Otázky na RNG

RNG

Kokosovy olej ma tieniaci faktor 4 az 8 podla hrubky nanesenia. Ostrovania v Tichomori(Tahiti , Markezy a pod) ho pouzivali tisicrocia na plet a mali ju velmi dobru. Aj slnko je tam hodne silne cely rok....

pralinka

chcem sa spytat ohladom toho kokosoveho oleja na plet, pisal si je ze dobre natierat sa s tym na noc, a cim sa mam natierat na den? kludne by som sa natierala aj tym olejom, je uplne super, lenze sa bojim ultrafialoveho ziarenia, tak cim takym najvhodnejsim by som sa mala natierat aby mi nestala pokozka zo slnka?
a este ohladom toho pupalkoveho oleja, ako by som si ho mala davkovat?

RNG

Pravidelne pitie aloe je velmi prospesne na zdravie,,hoci pri dnesnych cenach trochu pridrahe. Aloe stava je potravina, tak ako jablcna stava ci hroznova alebo pomarancova. Len obsahuje niektore cenne sacharidy, ktore maju liecive vlastnosti na telo.

RNG

Laurea, selen vo vysokych davkach je toxicky. Tak ako mnohu inych veci. Privela je privela. Otravit sa da aj vodou(hyponatremia),Minuly rok na to tu zomrela zena, ktora zo stavky vypila naraz vyse 4 litrov vody.
Tak isto ta zabiju 2 lyzice soli zjedene naraz(hypernatremia).
Otravy selenom boli vo vyrobniach selenovych usmernovacov a zamorenia v stovkach miligramov vdychnuteho selenu to sposobili.
Potravinovy doplnok selen sa berie v mikrogramoch, nie miligramoch a tolko telo potrebuje k spravnej cinnosti.

xyz

RNG niekde si uvadzal ze na vnutorne hemeroidy je dobry tusim aj pagastan? prosim ta, kde to zozeniem a co je to krem ci caj , ci ako to posobí

laurea

RNG
lebo ohladne toho selenu som videla nakruteny film podla skutocnej udalosti kde 2 zeny umreli-1 na nasledok akutnej otravi selenom a ta druha po chronickom posobeni a poskodeni selenem vznikla u nej chemicky vyvolana leukemia/nasledkom dlhodobeho poskodovania selenom/ aspon tak to popisalôi a nazvali, tak preto som sa zarazila a neviem co si o tom mysliet...
a prosim este tvoj nazor ci vedomost ohladne toho indonalu ci to teda je ci nie je hormonalna zalezitost-fytoestrogen lebo citala som i to,ale ja tomu moc nerozumiem a ja teda hormony nechcem aj ked prirodne.ale pisu o to kadejake pozitivne veci co by podla toho mohli pomoct, len ak je to ozaj fytoestrogen tak to nechcem uzivat. co si o tom myslis?

RNG

Bojkos, ja osobne som presveceny( a tisice lekarov po celom svete tiez) ze v prirode je dostatok latok na vsetky mozne ludske potreby.
Strach, panika, fobie atd su uzko spojeje s neurotransmiterami, hormonami a podobne, a tieto sa daju do znacnej miery ovplyvnovat prirodnymi doplnkami, klinicky dokazanymi ako ucinnymi, ktore su dnes na trhu ako neskodne potravinove doplnky.
Toto pole je staronove, stare su mnohe prostriedky, nove su znalosti o ich obsahu, a vyrobky(extrakty) z nich, ktore maju presne mnozstva ucinnych latok na dosiahnutie klinickej ucinnosti bez akychkolvek skodlivych bocnych ucinkov, ktore maju na ten ucel pouzivane synteticke farmaceutika.
Nikto ti nemoze garantovat 100% ucinost nijakeho doplnky ani lieku, ale bezpecnejsie je zacat s prirodnymi, nez z navykovymi a pre telo skodlivymi syntetickymi chemikaliami.

RNG

Laurea, su ludia, co beru selen uz hodne dlho(hovorim o statisicoch, mozno milionoch). Keby len na zopar dokazali, ze to uskodilo, v USA by ho okamzite stiahli s trhu. Na to tu mame vsemocnu vladnu organizaciu FDA.Ja ju nazyvam "Velky strazny pes"
Nasi vyrobcovia potravinovych doplnkovmaju zaujem zarobit, a to nemozu, ked nedodrzuju urcite pravidla, lebo by ich okamzite zlikvidovali. Preto zdruzenie vyrobcov NNFA(vyse 10 000 vyrobcov uzko spolupracuje s FDA a maju velmi prisne poziadavky na jednotlivych clenov, Znamka GMP na produktoch znamena ze tymto prisnym kriteriam vyhovuju.