Otázky na RNG

janikitka

Dobry den, velmi pekne dakujem za radu, dnes om si pripravky kupila. Neviete mi povedat, kedy asi dostanete do predajne v Slimaku probiotika a ci nahodou nedostavate aj viacmiliarkove? Dakujem, Jana

pravda je taká...

lekárka mi dnes odporučila magnézium (šumivé tablety), ale ja mám doma aj tvoje minerály na kosti (a tiež je tam magnézium), tak to môžem brať obidvoje?

zombie

dobry den.
liecem sa na depresiu uz niekolko rookov, prestriedala som uz zopar liekov. teraz uzivam daco na serotonin, noradrenalin a dopamin. psychicky sa momentalne citim v pohode, v piatok by som chcela s lekarkou prebrat alternativu znizovania davok az k uplnej asbtinencii AD.
docitala som sa o vyzivovych doplnkoch, podla rad jedneho znameho by som mala uplne nahradit lieky doplnkami. som sice OK, ale fyzicky sa citim momentalne tak, ako pisem, zombie :D
chcela by som sa spytat, ci by bol vhodny 5-htp, guarana? su nejake zname rizika v suvislosti s 5-htp?
u lekarky mozno narazim na nepochopenie zameru s doplnkami, na druhej strane vsak som uz raz zakusila ako je to prestat lieky uzivat naraz..

RNG

Pocit v zaludku je vec kyselin, tj Betain HCl. Naduvanie v crevach je vec enzymov.
U teba je to v zaludku. takze zrejme ani 2 tabletky Betainu ti nestacia, ked mas ten pocit "tehly" v zaludku

959

RNG robím to tak, že po lahšom jedle si dam 1tbl. a po obede, alebo keď jem bielkoviny-dam si 2tbl.Už to uživam ako som povedala 2 mesiace, tak neviem, čo mi povieš, či mam naďalej uživať ten Betain, alebo si mam k nemu kupiť aj multienzýme, lebo hoci sa mi značne s tým Betainom uľavilo, aj tak to ešte nie je na 100%v poriadku. Čo si myslíš? Zmizne mi niekedy ta ťažoba a pocit plnosti a tlačenia na žaludok niekedy? Alebo to už budem trpieť donekonečna?

RNG

Nuz ked sa ti este jedlo aj ta pilulka nerozpustili v zaludku, asi jeden BetainHCl nestaci s jedlom. Odporucal som 1 az 3 podla potreby a ty mas zrejme potrebu viac ako jeden.
Zaludocna tazoba musi odpochodovat!

959

RNG, vďaka za odpoveď. Ale prečo mi píšeš a odporučaš mi brať Betain, keď ti prave v tej otazke čo sa týkala tej vylučenej tablety píšem, že beriem už 2 mesiace Betain. Prave vďaka nemu sa po jedle citim lepšie a hoci ešte aj keď si dam tu tabletu, mavam niekedy akoby ťažobu na žaludku, ale nie je to už v takej forme ako to bolo pred tým, kým som Betain neuživala. Predtým som mala pocit, že to jedlo mi leži na žaludku aj pol dňa a netravi mi vobec.

RNG

Kvalita caju a jeho vzacnost nemaju povacsine nic spolocne s obsahom polyfenolov a EGCG, ktore su pomocky na zdravie
Tak isto drahe vzacne cervene vino neobsahuje ectra antioxidanty(proantokyanidy a resveratrol)
Je to len zalezitost chuti a vzacnosti.