Bolesti chrbtice

[zruseny12]

zase si natukaj www.novycasprezeny.sk a do vyhladavaca si daj chrbtica a cviky,alebo skus cviky na brycho a tam ti to ukaze...mna bolia aj nohy strasne,lebo mam hemeroidy 2stup.a tym padom oslabene cievy a ako mam mierne odvapnene kosti tak mi pada klenba a bolia ma aj klby krize a ako mam tetaniu tak dostavam krce v lytkach...no radsej by som menovala,co mi nie je ako co mi je....:0((((..........

dr.jajbolí

No mne na nohy nedávali elektro. Mňa bolieva driekova a medzilopatková časť. Viem, že mi dobre robí suché teplo, teda deka alebo hrubý sveter kolo pása. Ale aj tak by som nedbala, keby mi niekto sem napísal zopár brušných cvikov na zoslabenú chrbticu, lebo vyklápačky a také niečo nesmiem robiť. Už ste po obede, po kávičke?

[zruseny12]

jajboli,ja som tiez chodila na elektroliecbu,ale ta mi nerobila dobre /z nohami/po dvoch alebo troch dnoch som sa nemohla postavit na nohy robili sa mi modriny a triasli sa mi nohy,a rehabil.na chrbat tiez mi nerobi dobre ta drsnejsia len ta jemna masaz,a doma mi druh robi taku masaz mam taku vec na prekrvenie,to mi velmi pomaha a velmi tepla kupel mi tiez pomaha/hoci ja by som sa nemala kupat v horucej vode....prave,ja som sa tiez zo zaciatku nutila a teraz aspon raz do dna sa musim ponatahovat...a ver mi je to dobra vec a ked to zanedbam tak hned to citim na sebe...

dr.jajbolí

Ja mám tiež osteochondrózu, lumbago ťažkého stupňa s opuchom, hemofyt, zúžený spinálny kanál a čo ja vie, ani si tie latinské názvy nepamätám. Mám až panický strach cvičiť, možno by som sa mala poradiť, aké cviky môžem. Jedno je pravda, že neurológ mi stále hovorí, že musím cvičiť na brušné svalstvo, pretože na ňom sa drží celý chrbtica. Úprimne povedané, samej sa mi ani nechce. Cvičím kedy-tedy. Keď sa zamyslím, predtým som bola aktívny športovec, bicyklovanie, stolný tenis, behanie, kalanetika, gymnastika, posilovňa, a teraz.... nič. Nuž a na rehabilitáciu som chodila a maseér ma pokašlal tak, že ma odtiaľ niesli rovno na nervové, odvtedy sa bojím. Dobre mi robí elektroliečba, možno sa aj budem pýtať. Máte pravdu, aspoň pôjdem von-medzi ľudí.

[zruseny12]

jajboli,ja som necitala prispevky vsetky,ale ja mam tiez problemi z chrbticou mam esovitu skoliozu,spondiozu osteochndrozu....a tetaniu z nedostatku vapnika atd.ja cvicim na bolest a velmi mi to pomohlo,bola som v takom stadiu bolesti,ze som myslela,ze uz je koniec a raz som pocula jedneho starkeho ako hovori v TV,ze odkedy zacal cvicit nepotrebuje ziadne tablety na bolest chrbta atd.tak som tomu nechcela verit a vyskusala som to a mal PRAVDU,nehovorim,ze ma nic neboli,ale tie take ukrutne bolesti uz nemam...ale treba brat aj DOPLNKY NA KOSTI,TO JE VELMI DOLEZITE...MNE TIEZ povedala obvodna,ze nemam narok na dochod.ved uz sme sa o tom aj bavili....aj ten PALEC ma boli z pretazenia a asi s toho,ze mam mierne odvapnene kosti a to beriem doplnky na kosti....ale,mna zacal boliet uz skor,lebo ja aj pletiem a teraz v preci som to uz dorazila totalne,lebo uz ma boli cela ruka a mam ju taku oslabenu...SKUS POMALY ALE ISTO CVICIT,ALEBO SA PYTAJ NA REHAB.CVICENIE OD LEKARA...BOLO BY TO ASI NAJLEPSIE...A UVIDIS AKO TI TO POMOZE VER MI...A NEBUDES MUSIET POUZIVAT TABLETY PROTI BOLESTI,LEN VINIMOCNE...AJ TAK SI DOMA TAK SA SKUS PYTAT NA TO CVICENIE OD LEKARA....ASPON NIEKAM VYJDES A POMOZE TI TO....

major56

A ešte dodám, že v každom prípade si treba chrániť chrbát pred zimou a zachladnutím. Aj pri miernom zapotení sa treba ihneď prezliesť do suchého.

dr.jajbolí

Major, ďakujem. Ináč lekári mi povedali, že aj napriek tomu, že som na neurológii"recidivistka", nemám šancu sa dostať na inv.dôch. a odporučili ma na psych.tam sa liečim, všetko iné zaujíma Dr.,len to nie, čo treba a napísala, že stačí, keď beriem AD, za to nie som indikovaná na inv. dôch. a pritom cítim sama, ako to aj ty píšeš, keď si dám AD, je mi lepšie.

major56

No, skús sa opýtať psychiatričky. Ono je to tak, že ja mám diagnostikovanú aj depresiu, ktorá sa zvyčajne pri dlhotrvajúcich bolestiach objaví takmer u každého a naviac som už 16 rokov na invalidke. Na tento problém sú rôzne názory aj jednotlivých lekárov. Niektorí hovoria, že pri depresii sa bolesť znásobuje a teda liečením depresie sa utlmí aj bolesť. Niektorí zase hovoria, že antidepresíva blokujú prenos pocitu bolesti do mozgu, čiže bolesť vlastne máme naďalej, len ju necítime. Takže záleží, ako to posúdi lekár. V mojom prípade to pomohlo, inak by som sa bol od bolestí naozaj zbláznil! Nebolela ma len samotná chrbtica, ale celé svalstvo na chrbte bolo bolestivé, stuhnuté až sa mi vytvárali také hrče. Tie mám síce aj teraz no už ma nebolia. A ešte na spanie beriem TRITICO.

dr.jajbolí

No ja tiež trpím na chrbticu ako kôň a tiež chodím ku psychiatričke, ale beriem len ráno Cipralex. Myslíš, že tieto lieky, čo tu píšeš sú lepšie? Mám ich pýtať?