Otázky na RNG

RNG

Mariaa, hociktora lekaren by to mala mat, alebo obchody s potravinovymi doplnkami. Mylil som sa na trhu je viac znaciek cez google.cz som tak napochytro nasiel na napr Moja lekaren 19 roznych produktov, dokonca aj prvy vyrobok, tycinky s psylliom.
Dufam, ze v blizkej buducnosti to budu pridavat do peciva, chleba atd, lebo mame vseobecne v potrave malo vlaknin.

RNG

Laurea prepac, nejakom som ta prehliadol.
Latky ovplyvnujuce hladinu estrogenu mozu skodit, ked ho vunesu z rovnovahy. Privela estrogenu a estrogenu podobnych latok(napr v soji a rozlicne plasticizery, ktore sa nam dostanu do jedla, z plastickych latok)zvysuje pravdepodobnost rakoviny prs. Zial do tej kategorie patria aj niektore hak, hoci farmaceuticky priemysel to nechce uznat...
I3C je latka znizujuca ciastocne estrogen, ale ma aj inu klinicky dokazanu protirakovinnu cinnost. Okrem kapustovin ju na Slovensku predavaju ako liek Indonal.
Bezi aj falosna fama, ze kontroluje virus HPV.
To nie je dokazane nijak, hoci posobi v tele ucinne regeneracne proti skodam, ktore virusy HPV sposobia.

usiko

dakujem RNG, a este tie ostatne otazky, ma to vplyv na babatko, keby som teraz otehotnela a nevedela by som o tom? Alebo ked budem o taky rok chciet zacat sa pokusat o babo, nebude to robit problem? Lebo viem, ze vsetky SSRI tieto negat, ucinky maju, ale dufam ze St. Johns Wort a 5 HTP nie....dakujem za odpoved...

RNG

Mariaa, psylium zatial nedrzim, ceska firma dr Popova zaplavila trh pomerne lacnym psyliom, takze nevidim dovod na dovoz.
Pouzitie je 1 polievkova lyzica do pohara vody, rychle zamiesat a okamzite vypit, lebo rapidne zhustne.
Mozno ho pouzivat aj pravidelne, do varenia, do pecenia ako extra vlakninu.
Ja ho pouzivam na cistenie criev od usadenin, hlavne ked dostanem hnacky, lebo vtedy sa telo snazi dostat nieco skodlive z criev a treba mu pomoct "extra metlou"=super vlakninou, ako psylium alebo rozne pektiny.
Psylium su plevy indickej obilniny, takze je ich plno, ani v buducnosti nemozu byt drahe a predpovedam skor pokles ceny

RNG

Usiko, ked mas caste depresie, chyba ti serotonin velmi pravdepodobne. Zdroj, z coho si telo vyraba serotonin je l-tryptophan, ktory sa nachadza hlavne v masach.
Telo meni L-tryptopnan na 5-HTP a potom na 5-HT, co je serotonin.
Nastastie v prirode je aj rastlina, grifonia frondosa, ktora priamo obsahuje 5-HTP
Teda ako "bezmasita" ked sa chces zabezpecit, aby si mala dost serotoninu, ber 50 mg 5-HTP kazdy vecer.
Ak budes mat cez den vacsi stres alebo rozne psychologicke tlaky, ber podla potreby niekolko kapsul St Johns Wort.
Moja zena ich berie od 0 do az 9 denne podla potreby(jedna sa o 300 mg kapsule, 0.3 percenta hypericinu)

[zruseny12]

No ja som to citala v nejakom casopise,tak som to zacala pouzivat a mozem povedat,ze mi to pomaha,mozno to cisti ale s casti.A to Psylium,ako sa pouziva,jak casto atd.rada by som to vedela.Lebo ja sa snazim aj jest poriadne,mam dost vyhradene jedla koli zdr.probl.ale stale sa niektorych veci nemozem zbavit.A je to vlaknina ktora sa kupuje priamo v Tvojej
lekarni?Da sa aj objednat,lebo ak nie tak mi porad aj nieco ine.Dakujem za odpoved.Prajem pekny den.

usiko

Dobry den, RNG....pomohli by ste mi este ujasnit par veci? Na pripomenutie, mala som obcas depresivne stavy, take slabsie, smutok a tak, ale vacsinou len cez vikend, alebo pred vikendom, cez tyzden som bola ok, a kazdu noc po dobu takych 7 rokov som sa budila a mala som nutkanie chodit jest, kazdu noc, aj som jedla...Lekar mi diagnostikoval depresiu a vypisal spomenuty Cipralex.Neberiem ho,chcem nnieco prirodne. Zatial beriem extraktz lubovnika Felisio, a dnes mi od vas prislo 5-HTP. Od toho Felisia spim velmi dobre, ani raz som nebola jest v noci /po 7 rokoch!/, a celkovo som ok. Lekar povedal, ze potrebujem udrzat hladinu serotoninu v rovnovahe, ale ja ho mam asi malo, som vegetarian...Tak som sa chcela opytat, 1, Ci mozem brat 5-HTP kazdy den, 1x 50 mg, len na udrzanie hladiny serotoninu v rovnovahe, 2, Ci to nebude mat nejake neblahe nasledky na moje zdravie....3, Alebo je lepsie Objednat si St. Johns Wort /a v akej davke/ a brat tento lubovnik pravidelne kazdy den a 5 HTP len ked potrebujem, 4, O taky rok by sme sa chceli zacat pokusat o dietatko, tak ci branie tychto doplnkov nebude mat nejaky vplyv na babo,alebo na otehotnenie,,,5, ak by som nahodou teraz otehotnela, a nevedela by som o tom, aky dopad by mal tento lubovnik alebo 5 HTP na plod? Prepacte, ze sa pytam tak rozsiahlo, ale mam v tom niekedy nejasno a nearada by som urobila chybu.....a lekari mi nic nepovedia, len nasadia lieky....dakujem vam velmi pekne...

mieone

Co mam robit, ked mam na nose tak rozsirene pory, ze su velke asi jeden az dva mm a hrozne ich vidno? a je ich vela, vyzera to hrozne.