Otázky na RNG

RNG

Jeden komentar na ten Barneys Typ pre muza:
Pochybujem, ze sa do jednej tabletky da napratat 500 mg 90% sterolov a mastnych kyselin.
Tam musi byt niekde chyba, ci nahodou alebo zamerne(??).
Inac Saw palmetto je Serenoa repens, nie Serenoa serrulata podla najnovsich dohod.
www.tga.gov.au

pally

No na mna ucinky ma,ked ho zoberiem 20 min.pred jedlom,som potom plny energie.Neviem,preco to tak funguje.

-odkaz odstránený-

RNG

pally, neviem co za vyrobok mas. Ja odporucam extrakty s obsahom 160 az 320 mg sterolov na tabletku/kapsulu. O nijakom "nabudzovani" neviem. Steroly su normalne sucasti zelenin a vo vyssich kvantitach(320 mg denne) postupne zmensia hyperplazicku prostatu.
Predavkovanie sterolmi je neznama vec, nikde som o tom necital ani najmensiu zmienku.
Serenoa repens=Saw palmetto plody maju 5-10% sterolov a indiani ich jedli susene ako cast svojej stravy.

pally

Chcem sa Ta ,RNG, opytat,ake davky Saw Palmetta mozem denne uzivat,aby to nepredstavovalo nejake riziko.Mam tabletky,ktore obsahuju 500 mg.Uz po jednej citim nabudenie celeho organizmu.Dakujem Ti za odpoved.

RNG

ooo, ja odporucam hlavne glukosamin 1500 mg denne, MSM 1500 mg denne, bromelain 2x600 mg hodinu pred jedlom(moze byt s glukosaminom)
Vyber si s tych roznych ponukanych vyrobkov, co ti tolko da. Bromelain si treba pravdepodobne pytat od predavaciek, a asi aj MSM.
Proti zapalom(bolestiam)okrem toho odporucam 2x500 mg curcuminu(2x1 gram turmeric).
Nezabudajte na klbove mazivo, na to je najlepsie okrem Hyaluronickej kyseliny 2 avokada zjest tyzdenne.
Ziadne prestavky neodporucam v tychto doplnkoch. Netreba ich sice brat pravidelne, nakoniec su to potravinove doplnky a nie lieky, ale nie su navykove, takze ziadne prestavky nie su potrebne.
Komu sa nepaci toto, moze jest aspon gumennych medvedikov(ked obsahuju pravu zivocisnu zelatinu a nie nejake modifikovane skrobove nahrazky) a pravidelne obhryzat kosti a jest hodne huspeniny.
Ale bromelain a curcumin(turmeric), (pripadne podobny dumbier) by som odporucal brat aj tak, tiez avokado

RNG

Monika, pozri si temy tetania a depresia, tam je to vsetko popisane, tie tazxoby krce, paniky.
Je to vsetko nedostatkom neurotransmiterov, medzi ktore patria hlavne mineraly, serotonin, noradrenalin, hormon dopalamin, rozne choliny, vitaminy B, GABA a ine.
Odporucil by som ti zobrat nejake vitaminy B(napr stress B obcas), nineraly(napr mineraly na kosti kzdy den) a St Johns Wort, ked citis, ze na teba tazoba lezie.
Zozen si sol s nizkym obsahom sodika(pridane KCl), to tiez pomaha ludom vseobecne, lebo mame malo draslika a to je tiez jeden z dolezitych neurotransmiterov(tiez tu boli clanky, napr nizky draslik v krvi)
......
Seropram a Riovolit su NAVYKOVE drogy potlacajuce symptomy ale nevyriesia problem nedostatku neurotransmiterov.

RNG

prima, Multienzym obsahuje trochu Betainu HCl, trochu pancreatinu ale vacsinu enzymov z papaje a ananasu.
Super Multienzyme je to iste ale 4 x tak silne.
Zensen je adaptogen(teda zensene su, lebo ich vie viacero) tak isto je napr Dong Quai ale hlavne pri radiacii by som odporucal astragalus(2x1 gram), ten je klinicky velmi ucinny prave na toto.

ooo

RNG prosím ťa a presne ktoré doplnky na kosti a kĺby? Máš ich tam viacero... Ona berie pravidelne Condrosulf, potom 3 mesiace prestávka a potom Arthrostop a tak dokola...