Otázky na RNG

ivva

RNG, čítala som, že vilcacora sa nemá brať spolu s imzulínom. Nevieš prečo je to tak? A čo lapacho alebo graviola? Veľmi pekne ďakujem.

RNG

sonie. zalezi ake zamorenie na tej zicherke bolo a ake je tvoje telo odolne.
Moze to byt len malicky zapal, ktory zmizne o par dni a moze to viest az k
baktremii a otrave krvi(sepsis).
Ak mas horucku alebo zimnicu, nevahaj a chod na pohotovost.
Baktremia je pritomnost bakterii v krvi, ktore treba vybit atb alebo antimikrobialnymi latkami(GSE, extrakt z olivovych listov, oreganovy olej, graviola).
Pri cinnosti bakterii sa moze vytvorit dost toxinov na otravenie krvi, vtedy pomoze len rychla trasnsfuzia.

sonie

Je mozne, ze by som mala nejaku infekciu alebo nieco take, ked mam v kozi uz par dni zapichnute cudzie teleso ako napriklad zicherku? Trochu mi okolie ocervenalo, boli to a ked si dam ruku (mam to v ruke) k telu, tak to tiez zacne riadne boliet a tak akoby pulzovat. Tiez ma zacali z nicoho nic boliet svaly, ale to len jeden den, potom to prestalo. A je mi trochu teplo, ale zato podchvilou ma strasne strasie zima. Ale inak som v pohode.

lizanka

vramci toho, ze sa nesmu spolu jest zelenina a ovocie-cerveny vodny melon sa radi ku ktorej skupine? pocula som, ze je to zelenina, ale je predsa sladky. mozem ho jest so zel. ci s ov.?

RNG

vyrastky v tele rastu pri nedostatky spravnych foriem mineralov vytazenych zo stravy. Vtedy telo pre svoje nervove potreby(vodice nervovych signalov) odburava mineraly z kosti.
Kedze kosti su ale velmi slabo vodorozpustne, mineraly z nich sa lahko vylucuju vsade, kde je teplota v tele len trochu znizena. Takze vyrastky nie su vysledok zamorenia, ale nedostatku mineralov, casto sposobene oslabenym travenim, tj nedostatkom zaludocnych stiav a enzymov. Ty potrebujes jest enzymy hlavne S JEDLOM, a hodne zeleniny.
Niekedy su vyrastky a ine problemy spojene s vykyvami v hormonoch, hlavne pri prechode. Tam to odporucam adresovat branim yamu, pripadne pupalky, damiany a Dong Quai.
Rozhadzane hormony ovplyvnia vsetko v tele, od travenia a absorbcie az po hospodarenie so zivinami.Preto ich treba napravit do normalnej hladiny.

june

To znamena, ze enzymaticky cistit telo sa ma, az ked mam nejaky zdravotny problem? A keby som to chcela ako prevenciu pred rastom vselijakych vyrastkov v tele?

RNG

June, intenzivne enzymaticke cistenie tela je 2xdenne brat enzymi, nie dva krat tyzdenne.
A davky su na Pancreatine(1400 mg ekvivalent) je 2x2 denne
Multienzym 2x3 denne
Super multienzym 2x2 denne(ovela silnejsie!)
Bromelain 2x600 GDU,
serrapeptaza, 2x30 000 jednotiek.
Samozrejme nie kazdy potrebuje intenzivne cistenie tela, ale toto su davky, ked ho potrebujes.
.......
Podobne davky sa pouzivaju pre tych, co maju problemy s travenim, ale v tom pripade je to nie hodinu pred jedlom, ale s jedlom

june

Dakujem za odpoved o hryzeni tabletiek. Mohli by ste, prosim Vas, odpovedat aj na druhu cast mojej otazky o 16,22 hod., ci mi na preventivne enzymove cistenie staci 2xdo tyzdna zobrat 2 multienzymy rano 2 dni po sebe alebo to treba rozlozit inak, teda ci medzi tymi dnami musi byt niekolkodnova pauza alebo tie dni mozu ist po sebe. Este raz dakujem.

RNG

lizanka, je tam velmi vela dobrych clankov, ale bral by som to trochu s rezervou, len tak namatkovo som napr nasiel Chanca piedra prelozene ako Uncaria, zatial co sa jedna o Phylanthus nirurri a napr davkovanie" 1-3 gramu" neslobodno prekrocit, ucinna davka podla mojich lekarskych zdrojov informacii je caj z polievkovej lyzice(7 gramov) varit 5 minut, odstat niekolko hodin.
Je rozdiel sledovat navody navrhnute vyrobcom a povolene zdrasvotnymi autoritami(ktore nemaju v bylinach prakticky ziadne vzdelanie) a rozdiel medzi navodom lekarov, ktory tuto alebo ine byliny s uspechom pouzivaju desatrocia.