Otázky na RNG

RNG

Arka, nie som ani lekar ani liecitel, len dlhe roky si objednavam a studujem periodika lekarov lieciacich prirodnymi prostriedkami.
Na nervove bolesti, nech su kdekolvek pomahaju latky hojace nervy, najdolezitejsia je DHA, ktora sa nachadza v rybacich olejoch a koncentratoch, odporucam brat 3x3 gramy(lyzicu)denne,, to aj mne aj mnoho mojim znamym a pribuznym tie problemy vyriesilo.
Na problemy s chrbticou treba brat doplnky na klby(platnicky) a kosti.
Skratena odvapnena chrbtica vedie k hromade zbytocnych problemov a drastickych operacii, pripadne skriplovateniu. Tomu sa da doplneneim vyhnut.

arka

OD leta mam vystreľujúce bolesti v oblasti ľavého bedrového kĺbu.Ako môžam zistiť, či sa jedná o problém kĺbu, alebo je to nejaký zacviknutý nerv, alebo to súvisí s krčnou chrbticou. Tá je stuhnutá na pravej strane.Ďakujem za odpoveď.RNG Si lekár,alebo liečiteľ? Poznáš výrobky Justu?

RNG

Mariaa, nemam pre teba velmi dobru spravu, mas oslabene zily(z toho su hemoroidy, zle travenie a z toho odvapnene telo.
Tehotenstvo vytiahne extra mineraly z tela(vsetka vaha kosti dietata musi ist z tvojho tela), to si nemozes zialbohu dovolit.
Hemodin ti nenapravi travenie, je to zmes bioflavonidov na cistenie zil(445 mg), selenu(25mg kvasnic s neznamym obsahom selenu) a malicilinko vytazku z pagastanu konskeho(60 mg 20%escinu)(a 175 mg vlakniny inulin, vyzivy pre probiotika.
To varovanie firmy Valosun:"neprekracujte odporucenu davku" vzhladom na slaby obsah je na smiech.
Co naozaj potrebujes je napravit si travenie a absorbciu mineralov alebo aspon dodat pravidelne chybajuce.
Na zaludocne travenie je doplnok Betain HCl(potrebujes ho, ked mas v zaludku kvasenie alebo casto palu), na crevne travenie zmesy enzymov s kazdym jedlom.
Viac zeleniny a masa, menej chlebovin a sladkosti.
Po styridsiatke strajkuju uz aj hormony, co moze osteoporozu prudko zhorsit.Vtedy pomoze brat yam.
Z doplnkov na mineraly by som odporucal brat plnu davku mineralov na kosti(telo potrebuje vsetky naraz v urcitom pomere, inac prebytocne vyhodi), najlepsie 2 tabletky na noc spolu s dvoma spirulinami pre lepsiu absorbciu.
Nedostatok mineralov zhorsuje tendenciu krivenia chrbtice..
Na narovnanie chrbtice pomaha len trakcia, tj na noc natahovanie.

[zruseny12]

RNG,prosim Ta o radu,neviem ci mi budes moct poradit.Rada by som vedela,ze keby som bola tehotna,ci by to bolo dobre.Mam esovitu skoliozu,pocinajucu spondiozu,mierne odvapnene kosti,zle travenie,tetaniu,hemeroidy 2stupen,zlatu zilu...pada mi klenba na nohach,tym padom ma bolia nohy,a klby...neberiem ziadnu chemiu,len cisto prirodne produkty,ale rada by som vedela,ci tehotenstvo by mi pomohlo,alebo poskodilo.Lebo mam obavy ked mi chyba vapnik,mam mierne odvapnene kosti a mam zle travenie,ze asi by mi poskodilo.Na travenie beriem Hemodin.Dakujem velmi pekne za odpoved.Prajem pekny vykend.

RNG

Nevciem na co berie tolko liekov, kazdy z nich ma bocne ucinky.
Zacnuc s Betalock(Betapvolol, betablocker,vedie k strate energie=slabost, pouzivany na znizenie tlaku hlavne, da sa nahradit hlohom=Hawthorne 3x500 mg, je to ACE inhibitor, vasodilatator)
Tritace je Ace inhibitor, takze sa da tak isto nahradit hlohom, ktoreho davky sa daju aj zdvojnasobnit, ked neznizi tlak dostatocne. Odporucam brat aj 5-HTP na ukludnenie a lepsi spanok(50 mg vecer), pripadne obden Stress B zmes.A tiez B-12 pod jazyk(sublingual)
Yasnal 5(donepenzil, Aricept) je "liek" proti stareckej demencii-Alzheimerovej chorobe.
Nespominali ste mi, ze by ju mala, snat ma len nedostatok B- ciek, ako kazdy starsi clovek.
Aricept je aj tak viacmenej nanic.
Pre Alzheimerovych zaberali z prirodzenych velke davky Co Q 10(400 az 1200 mg denne) a je spojenie medzi "autoimunnymi", boreliozou,a Alzheimerovou.
Myslim, ze ciastocne odburanie lipofuscinu(tukov blokujucich nervove signaly) sa da pouzivanim lyzice lecitinu 2-3 krat do tyzdna. Lecitin je potrebny pre mozog a jeho cinnost aj tak, zlepsuje rozmyslanie a cisti v celom tele cievy=zlepsuje cirkulaciu.
Heparin sa da nahradit bromelainom, ktory pomoze aj pri hojeni a je protizapalovy.
Aloe je vyborne na hojenie aj imunitu. Na cistenie criev treba vlakniny a probiotika, hlavne po antibiotikach.

zuzanag

Dobry den,chcem poprosit RNG o radu.Fyzicky aj psychicky aktivna babicka si po pade zo schodov zlomila ruku aj nohu v krcku,operovali ju az po 4.dnoch,za 12dni od operacie dostala plucnu emboliu,nasledne zapal pluc.Vybojovala sa z toho,po 8.dnoch jej vysadili ATB.Asi 2 tyzdne je krmena nasogastrickou sondou,ale zacina uz jest aj lyzickou.Toho casu berie lieky:Betalock,Tritace,Heparin,Jasnal,vecer na precistenie trav.traktu:Hylak,Laevolak,Ambrobene.Aky vyzivovy doplnok by ste odporucili.Kupila som gel Aloe Vera,ale neviem,ci to moze uzivat.dakujem

RNG

Oba lieky su dobre, ale ked chces nieco z prirody hodne ucinne, odporucam chaparal, intenzivne davkovanie 3x1 gram a 4x2 lyzice aloe vera.
Samozrejme odporucam ako kazdemu brat 200 mcg selenu, 25-50 mg zinku, 3-5 gramov vitaminu C(najepsie ester C alebo calcium ascorbate) a probiotika s obsahom kultury l.Bulgaricus.

tonka

Dobry vecer RNG chcela by som sa ta opytat co by mi pomohlo na vnutorny herpes ucha ktory je rozsireny az po pol hlavy.Infektolog mi zistil ze sa jedna o herpes zooster 2 a lieky som uzivala HRPESIN 400 kazde 4hod 2tb a kazdych 8hod.ISOPRISOSINE tiez 2tb.Coby si mi poradil...