Otázky na RNG

mariaj

s najvacsou pravdepodobnostou som ja pri padani vlasov nemala dostatok zivi,lebo trpim na silnu potravinovu neznasanlivost,ale zrejme mam nieco aj so vstrebavanim,lebo predtym,ako mi tie vlasy padali,som uzivala Mega B-komplex.RNG,prosim ,vedel by si povedat konkretne,kde sa deje v tele vstrebavanie zivin?DAKUJEM

959

RNG, ďakujem za odpoveď.
Ja tiež , ako som pisala už tie 3 roky pijem tu instantnu, alebo mrazenú vo vákuu.Takže som pochopila z tvojej odpovede, robim lepšie, ako keby som pila praženú.Áno, ako vravíš, vtedy mi povedali to isté ako ty, že tá pražená je škodlivá, že ten spodok, ktorý ostáva na dne pohára sa predsa časť z toho dostane do tela a sposob. po čase rakovinu a že veľmi zaťazuje žaludok.
Inak najlepšie by bolo nepiť žiadnu, ale ja si aspoň tu jednu-rano neodpustím.Ale nikdy nie na lačno!Je to zvyk. Poobede si dam malokedy a ak mi ide na chuť, tak vždy poobede pijem taku,ktorá obsahuje 50% 100%-nej instantnej a 50% ražnej + ovsenej, takže nie je taká silná.Za mladi som pijávala aj 4 kavy denne-často na lačno, katastrofa.Ale vekom má človek predsa viac rozumu a snaži sa žiť zdravšie , dbá viac o svoj zdrav. stav ako za mladi, akoby sme chceli dať do poriadku to, čo sme kafrali a zanedbávali v mladosti.Mladí ludia akosi veľmi nedbaju na zdravie, maju iné starosti, ale vekom sa všetci meníme a viac dbáme o seba.

RNG

959, rozne extrakcie kavy maju rozny kvalitu. Ja pijem obcas kavu(instant) ktora je luhovana len cistou vodou a potom mrazena vo vakuu(freeze dried)
Inac prazena kava obsahuje hromadu dechtov(spaleniny), ktore su skodlive pre telo.
Drazdia zaludok a su rakovinotvorne.
Skusal som pit pre to zelenu(neprazenu ) kavu, ktora je plna antioxidantov a fytonutrientov. Zialbohu, chuti ako slaby zeleny caj...
Ale kofein v nej je vysoko a aj ine alkaloidy, takze aj povzbudi aj obsahuje rozne zdrave veci. Doteraz nechapem, preco teda kavu prazia, jedine ze po prazeni sa da lahko mliet. Zelena je tvrda ako drevo.
Mozno poloprazena by bola lepsia(hneda, nie cierna).
Na Hawaii som pil taku hnedu casto, ma chut trochy do ovocna, lebo su v nej cukry len jemne karamelizovane, nie spalene na decht.

RNG

Nedostatok vitaminu B-5(panthenol, pantotenicka kyselina , calcium D pantothenat)je dost nezvykly, kedze sa nachadza skoro vo vsetkych jedlach a nasa potreba je dost mala(4-5 mg)
Malokrvnost a padanie vlasov, poruchy myelinu(nervova izolacia) pri silnych dietach, hladovkach a tehotenstve ma kojeni su asi jedine situacie s nedostatkom B-5.
Silne zdroje su slepacie maso(1 mg na 100 gramov), avokado(2 mg na priemerne avokado)mlieko a jogurt(30/50 mg na 100 gramov)
, ale aj strukoviny, rozne zeleniny a pod.
Z doplnkov napr Stress B ho ma 100 mg!

959

RNG, ahoj.Mam opať jednu otazočku a to ohľadne kavy.
Denne pijem iba 1, max.2 šalky, ale teraz som v pomykove, nakoľko som pila kávu normalnu, t.j mletú-turecku, ale bolo mi povedané, že taku by som nemala na ten moj citlivý žaludok, že je veľmi nezdravá, nakoľko sa tie zvyšky z nej usádzaju v žaludku, že radšej nech pijem tú instantnu, granulovanu,že je menej škodlivá.
Ale včera som sa tu dostala nahodou na jedno forum, kde sa pisalo o kave a tam sa tvrdí, že práve tá granmulovaná je škodlivejšia.Som z toho zmatewná,nakoľko už 3 roky pijem tu granulovanu v domnení, že je pre mna lešia.
Prosím o tvoj názor, RNG.ĎAkujem.

mariaj

66666,mne asi 2 roky dozadu velmi padali vlasy.Kupila som si v lekarni vitamin Panthenol.Stacila 1 davka a bolo po probleme.Prisla som na to nahodou,vedela som ,ze boli take injekcie,casto ich davali zenam po porode,ked im padali vlasy.lenze doktor povedal,ze uz nie su.Tak som chodila po lekarnach nukali mi vseliake zmesy vitaminov,co som mala aj doma,az v jednej mi to ponukla lekarnicka a zabralo.

RNG

Betain HCl je ako zaludocna kyselina. Ta sa vyluci az ked dostanes nejake jedlo do zaludka.
Striebornu vodu pijes na zaludocne problemy 4x2 lyzice na znicenie helikobaktera.
Inac sa neberie obvykle pravidelne, len pri tazobach a otravach zaludka. Ja ju pouzivam niekolkokrat denne ako kvapky alebo spray do oci.
Tiez spray do nosa pri viralnych a bakterialnych nakazach.

radecka

takze brat betain a striebornu vodu,enzymy?mam pocit ci nemam tam zapal alebo helicobaktera.uz je to dlhsiu dobu,co citim tlak nadbrusku,aj obcasnu bolest.preco sa nesmie brat betain na lacno?lebo ja som ho asi uz brala aj na lacno,moze sposobit nejaky problem?ten gse brat takisto?dakujem

RNG

Strieborna voda je vyborny rychly prostriedok na pokazeny zaludok(vela jedla, nedostatok kyselin, hnitie a otrava z toho)
2-3 glgy a za par minut je po bakteriach v zaludku.
Ale regulaciou davok a bramim Betainu HCL a enzymov sa tomu da vyhnut. Len vtedy sa to potom stane, ked je na jedle salmonela, escheria coli a ine nakazy.Vtedy je dobre glgnut si striebornej vody co najskor, pri prvom pocite tazoby.
Inac ked nezoberies dost Betainu HCl a mas po hodine dvoch tazky zaludok, mozes zobrat zo dve tabletky viac.
Ale nie na prazdny zaludok, len na plny a tazky.