Otázky na RNG

RNG

Mariaa, psylium s dostatkom vody nemoze poskodit creva, Tak isto ani rozne ine "rozpustne celulozy" ako Citrucell alebo rozne pektiny. Ich cistiaca schopnost je mikroskopicka, tj velkost je porovnatelna s virusami, plesnami, kvasnymi kulturami a bakteriami, ktore vymetu z criev.

RNG

majo, ja mam stale nazor, ze ludia co maju nedostatok roznych aminokyselin maju alebo zlu dietu, alebo zle travenie a absorbciu.Len vo velmi zriedkavych pripadoch vidim potrebu pre osobitne dorucovanie velkych davok urcitych aminokyselin
Ako napr L carnitin a L-carnosine na regeneraciu(tam pomaha samozrejme alfa lipoicka ako univerzalny regeneracny antioxidant vodo aj tukorozpustny, ktory regeneruje druhe znicene antioxidanty a tak predlzuje-zvysuje ich aktivitu v tele.
Absorbcia tychto hra tiez dolezitu rolu na hladiny v tele. Kedze telo je vodny system, vodorozpustne formy su absorbovatelne casto az radovo lepsie, ako tukorozpustne alebo prakticky nerozpustne.
Preto mam formu acetyl-L carnitin, miesto len L-carnitinu a 5_HTP miesto len L tryptophanu.
Alebo uvazujem o dovoze foriem L carnitin HCl, L arginin HCl, L-ornitin HCl.
Menej z tychto dalej zajde v tele.
Ale aj tak kladiem radsej stres na enzymi a spravnu vyzivu, ktore by ti mali dodat tychto zloziek dost a v spravnom vzajomnom pomere.

erika987

RNG a este som zabudla podotknut ze mam vysoky ocny tlak a niekedy v priebehu dna ako keby som nevedela ovladat pocit ze ma taha na spanie a ide to az do zavrate.

erika987

RNG, prosim porad mi. Pred troma rokmi mi vyoperovali nejaku cast stitnej zlazi-cast nechali.Teraz mi pri ultrazvuku zistili ze sa tvoria uzliky ale ze vraj je to v norme. Od zacatia probl. so stitnou zlazou uz pred operaciou cca pred 11 rokmi som zacala pocitovat zavrate, a myslim ze mam aj panicku poruchu - strach v jedalni, kostole....tam kde je vela ludi. Prezivam velke stresy (rodinne robl.) a chytila som nejaky ako keby exem na tele - najprv male vyrazky a tie sa roztiahli ako keby do lisajov velkosti 50 haliernika.zacinaju mi puchnut nohy okolo kotnikov, co som tiez predtym nemala a zacinaju mi praskat kapilare hlavne na nohach. Prosim porad mi nieco, alebo co je toho vsetkeho pricina. som zufala. ...a este ma zacina boliet medzi lopatkami chrbtica. nadvahu nemam a stravujem sa racionalne. Porad prosim

RNG

okurelenda, povlak na jazyku su plesnove a kvasne infekcie.
Zbavit sa ich da ultra nizkosacharidovou dietou a protiplesnovymi doplnkami:kokosovy olej(3 lyzice), oreganovy olej (3x2-3 kapsule s jedlom), lapacho(pau de arco) caj, a samozrejme pouzivanim probiotik.

RNG

fiallka, na sennu nadchu je quercitin(2x500 mg), bromelain (2x600 GDU na prazdny zaludok) a vitamin C, 3 gramy, NAC(2x600 mg) za den.
Dumbier, pupalkovy olej, borakovy olej, rybaci olej a ine tiez pomahaju.
Pred spankom si oplachni tvar a vlasy, ktore zachycuju hromadu pelu a nanesu ti ho do podusky, odkial to celu noc dychas.

RNG

stando, ja odporucam minimum 3x1/2 gramu olivoveho extraktu(20%) tiez. Co je na flaske napisane je od vyrobcu, do toho ja nemozem zasahovat.
Az sa mi podari dostat za velkoobchodnu cenu 500 alebo 750 mg kapsule, tak tieto male prestanem drzat.