Bolesti chrbtice

radoslavka

tak ja uz neviem co robim zle, snazim sa cvicit a aj tak ma chrbat boli...castokrat je to taka bolest az mi je do placu...skusala som aj rozne masticky aj jogu, nech sa tak inak skusim ponatahovat a nic nezabralo...s cim mate skusenost, co by mi pomohlo ulavit od bolesti?

peter m

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

skuste pomocky na cvicenia a rehabilitaciu, mne pomohli.
napriklad www.ortoshop.sk

Danca

Na bolesti chrbtice je najlepsie cvicit,www.youtube.com dobre spať-teda na kvalitnom matraci,www.drsleep.sk robit veci,ktore mozu na chrbticu negativne posobit,ako praca za pocitacom,soferovanie atd. Potom sa vyvarovat stresov, navstivit lekara,ten by mal pomoct s liekmi na uvolnenie svalstva,dobrý je aj ten golier,unizdrav.sk vam fixuje chrbticu a zahrieva ju,potom masaze a ked ani toto nepomoze,tak v poslednom rade-operacia.

painless

Bolesti v krizoch zapricinuje tzv. Trigerpoint, nachadzajuci sa v sedacich svaloch. Ci uz je to glutes minimus, alebo medius, treba to vysetrit. Chceli by ste sa viac dozviet o trigerpointoch, ktore sposobuju viac nez 80% zo vsetkych bolesti, zahlaste sa na ...zdravebrucho ...na prezentaciu o bolestiach, a ako sa ich zbavit...do Zvolena 16-teho marca. Vstup je volny.

inga2

ubolena-
vsetko so všetkym suvisi.tie bolesti chrbta suvisia s tym infarktom a naopak.nie nadarmo sa hovori,že všetky starosti si nosiš na pleciach.jedine čo ti možem poradit,je každodenne cvičenie na uvolenenie hrudnej aj krcnej chrbtice,relaxacia,naučit sa relaxovat aj pri cvičenie a dychanie spravne.ja viem,možno sa to zda,že j eto banalita ale nie je a hlavne pri depresii.
a kolko ma priatel rokov?ak odmieta liečbu depresie na psychiatrii,odmietol by aj psychoterapeuta?to chce proste uvolnit sa.ja to hovorim z vlastnych skusenosti,nie len tak že by som o tom niekde niečo počula.zamysliet sa nad tym prečo dostal infarkt,prečo ma depresiu suvislosti jedno s druhym a potom s avyrieši aj chrbat postupne.
len skoda,že chlapi su velmi tvrdohlavi......

ubolena

Dobrý večer,prosím , poradí mi niekto ?
Pred pár týždnami priatel prekonal infrakt, trpí silnými depresiami, navyše už tri týždne má silné bolesti chrbta.Tahaju sa od lopatky do lavej ruky, aj do celého chrbta postupne.Na neurologii nezistili nič, o depresii nevedia, nelieči sa na nu.Má aj cukrovku.Na bolesti chrbta nepomáhaju ani masáže, ani lieky, ani infuzie, má t celé stuhnuté....prosím Vás, ak mu mám pomoct ? Ja tuším, že to má súvis s tou neliečenou depresiou, ale on on o jej liečení nechce ani počut......prejde to aj samé ? Dakujem

lili5612

Ahojte, robím SOČku o skolióze a potrebovala by som ľudí so skoliózou na vyplnenie dotazníka...kto by bol ochotní nech sa mi prosím ozve buď tu alebo na mail m.tomashikova@gmail.com :) ďakujem.

[zruseny12]

PPP
ked si velmi rychlo narastol,tak mozes mat malo mineral.v kostiach...
kup si nejake doplnky na kosti...
a ak by to neprechadzalo,tak skus sa pytat na DENZITOMETRIU,tam sa da zistit HUSTOTA KOSTI...
je velmi dobre aj cvicit na chrbat,ale len jednoduche cviky,aby si si este viac neposkodil...
ak budes cvicit a bude ta to boliet,tak necvic a nepremahaj sa...zacni postupne...pomaly...
niekedy chrbat a chrbtica boli,ked mas stuhnute svaly a tie tlacia na chrbticu...preto SVALY treba uvolnit,cvikmi...

tazko takto radit,pisem len to,co citam v knihach/inak cvicim aj ja,lebo mam tiez problemi z chrbticou,svalmi atd.takze s tym mam skusenosti,a mozem povedat,ze odkedy som zacala cvicit tak ma to tak az neboli,ale beriem aj doplnky,a je to aj INDIVIDUALNE u kazdeho cloveka.../

mozno pre teba by bolo,lepsie ist hned k lekarovi,ked si tak skoro vyrastol,aby si vedel v akom stave mas kosti a chrbticu...no je to uz len na tebe...
vela stastia prajem

ppp

mam 15 rokov a 195 cm...velmi rychlo som narastol...mam bolesti chrbta ale prechadzaju az do hrudnika a mam strach ci to neni nieco vazne alebo je to normalne??

evinna

Moj navod proti bolesti chrbtice:
1. Cvičenie a chôdza - treba sa co najviac hybat - mne pomohlo cvicenie Pilates, ale v skupine s vyskolenym instruktorom, dvd je o nicom, pokial nemate zaklady - je to vyborne cvicenie aj pri problemoch s chrbticou, da sa upravit na mieru a potom treba este pripojit co najviac chodze, turistika, plavanie...
2. Spravne sedenie - lekarka mi odporucila striedat dynamicky sed so spravnym statickym - pouzivam dynamicku podlozku na sedenie PLUS - v jednej polohe sedim na nej dynamicky (ako na fitlopte- posilnujem svaly rovnomerne) a v druhej polohe zase pomaha pri spravnom statickom sede (podobne ako klinova podlozka)+na nej aj cvicim cviky z rehabilitacie - odporucam
3. Masaze, bankovanie, teple obklady - tak to si doprajem, sice z casu na cas, ale pravidelne, ked sa mi da - to je balzam na chrbticu aj na dusu, taka dobra masaz:-)
4. Relax a dusevna pohoda - aj to je dolezite, lebo pokial sme v depresii, tak automaticky trpi aj nas chrbat, hlava predklonena a sme celi napati...
5. Ja konkretne mam problemy najviac s krcnou chrbticou - vraj najviac ich zhorsuje zla poloha v spanku - pomaha mi anatomicky vankus - tiez su rozne, odporucam radsej viac investovat, mne sa osvedcil anatomicky vankus makky sissel - dokonca mi zmierni aj migrenu, ked sa nan polozim.
Vyborna stranka pre vsetkych, ktorych boli chrbatik, ja mam odtial par dobrych veci...napriklad aj valcek na masaz akupresurny, to je velmi dobra vecicka:
www.pomocky.sk