Otázky na RNG

RNG

oli, funkcia stitnej zlazy sa napravi branim jodu, ci je zvysena, ci znizena. Lekari maju mylnu informaciu tradujucu sa do roku 1940, kde vtedajsi spickovy odbornik to prehlasil a dodnes sa to drzi v lekarskej literature, napriek vyskumom v 80tych rokoch, kde dokazali, ze na upravu cinnosti(tj zvysenie aj znizenie) casto pomoze extra jod.Ale aj na ine procesy v tele je potrebny v davkach ovela vyssich, nez je sucasna odporucena denna davka(z roku 1948, 150 mcg).
Japonci, ktori maju ovela menej problemov zo stitnou zlazou a inymi dostavaju z rias a inych morskych v priemere 12.5 mg denne, co je vyse 80 krat tolko, ako stara odporucena denna davka.
Pozor na Carbimazol a tehotenstvo!
Carbimazole vobec nie je taky nevinny liek, za aky ho lekari casto povazuju.

oli

RNG ešte poslednú otázočku dnes. Okrem problémov o ktorých som písala sa liečim aj na zvýšenú činnosť štítnej žľazy. Myslíš že by som mohla užívať Spirulinu a CHlorellu, lekárka povedala že napr. morské riasy ja nemôžem užívať, kvôli obsahu jódu. Z liekov užívam Carbimazol. Ďakujem.

RNG

Oli, enzymi su na cistenie a travenie.
To ti ale nenahradi nespravnu skladbu stravy, len stravi to co zjes a ocisti telo od splodin.
Nepoznam zlozenie produktu Zeleny zdroj s Walmarku, ale az pricasto odporucaju primale neucinne davky tychto "superjediel"
Najlepsie doplnky tohoto typu su zmesi morskych rias a mladych trav.Samozrejme treba ich jest viac gramov, nie miligramy!
Ja beriem obcas spirulinu a chlorellu. Hl;avne spirulina ma obsah aj vsetkych stopovych prvkov z mora, co rastliny na zemi nemaju, hlavne ked su intenzivne pestovane na tych istych poliach uz starocia.
Je tam jedna dobra zmes s 35 zlozkami, Good N Green, odporucena davka je 9 gramov prasku, robi sa z toho zeleny mix

oli

Ďakujem RNG, tú formulu som myslela niečo podobné ako napr. " Zelený zdroj" z Walmarku, proste že aby mal človek istotu že dodá telu všetko čo treba v prípade nesprávnej výživy. Tak myslíš že to netreba? Inak enzýmom prikladám veľký význam aj v prevencii, neuškodia však?

RNG

oli, doplnky sa nepouzivaju ako prevencia obvykle.
Uloha doplnkov je doplnit, co ti v strave alebo tele chyba
Ked mas napr malo zaludocnych kyselin(telo napr vyrobi 1 dl=100 gramov zaludocnych stiav a niekomu len polovicu, tak musis tu polovicu doplnit, a to sa neda jednou tabletkou)
Super Multienzym je zhruba 4 x tak silny, pre tych co maju systematicke problemy s enzymami a na urychlene enzymaticke cistenie napr pri rakovinach.

oli

RNG užívam teraz s manželom Multienzým a Acidophilus, ale čítala som tu niekde že plánuješ doviesť ešte silnejší, chcem sa spýtať kedy a ako sa bude volať? A neplánuješ aj doviesť nejakú špeciálnu formulu, teda takmer všetko obsiahnuté v jednej tabletke, ktorá by sa užívala ako prevencia každý deň? Ďakujem

RNG

mariaj, vstreebavanie zivin je hlavne v tenkom creve.
Malicko cukrov sa vstreeba uz v ustach, trosticku v zaludku, hlavne v tenkom cteve ale cast tekutin sa absorbuje aj v hrubom creve.
Travenie zacina v ustach(sliny), pokracuje v zaludku(kyseliny a enzymi) a pokracuje v tenkom creve(enzymi a ciastocne aj bakterie) a konci v hrubom cteve(hlavne bakterie).
Potravinova neznasanlivost je hlavne pre nedostatok enzymov, ktore nevedia mnohe latky v tele spracovat a tieto nespracovane koluju v tele a zamoruju, cim vytvaraju rozne potravinove alergie.
Radim doplnit zaludocne stavy(Betain HCl)a traviace enzymi(pancreatin, multi enzyme, bromelain)