Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Otázky na RNG

RNG

lekarka, modna stihlost a diety u mladych dievcat su zdrojom roznych poruch, vcitane osteopor9ozy.
Kedze tento chory trend "krasy" este stale rastie, rastie s nim aj pocet postihnutych dievcat..
.....
Co sa tyka kacic vypustenych, cital som dokonca clanok, kde autor tvrdil a pseudovedecky dokazoval, ze zvyseny prijem vapnika(kalcia) pocas zivota vedie k osteoporoze. Ked si chcete overit, ze aj take spravy existuju, kliknite si na:
www.4.waisays.com

RNG

lekarka, o spustani osteoporozy echinaceou som nikde nepocul. Jedine, co viem, ze echinacea sa nemoze pouzivat dlhsie, nez 3 tyzdne a potom musi byt najmenej pauza 2 tyzdne.
Naviac je plno ludi na nu alergickych.
Osobne to bol pre mna dostatocny dovod, aby som preferoval bazu a astragalus, ktore taketo problemy nemaju. Naviac astragalus je zaroven silny adaptogen a rozne ine uzitocne vlastnosti, menej dolezite.
Mam ten dojem, ze bola zase vypustena kacica na to, aby odstrasili ludi od pouzivania prirodnych lieciv-potravinovych doplnkov.
Farmaceuticky priemysel je pravidelny zdroj takychto dezinformacii.
V USA mnohi lekari, co si vybudovali okolo seba reputaciu ako alternativni sa dali kupit farmaceutickym priemyslom a rozsiruju falosne spravy.

izzy

RNG, ja mam tiež vyoperovanú polovicu štitnej žlazy kvoli diagnoze struma nodosa (netoxicky uzol)ale činnosť ŠŽ a hormony mam normalne, ale tvoria sa mi dalsie mikrouzliky. z tvojich prispevkov viem, ze radis hlavne jod a enzymy, co sa aj snazim uzivat. mam doma Bedadine, ten si kvapkam na brucho, ale ma to tolko jodu ako jodova tinktúra ?

lekarka

RNG. pred 2 - 3 rokmi som bola v Rakusku na konferencii o alternativnej medicine. Niekolki lekari vo svojich prispevkoch uviedli pre mna sokujucu informaciu: vraj uzivanie echinacey spusta u 13-14 rocnych dievcat uz o dva-tri tyzdne osteoporozu. farmaceuticke firmy udajne toto zistenie drzia v prisnej tajnosti, pretoze sa dnes echinacea pestuje na celom svete a farmaceuticky priemysel na tom profituje. pocul si o tom nieco?

RNG

nuz ja to v predajniach mam, lebo to je ucinne na rozne problemy.
A hovorime o potravinovych doplnkoch alebo doplnkoch vyzivy, takze to hladaj hlavne v obchodoch alebo na nete, z miest, ktore sa na taketo veci sustredia, a nie v lekarnach medzi liekmi.
Moje predajne(Lucenecka) posielaju aj na dobierku postou, takze si usetris nohy pri zhanani.

RNG

kkristy, skus pektiny alebo Citrucell. To su tiez zdroje rozpustnej celulozy> alebo ovsenne vlocky na ranajky s lyzicou cerstvo mleteho lanoveho semena.
Hnacka je dosledok toho, ze ti v crevach nieco vadi. Mozno napriek braniu probiotik mas nespravnu crevnu floru a nieco sa ti tam sustavne rozmnozuje a drazdi.
Skus tyzden ultranizko sacharidovu diatu(zelenina, maso, orechy,vajcia, huby) s niekolkymi lyzicami kokosoveho oleja 3x2 tobolky oreganoveho oleja. Pripadne 3x3 gramy collostra.A samozrejme probiotika.
Moja zena tiez tvrdila, ze ma hnacky z nervozity a nakoniec sam to porazil psyliom, collostrom oreganovym olejom a probiotikami.
Nehovorim, ze na to nervozita a stress nemaju ucinok, ale obvykle to len doda k existujucemu problemu v crevach.

Na stress je Stress-B, St Johns Wort, Sam-e, GABA a ine.