Bolesti chrbtice

erikalahka

Erikalahka tak ide asi aj o to, ci by bol ochotny nieco na to uzivat, lebo ved sama vidis aki su chlapi niekedy hrdinovia, ze si nedaju povedat :D

zampana

no tak to je super :) tak uz len poctivo uzivat a je to :) ozaj to by ma zaujimalo co ten tvoj chlap, ako sa to vyvija? zhorsuje sa mu to alebo si stale neda povedat? :D

kajomija

zampana ved ako asi ho budem do niecoho tlacit uz to vidim, lebo nebudem stale pocuvat to bedakanie, chapes :D
erikalahka a toto je co prosim ta? to by mohlo pripadne aj tomu mojmu chlapovi pomoct? ako dlho to treba uzivat?

erikalahka

Zampana pozri tak uz ho mam :) Takto na skrinke aby som ho mala na ociach a nezabudla :D Kajomija presne :D Chlapi to su kapitola sama o sebe, to si neda povedat ani keby co bolo.

zampana

@erikalahka ano ano postupne :) vies co aj od kamosky jednej som to pocula, ale myslim, ze keby sa na to spytas lekara, tak by ti hadam poradil to iste :) @kajomija chlapi co ti poviem, najprv su hrdinovia ale ked ich nieco dlho a velmi boli tak si daju nakoniec povedat :)

kajomija

zampana hej to uz aj moj drahy zacina ze ho bolieva chrbat ale on nebude brat tebletky lebo je to len na chvilku utlmenie bolesti, tvrdohlavec. tak mu skusim navrhnut toto nech vyskusa.

erikalahka

Zampana vdaka za tento tip :) Takze hovoris ze postupne tie bolesti ustupovali hej? To ti niekto odporucil niekto znami alebo lekar alebo ako si sa k nemu dostala?

zampana

@kajomija mam pocit ze to bol taky celkovy pocit co sa bolesti tyka. raz na jednom mieste to bolo horsie, potom na druhom a podobne. @erikalahka ved to ze lieky bolest potlacaju a neriesia. ale mne bolo povedane a poradene na toto skusit revitanerv a mozem povedat ze super. len to treba brat pravidelne no :) a zase uz sa dokazem aj zohnut, a cvicit, este velmi chrbat nenamaham ale je to lepsie :)

ahjajjaj

Tabletky proti bolesti sú dobré v akútnych prípadoch, ktoré však odznejú. Hrejivé vankúšiky pomáhajú, zmierňujú bolesť. Veľmi výrazne pomáha aj akupunktúra.
Najlepšie čo však môže človek urobiť, keď už necíti akútnu bolesť, sústrediť sa na príčiny bolesti a tou je nedostatočná kompenzácia stabilných a dynamických svalov. Ja kvôli tomu každý deň cvičím na krčnú, hrudnú, a aj driekovú chrbticu asi 10-15 minút, a niekedy si dávam aj počas dňa trochu cvičenia na 2-3 minúty, napr. dvíham ruky nad seba, alebo krútim pažami, alebo krútim pomaly hlavou, predklon, záklon, naľavo, napravo...