Otázky na RNG

RNG

stitna zlaza vyraba hormony, hormony su pokyny k roznym cinnostiam v tele aj vyrobe a hladinam druhych hormonov. Je to vzajomne rozne a velmi komplikovane pospajane.
Ja len viem, ze na tvorbu mnohych hormonov a enzymov treba jod, a ked ho nemas dost, mas v tele rozne problemy.
Ak mas napriek tomu este nedostatocnu vyrobu enzymov, dobre je si ich dodat.
To iste plati na niektore hormony, ked ich mas nedostatok, takm je dobre si dodat polotovary na vyrobu hormonov, to je lepsie, ako dodat synteticke napodobneniny hormonov.
Telo si zo spravnych polotovarov vie vyrobit vlastne hormony, co je bez akychkolvek bocnych ucinkov.

Ninna

ak som to správne pochopila dve ráno na prázdny žalúdokˇ. A prosím Ťa ma niečo spoločné ŠŽ a menštruačný cyklus?

RNG

ninna ber dva Pancreatiny(tie co mam ja kazda kapsula obsahuje ekvivalent 1400 mg pancreatinu )rano na prazdny zaludok hodinu pred jedlom dobre zapi.

RNG

fiona, ovsenne vlocky su pri nizkosacharidovej diete nono.
Psylium, lecitin, mlete lanove semeno, orechy vsetkych druhov, tekvicove jadierka,slnecnicove jadierka, mandle-to je vsetko OK.

RNG

ninna, telo ti povie, ktory enzym potrebujes. Pre zaciatok by som ale skusil multienzyme alebo Pancreatine, tam je to vsetko

fiona

takže jogurt sa môže ? asponže tak, už som premýšlala čo budem jesť, na ranajky by som mohla tiež varené vajce, alebo tie orechy, na obed zelenina, maso, ryby ale obávam sa že budem celý den hladná...a ovsené vločky patria do akej kategorie, tie sa môžu ? len ešte čakám na zaslanie kokosového oleja a idem na to:-) ozaj a vidíš potlačenie kandidy ?

daria

fiona no mne tiez zrovna nie je po chuti si dat rano zeleninu preto rano zacinam vacsinou orieskami,to ma vela energie a neskor je uz zelenina v pohode,ale rano musim mat nieco "sladke"ako su tie orechy tak skus to alebo biely jogurt ale tak 100g a najdi si nejky co ma najmenej sach. ja mam 5g sach na 100g

RNG

caly, imunitu proti virusom treba podporovat cely cas, nie len 2x do tyzdna. Napr astragalus sa berie 2 az 3 krat denne, 500 mg, extrakt z olivovych listov 2x500 mg, aloe vera 3x2 lyzice, selen 200mcg az 400 mcg kazdodenne.
Ucinne antiviralne latky sa v tele nezdrzuju obvykle dlho, takze ich treba castejsie doplnat.
Echinaceu nedrzim, lebo po 2-3 tyzdnoch sa stava neucinna a viaceri ludia maju na nu alergie. Astragalus je v tomto smere ovela lepsi a naviac ma v tele funkciu adaptogenu, nielen viralnu odolnost.