Opakujúce sa zápaly pošvy

Príspevok v téme: Opakujúce sa zápaly pošvy
Tina2

Chcem sa Vas opytat, ci ste niektora mavali opakovane zapaly posvy a palenie v oblasti vchodu do nej. Ked som to mavala zo zaciatku, tak mi vzdy gynekolog predpisal nejake cipky, ale posledne dva mesiace tam podla neho a jeho vysetreni nic "take" nie je. Som z toho zufala. Uz dva mesiace sme sa s partnerom (mame trojrocny vztah) nemilovali, pretoze ma to boli. Naposledy mi sice predpisal cipky, no aj ked som ich uz vyuzivala stale pocitujem pri vchode do posvy bolesti. Viete mi niekto poradit ako sa toho zbavit? Prosim...
_____________
Mykoplazma - www.zdravie.sk

eo

Zdravim Dievcata
Chcela by som pridat aby ste vyskusali aj pri tychto problemoch, nie len dietu ale vyplachovat posvu z roztokom GSE a vody. Skuste tiez obnedzovat ;prasky na pranie havne pri spodnej bielizne.Skuste ocot s vodou
vela stastia

RNG

vcielkamaja, pripojim sem vylepseny clanok na kandidovu dietu

Protikandidova dieta nesmie obsahovat volne cukry ani sacharidy, ktore nase telo alebo candida vie pouzit na svoje prezitie.
Tj zakladom protikandidovej diety je ju VYHLADOVAT.
Pomocne pri protikandidovej diete(nevyhnutne) je brat oreganovy olej(2-3x2 kvapky candiminu), roztok GSE/citricidal(60/35 kvapiek do litra vody, postupne vypit po malickych glgoch pocas dna) a niekolko lyzic kokosoveho oleja denne.
Na noc treba zobrat silnu PROBIOTICKU ZMES s kuskom jablka, aby sa mohla rozmnozit v crevach cez noc.

Jedlo by sa malo skladat LEN z masa, ryb, vajec, vela zelenin(okrem zemiakov!!!)orechov a neskrobovitych olejnatych semien. Nic ine!!!.
Extra celuloza/vlakniny, ako pektiny, psylium a kokosova mucka pomozu oslabenu kandidu VYMIEST von z criev.

Realisticky cas na znicenie kandidy v crevach je okolo 2 tyzdnov.

Akekolvek porusenie ci uz diety alebo daviek doplnkov znehodnocuje tuto dietu.

Kandida inde sa da tiez potlacit vyplachom koloidnou striebornou vodou alebo popisanym roztokom citricidalu.

Ale zakladna podmienka na zbavenie sa kandidy je ju vynicit v prvom rade v crevach a nahradit probiotikami

salkaa

beus23... kedy zvykneš mávať tie zápaly? lebo u mňa sa objavia skôr v lete a niekedy po menštruácii či po dobratí ATB alebo niekedy keď som aj v nadmernom strese, ale najčastejšie je to po spomínaných ATB a v lete, keď sú veľké horúčavy. lekár mi poradil masť candibene, kt. si aplikujem v obl. pošvykeď mám tie prob. alebo utomaticky, keď doberiem ATB. pomáha mi a už sa mi tak často zápaly neopakujú. kúpiš ju lacno i bez predpisu.

beus23

Už asi 1 rok mam problem v oblasti pošvy. Môj gynekolog mi predpisal cipky, asi mesiac som bola v pohode. Neustale mám výtok, zapal a palenie pošvy. Som z toho uplne zúfala. Poraďte mi prosim vas!!!!!!!!!!!!!!

zenskatema

a viete co mi este napadlo ze precera som bola prvy krat tento rok na bicykli, nemoze to mat s tym nejaky suvis??

zenskatema

no to je sice fajn, ze diéta, ale co mam robit ak chcem, aby mi to co najrychlejsie zmizlo?? dieta je skor na prevenciu ale ak to uz mam?? mate nejake osvedcene metody ako sa toho rychlo zbavit??? (nemam cas bohuzial citat vsetky prispevky k tejto teme) Vdaka

Vcielka Maja

Moze sa pri tejto diete pit kava??? Alebo len caje su povolene?

RNG, to vazne, ze len par tyzdnov s GSE a na diete by malo pomoct?

Inak, vdaka za tvoje prispevky.

Vcielka Maja

Som sa dala na protikvasinkovu dietu (ziadny jednoduchy cukor, nizky prijem polysacharidov).
A zacala som brat aj GSE...

Drzte mi palce prosim!!!

kaktuska

Mozno to nie je konkretne z tych nohaviciek ale je velmi pravdepodobne ze to mas od nej kedze si to potom uz dlho nemala a ona to ma casto. Treba vyprat bielizen a uteraky pri vyssej teplote pre istotu.