Bolesti chrbtice

sonia

Prosim vas, ked ste uz vybavili tuto stranku, napiste sem prosim aj vhodne cviky na chrbticu.
Nie kazdy ma 5000 korun na hlupy kosmodisk, ktory vas pribuzny nechce nosit.
Moja mama ma problemy s chrbticou. Boli ju krcna a medzi lopatkami. Doktor jej nariadil liecbu akupunkturou, ale teraz na to nie je cas, viete, prazdniny...
Prosim PORADTE. Jeden cas mala bolesti pravej casti brucha, po vysetreniach vyslo, ze to vyraza chrbtica.
Napiste sem, prosim, niekto dobry cviky alebo zarucene metody na zmiernenie bolesti chrbta.
S pozdravom S.

maťa

Ja tiež odporúčam na chrbticu 5 tibeťanov, cvičím ich už 3 roky a bolesti zmizli a človek sa cíti lepšie.

luba

z vlastnych skusenosti :
sadnite si do tureckeho sedu alebo na stolicku bez operadla a pred zrkadlo. Dajte si pred seba hodinky a sledujte sa v zrkadle aby ste minimalne 1 hod vydrzali sediet vzpriamene. Nornalne ak vdrzite 2 hodiny ...nepotrebujete ist k chiropraktikovi. Uvidite ako sa vam chrbtica po 40 minutach bude chviet a vy vlastou volou budete sa pred zrkadlom drzat vzpriamene vtedy ak mate nieco vyskocene skoci na miesto. Z vlastnych skusenosti...mam skoliozu a mne to pomaha.

pišta

Feroo, prečítaj si všetky príspevky v tejto téme alebo si daj vyhľadať tému "chrbtic".
Odpoveď na tvoju otázku je zaručene tam :)

adriana11

Pre Adrianu 1
Stačí ráno cvičiť 5tibeťanov.....cviky boli popísane aj v januárovom čísle časopisu ZDRAVIE....a bude to v pohode....mám to odskúšané

lucka

Podľa mňa môžu bolisti chrbta vyvolať:
- zlé držanie tela (vlastná skúsenosť)
cvičiť a neustále sa kontrlovať a
chodiť vzpriamene
- sedavé zamestnanie
- zlá posteľ a vankúš (tiež vlastná
skúsenosť)