Otázky na RNG

zezo28

Rng, prosim Ta, kupil som si Multienzyme Formulu, uzivam aj Betain HCl. Vraj mas aj nejake nove multienzymy, ako sa lisia od multienzyme Formuly - su silenjsie? Aj tie sa daju uzit nalacno na cistenie? Ako dlho to musim uzivat?

jajaja 111

Kupila som si zelenu zmes Life´s Greens. Staci to uzivat ako prevenciu tak 2-krat do tyzdna po lyzici napr. na chlieb alebo to treba jest castejsie a nalacno? Mas aj inu zmes - myslim len cisto zmes rias. Diky.

daria

rng,este sa chcem opytat som nasla v tvojom prispevku ze odporucas nizkosach. dietu a potom nasadit probiotika.mne si povedal brat probiotika uz pri diete tak ako to je??dakujem

RNG

nina staci pouzivat jod 2 x do tyzdna. Cistenie tela cez kozu naznacuje zamorenie a potrebu extra enzymov.
A samozrejme co sa tyka akni, prestat jest znicene tuky(rastlinne "masla", tavene "syrove" pomazanky, vyprazane jedla, hydrogenizovane oleje v hotovych jedlach), stare syry.

RNG

Radeska, stacia probiotika. Mozna trochu kokosoveho oleja nejak vpravit do jedla by tiez bolo uzitocne. Moja zena vari vzdy so zmesou kokosovy/olivovy asi 1 ku 1.Ine oleje sa u nas doma neuzivaju(teda okrem rybacichlanoveho a borakoveho, ale tie len v kapsuliach.Zriedkavo pouzije hroznovy alebo sezamovy, aj to len v cinskych jedlach)

Ninna

Pouźívam jódovú tinktúru transdermálne pravidelne takmer každý deň - natieram si fľak o veľkosti čerešne. Keď som spomínala tinktúru pred MUDr. zakázala mi ju aby som jódom nevysycovala ŠŽ. Podľa mojej skúsenosti telo ozaj potrebuje tento jód - vidím to podľa rýchlosti myznutie škvrny. Mám však problém momentálne s akné alebo hnisavými vriedkami ktoré sa mi začali tvoriť už aj na chrbte a pleciach, v dekolte. Môže to byť dôsledok čistenia tela?

ninna

Pouźívam jódovú tinktúru transdermálne pravidelne takmer každý deň - natieram si fľak o veľkosti čerešne. Keď som spomínala tinktúru pred MUDr. zakázala mi ju aby som jódom nevysycovala ŠŽ. Podľa mojej skúsenosti telo ozaj potrebuje tento jód - vidím to podľa rýchlosti myznutie škvrny. Mám však problém momentálne s akné alebo hnisavými vriedkami ktoré sa mi začali tvoriť už aj na chrbte a pleciach, v dekolte. Môže to byť dôsledok čistenia tela?

radecka

Dobry vecer RNG.Mozte mi prosim poradit,moj synovec ma kvasinky v stolici.Berie probiotika,co by bolo dobre,aby este bral?alebo stacia probiotika?ma 10 mesiacov.Dakujem za odpoved.

RNG

ninna, spominal som casto enzymi a jod na odstranenie akychkolvek nefunkcnych tkaniv(hrcky, cysty, nyomy, gangliomy, tumory, polypy...)
Jod je jeden z nevyhnutnych prvkov v tele na vyrobu hormonov a roznych enzymov.
My ako suchozemci sa k jodu prakticky nedostaneme. Aj odporucene denne davky (v roku 1948!!!)su mylne nizko stanovene na 150 mcg a vacsina ludi nedostava ani tolko.
Japonci maju priemernu spotrebu 12.5 mg co je vyse 80 krat tolko, ako nasa odporucena, a maju tychto nefunkcnych tkaniv v tele neporovnatelne menej.
Jod mozno dostast z morsdkych rastlin(kelp, spirulina, kombu) alebo som casto spominal transdermalne z jodovej tinktury, raz az 2 krat tyzdenne si natriet pod pazuchu alebo na spodok brucha flak asi ako dlan(10 kvapiek). Ak zmizne skor, nez 24 hodin, je to znak, ze telo ten jod velmi potrebovalo a postupne si ho nasalo donutra cez kozu.