Otázky na RNG

sisla

RNG prosim o nejake dobre pripravky s ANTIVIRUSOVYM efektom, teda co nici alebo zneskodnuje v tele na tele na kozi i na slizniciach rozne typy virusov-nieco sirokospektralne aj na bezne chripkove virusy ale aj na EBV, HPV, herpes a rôzne ostatne. je nieco take univerzalne alebo na kazdy typ treba nieco ine?okrem teda posilnenia imunity samozrejme. mam na mysli nieco co posobi antivirálne a co ich teda nici. Dakujem pekne

RNG

clarinase je adresovane na alergie, ak isto proti alergiam pracuje quercitin(2x500 mg, obsah asi jednej cibule), vitamin C(2 +gramy), bromelain(2x600 gdu), zazvor=dumbier, 1 gram cerstveho pakorena, GLA z pupalkoveho/borakoveho oleja...)

RNG

ACC long, je N acetyl cystein, v USA potravinovy doplnok, je to len forma aminokyseliny L-cysteinu.
Odhlienuje, posilnuje obranyschopnost tela-v kocke. Ostatne je reklama. Tie rozne varovania o predavkovani su hlupost, kedze sami uvadzaju v danom clanku 500 mg na kg vahy bez akychkolvek skodlivych nasledkov, to je 25000 gramov pre 50 kg osobu.
Ja som spomenul viackrat NAC pri obrane proti sezonnym ochoreniam. Je to nielen odhlienovac, ale aj chelator, tj rozpusta a odstranuje rozne neziaduce latky(chelacia=odmorovanie tela)
Osobne beriem 2x600 mg ked na mna nieco lezie okrem inych ako GSE, oreganovy olej a ine.
Nakoniec to pod menom NAC najdete v roznych doplnkovych obchodoch, aj v mojich.

zonula

RNG,dakujem za odpoved ohladom palenia zahy..Teraz by som sa vas chcela spytat,ako je to s tymi hlienmi v prieduskach-ci sa daju dostat aj inym sposobom von,nez vykaslanim.totiz asi pred dvoma mesiacmi som kaslala asi tyzden,ked sa kasel zmenil na produktivny,dala som si pripravok ACC(acetylcystein)kt.rozpusta hlieny.pomohol mi velmi rychlo,az sa cudujem,do dvoch dni som nekaslala,ale aj maloco hlienov vykaslala..tak sa vas cchcem spytat na vas nazor,ci si myslite,ze po tomto lieku sa v tele zbytky hlienov ukladaju,alebo ci sa dostanu von.pripajam link na ten liek:
www.nobel.sk

helenaxxx

RNG CHCELA BY SOM SA PORADIT....SOM TEHOTNA V 25 TYZDNI A MAM STALE TAKY PROBLEM ZE POCAS DNA ALE AJ NOCI SA MI UPCHAVA NOS....TRVA TO UZ ASI TAKYCH 9 TYZDNOV.MOJ GYNEKOLOG MI POVEDAL ZE NIEKTORIM TEHOTNYM MAMICKAM SA TO STAVA A NA VINE SU HORMONY....PREDPISAL MI NA TO LIEKY clarinase JEDNU TBL.DENNE PRED SPANIM.BRALA SOM ICH TYZDEN A MOZEM POVEDAT ZE MI POMAHALI ALE POTOM SOM ICH PRESTALA UZIVAT KVOLI TOMU ZE NECHCEM VELMI BRAT TERAZ LIEKY.AJ MI ODPORUCIL ZE MOZEM POUZIVAT AJ KVAPKY DO NOSA OLYNTH...CO BY STE MI VY PORADILI A AKY MATE NAZOR NA TIETO LIEKY CLARINASE A KVAPKY OLYNTH POCAS GRAVIDITY?????? velmi pekne dakujem za radu

RNG

Striebro, ked jodovy flak zmizne, tak sa cely jod vstrebal.
Jod sa v tele akumuluje a lekari, co robili vyskum okolo nedostatku jodu odporucali brat 30 mg pilulky(iodoral) mnoho tyzdnov az pokial v moci nenameraju vysoke hodnoty jodu, tj telo ho viac odmieta a potom udrzovat prijem okolo 6 mg denne, tj polovicu japonskeho priemerneho prijmu.
Ja som konzervativnejsi, hovorim o tyzdennej davke 15 kvapiek=30 mg, co je 4 mg na den a ziadne pociatocne ovela vyssie davky, takze trva ovela dlhsie si naplnit telo na optimalne hladiny jodu
Mimochodom, pilulky kelpu su preto take miniaturne, lebo viac jodu nas velky ochranny pes FDA nedovolil dat do pilulky "aby nas nepredavkoval", lebo sa zatato drzia tych starych a davno vyvratenych davok 150 mcg jodu na den z rokov 1948, ked to mylne bez dokazov a testov stanovili vtedajsie "autority" v medicine.
Totiz brali do uvahy len spotrebu jodu v stitnej zlaze.
Dnes vieme, ze stitna zlaza spotrebuje len velmi malo jodu, ovela viac, az 100 x tolko spotrebuju u zien prsia a u muzov prostata.
Enzymaticka funkcia jodu(spotreba na vyrobu enzymov) sa totiz predtym kompletne zanedbala.
V tom case vnutorne telesne enzymi boli "biele teritoria" na mape funkcie ludskeho tela. Rozoznavali sa len niektore traviace enzymi.
Dnes vieme, ze telo ich vytvara roznych na rozne ucely vyse 300 a pocet casom rastie, niektore su velmi specificke na urcite prace v tele. A ich nedostatok sa v tele odraza hromadenim odpadu a nefunkcnych tkaniv(myomy, cysty, hrcky, tumory...)

RNG

Littel, betaglukany su kompexne polysacharidy, ktore tvoria cast bunkovich stien roznych zrastlin a organizmov, ako huby, kvasinky, rozne bakterie a pod.
cislo 1,3 alebo 1,4 alebo 1,6 naznacuje , ako vyzera molekula. V skutocnosti sa ale jedna o zmes tychto hodne viazanych a seba krizom. Napr jacmen, huby a ovos obsahuju 1,3/1,4 betaglukany(1,4 je odvetvene z 1,3 molekuly), kvasnice(sacharomysae cerviasae maju zase 1,3/1,6.
Stimulacia tvorenia novych bielych krviniek a zvysovanie ich aktivity podporuju vsetky, najma 1,3/1,6 podla povodnych svedskych vyskumov v osemdesiatych rokov, ale japonci tvrdia to iste na ich vytazok-D frakciu- z hub.
Ja som vyskusal oboje, od viacerych vyrobcov a je medzi nimi dost maly rozdiel. V dostatocnej davke(3x400 mg)su znacne klinicky ucinne, v malych davkach, co mnoho nesvedomitych vyrobcov ponuka(10-20 mg pilulky) je ucinok zanedbatelny.

striebro

RNG, uf, to je az take s tou jodo tinkturou? a to sa cez pokozky vstrebu cele 2 mg co su v 1 kvapke?
tak nie je lepsie radsej uzivat kelp?

[zruseny12]

No tu u nas na Slovensku nedavno hlasili,asi pred tyzdnom,ze nejaka znacka zubnej pasty je v obchodoch,ktora moze sposobovat zdrav.probl.len neviem prsne ktora znacka.

tittel

RNG, prosim Vas, aky je rozdiel medzi betaglukanom 1,3 a betaglukanom 1,3/1,6-D co sa tyka podpory imunitneho systemu. Ktory je lepsi, ak sa to da takto povedat?