Otázky na RNG

RNG

Trpnutie moze byt vysledok nedostatku mineralov(tetania) ako draslik, sodik, vapnik horcik zinok. To sa da lahko dodat.
Moze to byt problem cilkulacie, tam radim tyzdenne raz az 2 krat lyzicu lecitinu, to radim kazdemu bez vynimky.
A moze to byt karpalov tunek, kde nervy veduce do dlane su v strede dlane, kde sa napaja na zapastie pritlacene (priskrtene) zvacsenymi slachami. To maju casto ludia, ktori pouzivaju vela hodin pisacie stroje alebo pocitace. Ja som simto odstranil neoperacne, zmakcenim sliach pouzitim DMSO.
Umujes si dobre dlan, osusis a aplikojes(narolujes ) do stredi DMSO alebo aspon MSM krem. Pol hodiny sa nicoho nedotykas, potom si to zmy cistou vodou. Je to velmi dolezite robit presne tak!.
DMSO rozpusta hromadu latok, ktore by ti mohlo "prepasirovat" do tela cez kozu a poskodit, vcitane umeluch vlakien v latkach, roznych plastikov atd..

RNG

peta aaa, ja beriem vlakniny hlavne rano.
Denny pohyb pridava k peristaltike criev a zlepsi sa pravidelnost vyprazdnovania.

RNG

liek, hnednutie koze moze byt prisnakom zamorenia tela a cinnost pecene je odmorovanie.
Pre istotu si odmor pecen pouzitim protokolu dr Berksona. Ja to robim aspon raz do roka, lebo jeme civilizovane a casto zamorene potraviny, zialbohu.

RNG

karkulkaa, Betain HCl je kysly vutazok z repy.
Multienzym je zmes vytazkov :pancreatine z bravcoveho pankreasu,
bromelaine z ananasu,
papaine z papaje a
tiez vytazky z kvasnych bakterii.

Super Multienzyme ma aj znacnu davku Betainu HCl

RNG

evca, viacej vlaknin to vyriesi. Pripojim sem moje ranajky:

4 lyzice ovsennych vlociek, jednu lyzicu lecitinu(dolezite na cistenie ciev pre kazdeho) a jednu lyzicu cerstvo pomletych lanovych semien. To zalejem sialkou kysleho mlieka a necham odstat v ladnicke 2 hodiny, aby to zmaklo(alebo si to spravim skor nez idem spat a je to v ladnicke do rana.)
To ti da aj postupne sa uvolnujuce sacharidy(celozrnny ovos) aj omega 3 kyseliny(lan), aj rozpustne a nerozpustne vlakninu na udrzbu criev a peristaltiku(pravidelnost) aj lecitin na cistenie ciev., co predchadza dosledkom zapchania ciev a zlyhania roznych organov(porazky, infarkty, zlyhanie pecene, ladvin...)
K tomu si zoberiem 2 Betainy HCl , dva Multienzymi a jedno probiotikum.A pohar vody. Ako starsi clovek to uz potrebujem, inac by ma naduvalo a nestravil by som to poriadne.
Miesto ranajsej kavy si dam lyzicku-dve kokosoveho oleja na okamzitu energiu(je zaroven mierne antimikrobialny, zvysuje imunitu proti roznym nakazam, kandide aj rakovinam)

RNG

jana ja vlastne odporucam len panenske oleje a preto vyprazanie neprichadza do uvahu.
Rafinovane oleje som spominal len ako lepsie na vyprazanie a niektore trvanlivejsie. Osobne ich neodporucam.
Kokosak sa ale nekazi ani panensky.
Olivovy panensky je vyborny cerstvy, ale v obchodoch taky nemozno najst, len jemne potuchnute.
Aj tak su v poriadku a zdrave, ale od cerstvej chuti to ma daleko.

RNG

daria, ciste jogurty maju skvasene cukry na kyselinu mliecnu, cize nie su zdroje sacharidov. Teoreticky, pokial do nich nejake nepridaju extra.
Preto si robim radsej jogurt po domacky, vtedy viem presne ze je to len mlieko a kvasinky.Taky prirodny vydrzi v ladnicke zhruba 3 dni, nie ako z potravinarskeho priemyslu "stabilizovany", tj chemicky upraveny na trvanlivy.