Otázky na RNG

RNG

serotonin sa povacsine vyraba z potravin zo zlozky L-triptophan. Ak ti jedla s triptophanoim chybaju v diete, alebo ho nevies vytazit, alebo ho telo nevie premenit na 5-HTP a potom 5-HT=serotonin v dostatocnom mnozstve, mozes mat nedostatocnu hladinu. U niekoho sa serotonin rychlejsie spotrebuva(reuptake) a tym hladina znizi

usiko

Dobry den, RNG, bavila som sa spriatelom na temu serotonin a depresia.....mohli by ste mi povedat co sposocilo, ze mam malo serotoninu? Lekar mi povedal, ze cez tyzden, ked telo vie, ze musi makat, tak mozog pozbiera a spotrebuje vsetky zasoby serotoninu a v piatok, ked moze polavit, tak sa psychika zosype.....jednoducho na cely vikend pride depresia, smutok, pocit beznadeje a nepotrebnosti....od coho to mam? Robila som niekde v minulosti chybu? Od coho je teda nedostatok serotoninu?dakujem....mozno ked sa mi podri najst pricinu, tak sa cez to s pomocou 5 HTP a lubovnika dostanem...dofam...

RNG

Spalovanie tukov je zavisle od termogeneracie. Ta sa da stimulovat roznymi zmesami obsahujucimi termogeneracne stimulanty:vytazky zo zeleneho caju, guarany, gotu kola, citrus auracium a ine.
Mechanicky prinutit telo spalovat viac tukov je mozno menej obliekanim sa, plavanim v studenej vode a pod.
Znizenie absorbcie a zvusenie vylucovania tukov crevami sa da pouzivanim vlaknin(zeleniny, pektiny, psylium).
Nizsie tvorba tukov z cukrov v peceni sa da dosiahnut nizsim prijmom cukrov a skrobov.
Dnes najhorsi z cukrov, ktory dava len 5% energie a zvysok sa meni v peceni je fruktoza. V sucasnosti velmi vela produktov pouziva kukuricne sladidla(high fructose corn syrup) a to je dovodom vysokych triglyceridov v krvi a epidemickej nadvahy, pozri USA, kde vyse 50% ludi je dnes znacne nad vahu.
Treba sa fruktoze vyhybat(coca cola, pepsi cola, mountain dew......)
Ciastocne pomaha na znizenie triglyceridov(tuku v krvi) a cholesterolov(lipoproteinov, tj zlucenin tuku a bielkovin) branie Policosanolu(2x10 mg), to je extrakt z listov cukrovej trstiny, potravinovy doplnok.
Pri vysokych hladinach tukov v krvi sa rychlo zanasaju cievy, odporucam pouzivat lecitin(suchy granulat), 2x 1 lyzicu tyzdenne. Da sa rozvarit v polievkach, omackach, nezmeni chut, vobec to nepoznat.
Vyhybal by som sa "zdravym rastlinnym olejom a maslam", pouzival len panenske, tj chemicky nezmenene.
Akonahle su rastlinne oleje "stabilizovane", rafinivane=cistene", stuzene alebo hydrogenizovane, su chemicky zmenene a uz vobec nie prirodne.Poskodzuju telo.

usiko

Dobry denm RNG, prosim o radu...moj priatel ma hyperacylglycerolemiu, ci tak nejako , ma proste zvysene tuky v krvi /prve krvne testy vykazali hodnotu cez 11 neviemcoho a optimalne hodnoty by mali byt okolo 2,6 alebo tak nejako/ a lieky co zabrali, mu zase pokazili vysledky pecenovych testov....Co by som si mohla u vas objednat, alebo vo vseobecnosti co by mohol uzivat na to aby mu organizmus lepsie spracoval tuky? teraz berie Omega 3, a chrom.....ale nie som si ista, ci to staci...on totiz ma iba jednu oblicku, narodil sa bez nej. Inak je zdravy, snazi sa sportovat a varim mu kazdy den, snazim sa o zdrave jedla...proste inak je ok, len tie tuky....dakujem pekne

RNG

Alebo v potravinach s tebou nieco nesuhlasi(lepka, mliecne vyrobky, spalene ci hydrogenizovane tuky...) alebo mas zanesenu pecen,a tj. by si si ju mala s casu na cas precistit. Na cistenie criev je psylium a probiotika, pecene protokol dr Berksona, ladvin chanca piedra, ta je dobra aj na zlcove kamene.

lenka pac

poradte mi niekto prosim mam 30 rokov a od vtedy ako som prisla do puberty zacali sa mi robit vyrazky na \\\"zadku\\\" a teraz to pokracuje uz aj na stehna. Cele roky sa trapim hlavne cez leto na kupalisku je to tragedia. Nepoznam nikoho kto by to mal tiez. Na tvari ani na chrbate to nemam. Tak co mam robit?

RNG

V Lucenci by mali mat vsetko, nedavno dostali zasielku. A dalsiu posielam na buduci tyzden. Cely problem su pretahovacky na precleni,plus dosli do toho Vianoce, nedostatocna komunikacia atd.
Pevne dufam ze sa to zlepsi v blizkej buducnosti. Nic viacej nenavidim, ako ked idem do obchodu a povedia mi ze "nemame"