Otázky na RNG

RNG

Lubo1, v televiznych relaciach nerobia vyskumy. Len nanajvys uverejnia(spopularizuju )niektore. A je to velmi ovplyvnene sponsormi tychto relacii, takze pozor na to.
Televizne relacie hovorili za mojich casov, ako je velmi zdravy cukor, lahky na zaludok, nevyhnutny pre mozog a akom dodava energiu.
Dnes vieme, ze ho mame prebytok a z toho hromadu problemov. Tak isto dlhe roky, niekde az doteraz tlacia, zdrave rastlinne masla, bez cholesterolu, ochranujuce srdce atd.
Pricom vacsina tukovych nanosov na zilach nie su cholesteroly, ale prave tvrde zlozky spolymerizovanych rastlinnych olejov, tj margariny, ktore sa sice nazyvaju stale rastlinne, ale su to chemicky spracovane a zmenene, v takej forme sa v prirode nenachadzaju.
Na vyssie davky vitaminu E a C je vyse 10 000 roznych lekarskych sprav z vyskumov, drviva vacsina je pozitivna na dlhodobe pouzivanie vacsich davok, nez ODD, ktore stanovili v 1948 roku a ktoreho sa mnohi dodnes zatato drzia.

crazyangel

to usiko: ja som mala uplne inu formu ocd, ja som nemala vobec potrebu nic kontrolovat, ja som sa bala nozov, toho ze niekomu ublizim, sebe alebo blizkym, a dalsie veci ako neprestajne premyslanie, nonstop, az som sa isla zblaznit, mpoja mysel neustale pracovala a ja som si zacala vsimat to ako myslim, z snazila sa akoby zachytit kazdu jednu myslienku, proste som si uvedomila, ako proste nahlas v sebe premyslam, co je normalne, len ja som sa zacala na to nechcene sustredit a nemohla som prestat, som sa do toho moc zamotala a uplne ma to vyradilo zo zivota....az na uplne psychicke dno a vies co??? psychologicka mi povedala, ze som uplne ok, navonok nik nevedel, ze mi nieco je, okrem toho, ze som rapidne schudla...mala som jasnu mysel, suvisle som odpovedala, nebola som mimo..len som sa isla vo vnutri zblaznit..takze taketo ocd..to bol koniec....ani som uz nedufala, ze mi nieco pomoze a uz som premyslala nad elektrosokom, aby mi to opat v halve preplo spat...ale psychiATER MI TO ODHOvoril...a zacala som brat fevarin a postupne to odchadzalo...asi ak pol roka...to este pretrvavalo, ale v mensej intenzite a potom uz len sporadicky...a teraz skoro uz vobec..vdaka Panu Bohu...takze ja nevdacim ziadnej pani psychologicke za liecbu....a psychologov moc neuznavam...co sa tyka toho mojho pripadu...ale niekomu mozmu pomoct..napr ako tebe :)

lubo1

Minule som pozeral v telke relaciu, kde robili vyskum o nadmernom a pravidelnom uzivani roznych vitaminov. Bolo to zaujimave a zaver bol taky, ze pravidelne dlhodobe uzivanie ziadneho vitaminu neodporucali. Jednotlive druhy casom sposobovali rozne, aj tazke ochorenia.

Lubo, www.atelierdonat.sk

RNG

Zonyla, osobne skusenosti s s korejskum zensenom(ginseng) a enterococcsus senticoccus nma nepresvecili o bvzlastnej aktivite, aj ked som bral dost velke davky standardizovanych vytazkov.
Samozrejme, to je velmi individualna zalezitost ale ja osobne som to velmi nepoznal takze z osobnych skusenosti neviem poradit.

usiko

crazyangel, mala som OCD a psychologicka mi odporucila dve varianty zbavenia sa toho.1, kedze mna to najviac postihlo tyk ze som do nemoty kontrolovala veci doma pred odchodom u domu- dvere, balko, plyn atd. a dookola, az som meskavala na strertnutia. V restauracii som si musela umyt ruky pred jedlo, jednoducho nutkanie a podobne veci. Kazala mi pred odchodom z domu kontrolovat veci v jednostlivych iszbach postupne a pisat si na papier co uz mam skontrolovane. a papier brat so sebou, a ked ma von napadlo, ci som pozela toto alebo ono, vytiahla som papier a pozrela, ze to bolo skontrokovane, takze som sa ukludnila. 2, ak toto nezabera, mala som si pri akejkolvek myslienke, ci som skontrolovala veci doma povedat? Mam vypnuty plyn? ak nie, vybuchneme, kaslem na to, Elektriku? vyhorima, nevadi. A v restike jednoducho si povedat, neumyjem si ruky dnes, a uvidim. neumyla som si a nic sa nestalo...a takto na sebe pracovat dalej...podari sa to. nehovorim, ze som z tohho uplne von, ale neobtazuje mi to zivot a objavi sa to v uplne slabuckej forme, len ked som v nenormalnom strese. ňa este nieco% 5HTP a St Johns Wort pomaha, mam ho, beriem si 3 tyzdne a konecne spim, som pokojnejsia, nechodim v nosi jest a nevybuchujem. som stastna......RNG DAKUJEM

zonula

RNG,chcela by som sa opytat,ake su podla vasej mienky ucinne davky ginsengu a eleuterococcu,teda ake davky odporucate na vyrovnanie sa organizmu so stresom.dakujem