovplyvní okrem iného aj lokálny metabolizmus tkaniva, v tom lepšom prípade vzniká spazmus, kŕčovito stiahnuté svalstvo. Tým sa spätne zhoršuje metabolizmus a vzniká začarovaný kruh. To, že to nie je ok, nám telo signalizuje bolesťou
-veľa mäsa, polievok z neho, vôbec živočíšnych bielkovín, cukor a sladkosti, biela múka...veľmi radi vytvárajú splodiny, ktoré často nevieme vylúčiť z tela von
Vhodný pohyb, cviky, pomáhajú ale všeobecne málokedy toto stačí.
Zaradiť prirodzenú stravu, ktorá prirodzeným spôsobom čistí organizmus, masáže, dobré striedanie práce a odpočinku ...
... a chrbtica sa ti poďakuje..
Mne sa už poďakovala.:-)
Chce to ale čas.

janík

všetky tie cviky ktoré tu uvázajú, sú dobré pre zdravého človek a u mladých len u ľahších chorôb.U silneších bolestí,chronických chorôb a u starších osôb treba účinnejšiu liečbu a tou môže byť napriklad akupunktúra-overte si to!

evik

mne osobne bol kosmodisk total na figu, ale ta kalanetika mala nieco do seba! v mnohom pomohla. a mam velmi dobru skusenost aj s fit loptou.

mama

Kacicka si fakt prvá o ktorej počujem že kosmodisk pomohol. Ja možem odporučiť cvičenie kalnetiky pre všetkých, ktorých bolí chrbát. Sú to pohodové cvičenia, bez vyskakovania, veľmi účinné na zmiernenie a odstránenie bolestí, správne držanie tela, spevňujú svaly, ktoré držia chrbicu a formujú celé telo. oveľa efektívnejšie ako aerobik. Na chrbticu je kalanetika jednotka. Môžem odporučiť cvičenie v BA.

kacicka

ja som sa vzdy smiala z reklamy na kosmodisk,no jednu dobu ma tak zacal casto boliet chrbat,ze uz ani masaze,ktore mi dovtedy stacili,mi nepomahali,len na kratko.fakt som vyskusala ten kosmodisk a pomohol.dnes sa uz z neho tak nesmejem,lebo vidim,ze je fakt ucinny.