Otázky na RNG

cedric

RNG
ahoj no vela si mi toho napisal ale same vyrazi no a vela z toho neviem.mi porad co by som mal pouzivat.mam pouzivat ten teatreeoil a head and shoulders?beriem zinok v tabletach rano naobed a aj vecer je to dobre?mam to tak dalej robit?a pomohlo by mi keby som zacal brat ten doxibene?ci len roakutan mi pomoze?tu pisu ludia ze od neho vypadavaju vlasy a toho sa kus bojim no.tak zodpovedz este na tieto otazky ale tak viac nech tomu pochopim a co je to ta dermatitida?

RNG

akne su sposobene prilisnym vylucovanim z mazovych zliaz(sebum) a zapchatymi mazovymi kanalikmi.
K tomu prispieva hlavne hladina dihydrotestosteronu v tele, ktory drazdi mazove zlazy na vylucovanie velkych kvantit mazu, spalene a znicene tuky, ktore sa takto telo snazi vylucit a zapchaju mazove kanaliky, tak sa vytvoria podkozne hrcky, do ktorych sa dostanu rozne infekcie cez mazove kanaliky zvonku(bakterie, plesne, kvasne infekcie)a zacne to hnisat.
Takze treba adresovat
1.znizenie cinnosti mazovych zliaz potlacenim vyroby dehydrotestosteronu(hormonalne s roznymi skodlivymi ucinkami ,alebo zinkom)

2. prestat jest znicene tuky(vyprazane jedla, rastlinne "masla"atd)

3.Odstranit infekcie zvonku alebo znutra roznymi atb, alebo este lepsie-antimikrobialnymi prostriedkami.Na to je moc(dezinfekcna kyselina mocova) rozne kremy s obsahom antibiotik a antifungalnych prostriedkov alebo kremy a oleje s pridavkom prirodnych antimokrobialnych. V tych kremoch moze byt aj donutra prenikajuci zinok v roznych formach, ktory obmedzi vyrobu dehydrotestosteronu, cim sa spomali vyroba mazu a zmensi problem vytvarania mazovych podkoznych hrciek, ked sa zapcha mazovy kanalik.

Moja osobna rada je pouzivat zinok zvnutra a kokosovy olej s niekolkymi kvapkami GSE zvonka.
A hlavne prestat jest znicene tuky. PO case sa telo vycisti a koza vyhoji.

To odrazu umele hormonalne zastavenie tvorenia akni nevyriesi problem hromadenia sa skodlivych znicenych tukov v tele a tieto hormonalne prostriedky pachaju skody na tele tym vacsie, cim ich dlhsie beries.A ked prestanes otolko viac akni sa ti potom vytvori.

RNG

Akni sa nezbavis zvonka, len hnisania sa da zbavit antibiotikami alebo roznymi antimikrobialnymi latkami(medzi mikroby patria aj bakterie, aj virusy aj kvasne infekcie aj rozne ine, antimikrobialny je ovela sirsi vyraz nez antibioticky)

cedric

ahoj RNG porad mi prosim:)
mam mastnu plet a vela vyrasiek vseliakych typov uz asi 5rokov.pisal som si s pentiumom a ten mi odporucil teatreeoil a sampon head and shoulders ktorym si mam tak 2minutky masirovat tvar a splachnut letnou vodou a potom naniest ten olej a davam si nato este aj niveu lebo sa mi inac plet velmi vysusi a mam lupky na tych vyraskach a tak.som sa tu docital ale neviem co je to antimikrobialny ucinok a ta dermatitida ze od toho moze byt a bojim sa lebo neviem co to je tak mi to prosim povedz.to co mi pentium poradil tak nemam pouzivat?moja kamoska mala tiez zlu tvar a jej kozna dala tabletky doxibene a neaku mast a za 2mesiace mala potom a super tvar ma tak mam aj ja ist k tej koznej aby mi to dala?pomoze mi to?kamos zase bral roakutan 6mesiacov a ma teraz takisto super plet.ja chodim do svidnika ku primarke zelenkovej uz 9mesiacov a stale nic.uz som vyskusal velky kopec vseliakych pripravkou a teraz beriem azitrox ale nic nepomaha tak porad co mam robit.mam skusit doxibene?pomoze to alebo uz len roakutan?vopred ti dakujem za zodpovedanie mojich otazok prosim odpovedz na vsetky DAKUJEM :)je to moj velky problem to akne a mam 18 a chcem sa toho uz fakt zbavit :(

RNG

tafko, serotonin sa da zvysovat lubovnikom(st johns wort, aktivna latka hypericin, mechanizmus ucinnosti SSRI) a polotovarmi, z ktorych si telo vie vyrobit serotonin(L-tryptophan, 5-HTP)

wanila

aj ja prosim o radu,mam soc.fobiu a dostavam traslave stavy az paniku,mala by som zaujem o nieco,keby ze napisem moj mail da sa to poslat?vdaka