Bolesti chrbtice

Omen

To, čo ti zaberie, je SUCHÉ TEPLO!!!
Potrebuješ aspoň základné vyšetrenie chrbtice, takže smer lekár a ak "nemáš čas", potom si aspoň zabezpeč certifikovaného fyzioterapeuta, aj ten dokáže odhaliť príčinu bolesti a pomôcť ti.

misicka333

tak niekedy clovek ani nevie, preco ho chrbat boli, zrazu sa len zbada, ze nie je dobre. ci uz to moze byt zo zleho sedenia, alebo drzania tela, nosenia tazkych veci :) myslim ze by mohlo pomoct aj cvicenie :) teda aspon ja sa snazim cvicit aspon parkrat do tyzdna, kde zapajam aj chrbat :)

martinaZV

Radoslavka nie je dobre, ak nieco nechavame zajst daleko, nech je to akakolvek bolest alebo problem :) S myslienkou, ze ved este pockam a nakoniec sa nepostavis ani z postele, co ta moze seknut. Mne napriklad vo viacerych oblastiach pomohol revitanerv.

romanusaa

tak ono to netreba podcenovat v niektorych pripadoch, aby ti nahodou nebolo aj horsie, nejake vitaminy, doplnky by si vyskusala? telo nam casto napovie, co mu chyba :)
vies co ako kedy, niekedy pomoze inokedy nie :)

radoslavka

vies co nebola som este :)...cakam ze mi niekto nieco rozumne poradi, a az potom keby nezabralo by som isla :)...no a jej tie masaze pomahaju. lebo ako hrca na chrbte asi nic moc teda.

romanusaa

@radoslavka a neskusala si s tym ist k lekarovi? predsa len on by ti asi vedel skor povedat, kde by mohol byt problem. kamoska tak chodi pravidelne na masaze, lebo ma zamestnanie, kde cely den sedi pred pocitacom, a teda zakazdym sa jej spravi hrca na chrbte z toho, co to treba rozmasirovat.

radoslavka

tak ja uz neviem co robim zle, snazim sa cvicit a aj tak ma chrbat boli...castokrat je to taka bolest az mi je do placu...skusala som aj rozne masticky aj jogu, nech sa tak inak skusim ponatahovat a nic nezabralo...s cim mate skusenost, co by mi pomohlo ulavit od bolesti?

peter m

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

skuste pomocky na cvicenia a rehabilitaciu, mne pomohli.
napriklad www.ortoshop.sk

Danca

Na bolesti chrbtice je najlepsie cvicit,www.youtube.com dobre spať-teda na kvalitnom matraci,www.drsleep.sk robit veci,ktore mozu na chrbticu negativne posobit,ako praca za pocitacom,soferovanie atd. Potom sa vyvarovat stresov, navstivit lekara,ten by mal pomoct s liekmi na uvolnenie svalstva,dobrý je aj ten golier,unizdrav.sk vam fixuje chrbticu a zahrieva ju,potom masaze a ked ani toto nepomoze,tak v poslednom rade-operacia.