Otázky na RNG

RNG

Na tvorenie kosti je treba vselico, nielen rozne mineraly v presnom vzajomnom pomere, ale aj nukleoticke kyseliny a ine. A Spirulina ako superjedlo tie dalsie potrebne na budovanie kosti poskytne.
Obsah celulozy v 1 grame spiruliny je zanedbatelny, takze "vynasanie mineralov vlakninami" je tu nepatrne.
Nakoniec vlakniny nevyhnutne potrebujeme a mame ich malo.
A to je pricina zamorenia traviaceho traktu a z toho celeho tela.
Nizkovnakninova a lahko a rychlostravitelna dieta su priciny hromady civilizacnych chorob.

RNG

elesar, cim sa lepsie mineraly zabuduju, tym je mensia zataz na ladviny.
Su rozne formy mineralov a rozna absorbovatelnost podla veku a zaludocnych kyselin.
Najmenej absorbovatelne su kyslicniky, sirany a karbonaty.
U starsich ludi cez 50 moze byt absorbcia len 4% a ostatne(96%!!!) ide von cez ladviny.
A kedze je to slabo rozpustne(calcium carbonate=vapenec, kamen!), nie cudo, ze niektori mozu z nich dostat kamene.
Podobne aj zo silne mineralizovanych vod.
............
Lepsie formy su citraty,glycinaty, glukonaty, askorbaty, maleaty, laktaty a rozne proteinove chelaty.
Nielen ze su lepsie rozpustne a nekrystalizuju ako karbonaty a ine anorganicke, ale maju aj u starsich absorbciu vyse 40 %, cize stacia z nich ovela mensie davky brat na ten isty efekt v tele a podstatne menej sa vyhadzuje cez ladviny.
Mnohi zakaznici, ale aj lekari ziadaju velke davky(500 mg, 1000 mg)takze na trhu su aj tie slabo absorbovatelne.
....
Totiz jednogramova tabletka calcium maleatu ma len 125 mg kalcia a jednogramova tabletka "zazracneho" koralu ma vyse 800 mg kalcia.
Ale starsi ludia dostanu z maleatu 40%=50 mg vapnika a 600 mg maleatu sa vyluci mocom, kde maleat je vodorozpustny, takze netvori kamene.

Z 1 gramu koralu dostanu len 32 mg vapnika, pricom 96% koralu sa vyluci cez ladviny vo forme nerozpustneho karbonatu(uhlicitan vapenaty), to je skoro gram(960 mg) kamena.

jaja

to je ok, len som chcela vedieť, koľko max môžem minerálov na kosti (ked v 4 tbl. je 400mg magnezia, teda to je 1 tbl 100 mg), ked mám ešte aj šumivé magnézium (kde píšu 250 mg na tbl.). ale aj tak vezmem max 2 tbl denne.

elessar

RNG...chcem sa opytat, preco doporucujes k spiruline aj mineraly. je to preto, ze spirulina sice cisti, ale berie pri tom so sebou aj mineraly? a moze bezpecne uzivat mineraly clovek co ma problemy s oblickami v zmysle chronickeho zapalu a ciastocnej nefunkcnosti jednej oblicky? mineraly (hlavne vapnik) sa vraj usadzaju v oblickach.

RNG

Ja nemam ziqdny vplyv na to, co je napisane na flaske ani v prilohovom letaciku. Ten vyhotovuju slovenske medicke autority.

RNG

Moje osobne odporucenia vyplyvaju z mojich informacnych zdrojov(lekarske periodika znamych lekarov, praktizujucich s prirodnymi latkami).
......
Na flaske je odporucenie vyrobcu

Ten ma ine kriteria,
alebo poradi maximum dovolene a bezpecne aby predal co najviac,
alebo predava casto neucinne male davky, aby usetril na vyrobnych nakladoch a ponukal atraktivny lacny produkt(zialbohu klinicky neucinny).
.....
Z vyse 22000 produktov mojho hlavneho zasobovatela sa snazim vybrat tie, ktore maju ucinne obsahy a nie prilis vysoku cenu.
Pripadne sa obraciam aj na inych vyrobcov, ked u mojho hlavneho(NBTY) nenajdem optimalny produkt.