Opakujúce sa zápaly pošvy

Príspevok v téme: Opakujúce sa zápaly pošvy
Tina2

Chcem sa Vas opytat, ci ste niektora mavali opakovane zapaly posvy a palenie v oblasti vchodu do nej. Ked som to mavala zo zaciatku, tak mi vzdy gynekolog predpisal nejake cipky, ale posledne dva mesiace tam podla neho a jeho vysetreni nic "take" nie je. Som z toho zufala. Uz dva mesiace sme sa s partnerom (mame trojrocny vztah) nemilovali, pretoze ma to boli. Naposledy mi sice predpisal cipky, no aj ked som ich uz vyuzivala stale pocitujem pri vchode do posvy bolesti. Viete mi niekto poradit ako sa toho zbavit? Prosim...
_____________
Mykoplazma - www.zdravie.sk

inimna

pre krtka. Ja som vlastne prisla na to až vtedy ked mi vytiahli tie dva mrtve zuby, absolutne ma nenapadlo, ze to moze suvisiet, lenze zrazu akoby uťalo. Mykozy som mavala kazdý druhý mesiac, vybrala som lieky potom mesiac pokoj a opat, lekar samozrejme nehladal pricinu. Akurat som mala mierne zvysenu sedimentaciu. Na zuby sa prislo náhodou, boli to mrtve zuby,z ktorých mi vytiahli nerv este ako decku ktoré ma v podstate neboleli, lenže raz na preventivke som pytala zubarku nech mi urobi rtg. po zhladnuti rtg bolo jasne ze na zuboch na koreni mam hnisavy vačok, zuby som dala vytrhnut a vlastne az po čase som si uvedomila, ze vlastne mykozy odisli, presiel pol rok, rok a ani raz. Dokonca som sa kupala aj na kupalisku co predtým nehrozilo, v pohode si dam penu do kupela, nepouživam ziadne intimne mydla, jem sladkosti a problem zmizol. Cize som si uvedomila, ze to ložisko mi oslabovalo imunitu a prejavovalo sa to mykozou. Teraz ked to poviem doktorovi tak povie no može byť, ale predtým sa tým nejak nezaoberal, predpisal lieky a bolo.Ved za tie roky som ich vybrala fakt kvantum. Candibene, Gynopevaryl, Betadine a dokookola to iste. Este na mna utocil ze ci nestriedam partnerov co ma vytocilo, pretoze som 15 rokov vydata a mám jedneho partnera. Ja netvrdim, ze Ty to mozes mat od zubov, mozes mat trebars nieco na mandliach, alebo niekde inde. Daj si vysetrit krv.
Teraz som si spomenula, ze bola som aj na imunologii a chceli mi zacat davat candidove vakciny, ale vtedy som to odmietla a teraz viem ze problem bol uplne inde.Este k tým zubom, ze zub pokial ma velky a hlboky kaz moze odumriet aj sam od seba a Ty to nemusis ani vediet, nemusi Ta to boliet az mozno kazdý organizmus reaguje inak. Cize kazdopadne daj si urobit rtg komplet zubov. Drzim palce.

eni

mar to myslíš vážne? a to mám aj povedať že nech mi urobia nejaký test na cukrovku alebo to oni zistia hned v krvi?

modracik

eni,napíš na meil,probiotiká Ti pomôžu, ale nie z lekárne, lež čisto prírodné./niekomu pomôžu z lekárne, ale mnohým veru nie-to je moja skúsenosť!/Okrem nich by bolo potrebné aj niečo proti zápalom.

mar

Neviem či je to dobrá rada, ale mala som ten istý problém už mi bolo trapné chodiť stým ku lekárovy. Po troch rokoch mi zistili cukrovku ktorá bola už vtakom štádiu že som hneď na inzulíne. Keď Vám možem poradiť dajte si zobrať krv pre istotu. Cukrovkáry mavajú častejšie takéto problémy. Nechcem nikoho stašiť a dúfam, že nemate ten istý problém ako ja. Ale vprípade že máte ten istý problém, včastnou liečbou a zmenou životnáho štýlu sa všetko vráti do normálu.

eni

noo vraj toto všetko súvisí zo zníženou imunitou a tomu verím lebo ja mám odmalička problémy s chorobami a stále ma liečili antibiotikami a toto sú následky...takže chcem tam ísť aby zistili či teda mám znženú imunitu a čo s tým...
Noo ja viem aj mne sa stalo že mi nič nenašli a výtok som mala stále ale neviem čo iné robiť..
A môžno ked miniem to saforele tak skúsim ten lactacid a prečo modrý to sú nejak rozdelené? Ale inak mne nerobí zle to saforele...akurát mi naposledy gynekolog zistil že mi tam chýbajú lactobacily tak si ich kupujem v čipkovej forme gyntimu a dávam si ich občas...
A tie streptokoky čo si pisala predtým to som ešte nemala zatiaľ...ked niečo mám tak je to vždy nejaký zápal teda kvasinky alebo niečo také.Ale kamarátka mi raz hovorila že jej spolužiačka mala streptokoka a nevedal sa ho tiež zbaviť tak jej gynekolog poradila aby užívala probiotiká a pomohlo jej to..takže to má naozaj súvis s imunitou a volali sa Bion3 aj ja som ich skušala ale nepomohlo..

krtko11

eni....imunologiu, čo tam?stery nič neriešia, ver mi...ja som bola aj na urologii...saforele som aj ja používala a nerobil mi dobre

eni

ahoj krtko mám pocit ako by si hovorila o mne...tiež som na tom podobne nenávidela som to priateľovi som sa musela vyhovárať...lebo už nevedel pochopiť ako mi môže lekári nevedieť pomôcť...tiež som kôli tomu zmenila gynekologa lebo ten predtým mi nič nevysvetli ani nepovedal čo mi je ..ale musím povedať že najviac info o tom sa dozvedal hlavne tu na fore a z netu..
ano prehnaná hygiena tiež škodí ja používam saforele gel na umývanie ale netreba to používať stále len tak dvakrát do týždňa lebo potom si na to zvykneš a telo si nebude vytvárať barieru samé...čo už asi ani nerobí v mojom prípade...
Ano aj ja sa toho bojím že nebudem môcť mať bábo ak to takto bude pokračovať...ale teraz sa ešte viac bojím že si ani nenájdem partnera ktorí to pochopí...
A dnes som mala na pláne ísť konečne k tomu gynekologovi ale dostala som menzes v čakárni :) tak som to povedala sestričke a ona že možno vám to pomenzese aj prejde...no jasné to mi hovoria vždy ale už sa nedám odbiť.Po menzese tam pôjdem a nech mi urobí ster a budem sa pýtať na imunologiu inak už neviem čo mám robiť...
Môžem ti povedať jedno iba niesi v tom sama a ked niečo zistím čo mi pomôže hned to sem napíšem a budem rada ak to pomôže ostatným ale zatiaľ som aj ja bezradná...

anonymka261

mam 17 rokov a masturubujem asi us 6 rokov...po neviem akej dobe mi vyteká z vagíny zeleno-žltý výtok, bojím sa ist ku gynekologovi, a teras mam asi aj zapalený vchod do pošvy...myslite si ze to nieco znamena??ak ano tak co??a neviete mi niejako poradit??dakuejm za odpoved

ininma

krtko a nemas nahodou iný zdravotný problem, ja som to už pisala, ale u mna tieto zápaly pramenili zo zubou, mrtvych na ktorých som mala hnisavy nalez. Po ich vytrhnuti moj problem skoncil a to som mala tie zapaly skoro 10 rokov