Opakujúce sa zápaly pošvy

Príspevok v téme: Opakujúce sa zápaly pošvy
Tina2

Chcem sa Vas opytat, ci ste niektora mavali opakovane zapaly posvy a palenie v oblasti vchodu do nej. Ked som to mavala zo zaciatku, tak mi vzdy gynekolog predpisal nejake cipky, ale posledne dva mesiace tam podla neho a jeho vysetreni nic "take" nie je. Som z toho zufala. Uz dva mesiace sme sa s partnerom (mame trojrocny vztah) nemilovali, pretoze ma to boli. Naposledy mi sice predpisal cipky, no aj ked som ich uz vyuzivala stale pocitujem pri vchode do posvy bolesti. Viete mi niekto poradit ako sa toho zbavit? Prosim...
_____________
Mykoplazma - www.zdravie.sk

zenskatema

mam ekzem a zinok mi nerobi dobre nan, uz som ho nejaku dobu brala a probiotika beriem od augusta kazdy den...
ako teda znicit povodcov na bielizni? zehlenim? a aka je inkubacna doba takychto infekcii?? ja som tie nohavcky mala uz asi pred tyznom a pali ma to az teraz? mam hladat teda pricinu inde?

kaktuska

Urcite treba davat pozor, nepouzivat rovnake uteraky a uz vobec nie pradlo. Aj co sa tyka sedatka na toalete je treba ho poriadne dezinfikovat, lebo posvove zapaly a infekcie sa prenasaju velmi lahko, hlavne pri slabej imunite a predsa len zijete v jednej domacnosti a sestra to mava casto.

kamildu

Probiotika istotne, hlavne po dobrati atb. Co sa tyka opakovanej kandidozy posvy, sposobovat ju mozu aj kontraceptiva. A imunita, imunoglukan. Inak ide o casto recidivujuce ochorenie, kde pri recidive klasicke vaginalne globuly s antimykotickou ucinou latkou.

RNG

zenskatema, samozrejme je s bieliznou prenos, tak ako je na kupaliskach a podobne.
Plesne na nechtoch na nohach sa tak isto prenasaju. Zialbohu sa musiome branit aj prenosu aj si zvysovat podla moznosti imunitu.
Opakujem znova, minimum je
selen,
zinok a
probiotika,
pripadne jod pre kazdeho na posilnenie imunity.

zenskatema

ahojte, v septembri som prvy krat mala (zrejme) kvasinkovu infekciu v tele, v crevach z uzivania silnej avky antibiotik, popritom som zrejme mala aj zapal gyekologicky, aj ked u mna sa nerejavolal ziadnym vytokom ani svrbenim, iba stipanim na dotyk. brala som na to lieky a drzala prtikvasinkovu dietu, ako pisal rng, jedla kokosovy olej, no skratka mala som to len raz a zmizlo to a odvtedy sa uz neobjavili. ale moja sestra to mava dost casto - teraz mam na mysli gynekolkogicke zapaly. No a chcela som sa opytat ci je mozne aby kvaisnky alebo ine potvory ktore to sposobovali prezivali na bielizni aj po vyprani bielizne v pracke.. myslite si ze je to mozne?? pytam sa preto lebo raz si sestra dala omylom moje nohavicky, potom sa prali a oprane som si ich dala ja a zase pocitujem to stipanie na vonkajsej strane posvy. a je toto vlastne klasicka kvasinkova infekcia alebo nie kedze nemam ani vytok ani svrbenie.. uf, vycerpavajuce, ale sna vas to neunudilo :)

RNG

nejak prirychlo by ste sa chceli zbavit candidy jednou "zazracnou" latkou, to vsak nejde, zialbohu.
Davam sem znova,uz v tejto teme uz zahrabany prispevok:
opakujem:
Nizkosacharidova dieta aspon tyzden,ale skor dva, a mozno aj tri, psylium, oreganovy olej(3x2 kapsule s jedlom), kokosovy olej 3 lyzice denne/ alebo aspon kaprilovu kyselinu 3x 1gram,roztok GSE/citricidal(60/35 kvapiek do litra vody, vypit postupne pocas celeho dna po malych glgoch, nie naraz!) caj z lapacha(Pau D Arco), 1 lyzica denne do pol litra vody, dobre povarit aspon 20 minut!!!, odstat niekolko hodin, ochutit a pit.
A samozrejme pred spanim 2 kapsule probiotika s kuskom jablka.
Za tyzden(2-3?) pri prisnej nizkosacharidovej diete by ti kvasinky z criev(ked je ich 80 % a bez nich si telo s kvasinkami v posve vie poradit obvykle)zmiznu.
Ak si chces vynicit kvasinky v posve rychlo, 1-2 vyplachy koloidnou striebornou vodou alebo spominamym roztokom GSE to spravia.
Ale ked si ich nevynicis v crevach, moze sa ti to kedykolvek vratit.Spravidla sa to vrati.
To iste plati samozrejme na Canesten, ten to v posve vynici na chvilu, ale sa to vrati spat, lebo ako som spomenul az 80% candidy je v crevach namiesto dobrych probiotik

Vcielka Maja

Ja trpim opakovanymi mykozami uz 7 rokov. Pouzivali ste niekto GSE (Extrakt z grapefruitovych semien)? Pomohol vam? Ako dlho ste ho brali a v akych davkach?

cicula

AHOJTE CHCELA BY SOM SA SPYTAT CI PO UMELOM PRERUSENI TEHOTENSTVA AKY JE STAV ZENY PO NARKOZE?? A KOLKO MUSI BYT HOSPITALIZOVANA??