Otázky na RNG

RNG

mariaa, neviem o tom, ze by sladkosti drazdili a poskodzovali pecen. Jedine co sa stane je, ze z prebytku glukozy ale hlavne fruktozy a kykuricneho frukrozoveho sladidla sa pecen pretucni(stenoza) a to az do stavu, ked preplnene tukove bunky zacnu praskat a pecen sa zjazvi=poskodi=cirhoza.
Pecen treba cistit, regernerovat a odtucnovat pravidelne na zvysenie jej cinn osti(omladenie!)
Pomaha obcas pouzit protokol dr Berksona(2x do roka 2 tyzdne preventivne aspon polovicnu davku), pravidelne 2x do tyzdna pouzitie lyzice lecitinu(cistenie ciev od nanosov, tiez pecene a celeho tela od tukov) a v pripade stenozy pouzit aspon mesacnu kuru 2x500 mg calcium D-glucarate alebo intenzivnejsie lecitin(kazdodenne)
Inac lecitin je vyborna zivina a latka potrebna pre mozog a myslenie.

[zruseny12]

RNG,ja by som ta chcela poprosit,aby si mi nieco napisal, akym sposobom sladkosti drazdia,alebo poskodzuju pecen....dakujem.

lekarka

echinaceu najskôr využívala alternatívna medicína, dnes sa pestuje na celom svete a spracovávajú ju oficiálne farmaceutické firmy. uvedenú informáciu, spájajúcu užívanie echinacey s naštartovaním osteoporózy uviedli nezávisle od seba alternatívni lekári zo švédska a veľkej británie. naopak, farmaceutický priemysel sa týmto informáciám bráni. pokiaľ ide o vápnik, jav, o ktorom píšeš je známy z homeopatie. keď človek dostáva veľmi veľké dávky nejakého vitamínu, minerálu a pod., imunitný systém sa prirodzene bráni. ak ľudia berú viac vápnika ako potrebujú, imunitný systém dostane informáciu: "mám priveľa vápnika!" a začne ho prirodzene vylučovať. nie teda, že kosti sa začnú lámať, ale telo vylučuje to, čo nepotrebuje. ale neber to takto doslova, je to samozrejme zložitejšie a majú tu vplyv rôzne ďalšie procesy. možno si niekto čiastkovú informáciu upravil, alebo ju jednoducho nepochopil.

RNG

oli, ja mam problemy s krvacanim z nosa tiez uz od mala. Obcas si davam do nosa olej, v poslednom case kokosovy sa mi najlepsie osvecil.Nedovoli sliznici uplne vyschnut.

erika987

RNG, nech Ťa Pán Boh žehná za Tvoju obetavosť, pomoc, podporu...Určite to píšem aj za množstvo ľudí, ktorým si už pomohol, pomáhaš, alebo radíš a využívaš na to svoj voľný drahocenný čas. Ešte raz za do všetko veľké ĎAKUJEME!

ikka

ja som toho nazoru, ze osteoporoza u mladych dievcat je sposobena poruchami prijmu potravy... mozem potvrdit z vlastnej skusenosti, 14 rokov som zila bez zlomenin, prislo obdobie, ked som odmietala jest, fakt bol problem do mna nieco natlacit a v priebehu roka aj nieco, som mala 3 zlomeniny... nebolo to sposobene ziadnym uzivanim liekov..proste, skvela zivotosprava, vie toho tak vela pokazit :( ...

RNG

Inac autor posudzoval prijem vapnika podla konzumcie mlieka. A dnes velmi dobre vieme, ze po urcitom veku nevieme z mlieka vapnik vytazit a bielkoviny a cukor v mlieku nam pri traveni z tela beru vapnik.
Toto ale autor nespomenul a pseudovedecky tvrdil, ze ked pijeme vela mlieka, vela kalcia sa absorbuje, co stimuluje osteoklasy(bunky vytvarajuce kosti) k extra deleniu a tym sa ich zivotnost skrati. Samozrejme, v manipulovanom internete sa tato sprava zahadne najde na prvom mieste, podobne aj spravy na skodlivost vitaminu C a E a podobne.