Otázky na RNG

elessar

RNG...v podstate vsade radis vela vlakniny. chcem sa opytat, kolko je pripustne, nakolko prilis vela vlakniny udajne negativne ovplyvnuje vstrebavanie mineralov. ak si dam na ranajky - vlaknina + otruby - vlaknina + klicky - vlaknina + pufovanu ryzu - vlaknina, pripadne este nejake dve jablka - vlaknina, v pripade detoxikacie este aj psyllium - vlaknina, neprehanam to??? nie je to prilis vela vlakniny???

RNG

Meno, spolu s tym neodporucaju. Nie o niekolko hodin neskor.Musis medzi ne dat pauzu par hodin.
To je tak, ako sa neodporuca na ceresne napit okamzite vody. Ale o par hodin neskor mozes.

meno

uz mi dosiel ten pripravok na chudnutie xtreme lean. Ale je na nom napisane, ze sa pri uzivani pripravku nemozu uzivat kysle jedla, pomarance atd. To k tomu nemozem ani stressB, kedze obsahuje vitamin C?

RNG

Na vysoky tlak pomaha cistit zily lecitinom, rozsirovat zily hlohom(hawthorne, vasodilatator, ACE), brat viac draslika(zeleniny, sol obsahujuca draslik) a pripadne brat diuretika s draslikom(tj prirodne doplnky, nie chemicke lieky). Niekedy je to sposobene stresom, tam pomoze vitaminova zmes Stress, B a pripadne St Johns Wort, ktory ukludnuje.

RNG

Naduvanie moze byt sposobene aj v zaludku pri nedostatku traviacich kyselin(priznaky su naduvanie, pala, tazky zaludok)
Ked sa jedlo poriadne nenatravi, nemozu sa niektore potrebne latky absorbovat a to vedie k nedostatkom v tele(osteoporoza, dusevne poruchy, zla regeneracia, urychlene starnutie).
Naj lepsie je napravit si travenie v zaludku a na to je Betain HCl.(1 az 3 tabletku podla velkosti a stravitelnosti jedla.
Vzdy len s jedlom alebo najneskor hodinu po jedle!
Inac naduvanie je kvasenie v zaludku a crevach nestravenych a neabsorbovanych zivin.
Ak to nepostaci, treba brat aspon docasne 5-HTP na zvysenie hladiny serotoninu, ktory je zodpovedny za klud, vyrovnanost, spokojnost a hlboky osviezujuci spanok. Davkovanie je 50 az 100 mg pred spanim.

sii

ahojte, chcem sa spytat ci existuje nieco prirodne na vysoky tlak, moja svokra ma velmi vysoky tlak, momentalne berie asi 3 rozne tabletky denne, myslim ze to nie je optimalne, je nieco co by jej pomohlo nieco prirodne???
Prosim poradte, dakujem

RNG

ad, 5-HTP pomaha zvysit hl;adinu serotoninu, co je dobre na klud, pocit stastia a vyrovnaia a prispieva k hlbokemu obcerstvujucemu spanku. Destesuje.
Na paradentozu ale nerobi nic.
Na to pomaha mnohonasobne denne nicit v ustach bakterie, ktore su hlavnou pricinou oddelovania dasna od zubov(streptokoky)
Vyplachuj si usta niekolkokrat denne antimikrobialnymi(koloidna strieborna voda, roztok GSE, roztok oreganoveho oleja atd). Drz si to v ustach niekolko minut.

RNG

Janikitka, ja tento problem mozem riesit len poslanim viac tovaru, a to len vtedy, ked mi to dost skoro oznamia.
Celkove trva skoro mesiac od casu, ked mi to oznamia po cas, ked sa to zjavi v predajni.A kedze dopyt neocakavane prudko vzrastol, sme samozrejme pozadu. Kedze chcem mat cerstvy tovar, nemozem posielat prilis vela, pokial som si nie isty, ze sa minie.

RNG

Akekolvek oslabenie tela znizuje odolnost na poskodenie ziarenim..
Na oslabene cievy treba brat hromadu antioxidantov, ktore ich zosilnia a spruzneju.
Spomeniem len niektore:
karotenoidy, to su farebne latky v zeleninach a ovoci.
Rozne vytazky zo semien(hroznove semeno, ccoriedky, maliny, granatove jablka, pagastan konsky...)
Vytazky z listov(zeleny caj, listy ciernych ribezli, oregano atd.
No a samozrejme vitaminy, hlavne C a E.
E aroven chrani kozu proti spaleniu slnkom(solarkom)

silvus2

Dobrý deň, mám otázku na RNG. moja sestra má problémy so sánkom, nemôže spávať, strašne ju nadúva, je nervózna, všetko jej lezie na nervy, máme rodinné problémy, je to teda psychického pôvodu. Užíva aj kvalitné probiotiká proti tomu nadúvaniu, chodí psychiatričke, ale nič nepomáha. Aké vyšetrenia by mala ešte absolvovať? ( občas máva hnačky, bola na kolonoskopii, ale nič jej nezistili). Chodí na VŠ, ale nemôže sa v škole sústrediť, je zúfalá...Prosím pomôžte nám. Ďakujem