Otázky na RNG

cedric

RNG este jedna :)
ja si umyvam tvar rano, potom ked pridem zo skoly a nakoniec pred spanim.je to vela?ako casto si ju mam cistit?je lepsie ked len vecer a rano?vies ja ked pridem zo skoly tak mam taku potrebu si umyt tvar lebo mam pocit ako keby vsetky tie plyny z aut a tak ze to mam na tvary tak porad este na tuto otazku :) dakujem veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi pekne

cedric

RNG este jedna otazka:
ked som si umyl tvar a teraz ju mam vysusenu ale inac mam mastnu plet az moc tak si mam teraz dat krem?mam nivea baby a ten sampon co si davam je head and shouders mentol 2in1.dakujem

cedric

RNG no ja mam velmi zle akne to nieze zopar vyrasiek ale je toho vela a aj bunce takze tak sa veci maju.a k tym jedlam:ja jem na desiatu rohlik s maslom a sunkou.doma obed napr teraz mam kurca so zemiakmi a jedavam gulas,kapustu,rezne,parky,..je to zle co jem???ja si myslim ze sa mi to akne robi od zaludka nieco tam nemam asi v poriadku.ale zacal som piť vela zihlavoveho caju.myslis ze mi ten caj pomoze?mne uz neake masticky asi nepomozu to uz len tabletky no roakutan nechcem ale ten doxibene by som mohol nie?on ma tiez vedlajsie ucinky?je to 5rokov co mam akne tak uz by bolo aj dost nie?a nevies to ked zacnem brat doxibene tak sa mi prv este viac vyhodia vyrazky a potom az zacnu miznut?mas s tym skusenosti neake???dakujem

RNG

Daj si lyzicu olivoveho oleja.
Normalne tuky v orechoch a semenach by mali stacit, ale ludia jedia dnes rozne skroboviny a zeleniny bez tukov, dokonca sa vyhybaju aj masu, ktore ma tuky, takze maju relativne malo tukov v diete zo strachu pred pribratim.
Psylium ale do seba nasiakne tuky a cast ich vynesie von, takze nemusis mat strach, ze s tej lyzice olivoveho oleja naberies vahu.
Cele zrniny obsahuju klicky s olejmi, tak isto semena a orechy.
Jedna z najlepsich kombinacii je ovsenne vlocky zmiesane s dvoma lyzicami cerstvo mleteho lanoveho semena.Tato zmes na ranajky ma plno vlaknin, skoro tolko ako psylium, ale ma v sebe aj prirodzene oleje(klicky z ovsennych vlociek, a 16% hlavne omega 3 oleja v lanovom semene)
Psyllium sa nemusi brat kazdy den

evcca

uz dva tyzdne uzivam psylium a mam zapchu, skusala som aj znizit davku, aj pit viac ako 3l tekutin, ale ziadny vysledok. cim to moze byt?

RNG

Cedric, zinok nas pouzivat 50 mg denne,nie viac, najlepsie v zmesi Zinc for acne, tam su aj ine veci proti akniam.
Head and shoulders ma vela
pripravkov, neviem o ktorom hovoris. Ale viem, ze ma aj jeden sampon s obsahom pyrithionatu zinku, ten je dobry na acne aj lupiny vo vlasoch aj vyrazky.
Tea tree olej je dobry na vyrazky,dezinfikuje, ale by som ho riedil s inym nedrazdivym olejom(olivovy, mandlovy kokosovy, tak asi 5dielov ineho oleja 1 jeden diel tea tree.
Inac 1% GSE v kokosovom oleji je ovela ucinnejsi.
Doxybene je velmi silne antibiotikum doxycyklin, to sa predpisuje len na vazne choroby, nie na trochu vyraziek alebo akni.
Brat roacutane je riskantne, ma privela moznych zlych postrannych ucinkov, z ktorych vypadavanie vlasov je ten najmensi.Definitivne neodporucam.
Ale ked neprestanes jest znicene rastlinne tuky(hydrogenizovane, rastlinne "masla" a vyprazane jedla), neslubuj si vela z nijakych piluliek ani kremov.Skor ci neskor to telo bude vyhadzovat, a to aj cez kozu!