Opakujúce sa zápaly pošvy

Príspevok v téme: Opakujúce sa zápaly pošvy
Tina2

Chcem sa Vas opytat, ci ste niektora mavali opakovane zapaly posvy a palenie v oblasti vchodu do nej. Ked som to mavala zo zaciatku, tak mi vzdy gynekolog predpisal nejake cipky, ale posledne dva mesiace tam podla neho a jeho vysetreni nic "take" nie je. Som z toho zufala. Uz dva mesiace sme sa s partnerom (mame trojrocny vztah) nemilovali, pretoze ma to boli. Naposledy mi sice predpisal cipky, no aj ked som ich uz vyuzivala stale pocitujem pri vchode do posvy bolesti. Viete mi niekto poradit ako sa toho zbavit? Prosim...
_____________
Mykoplazma - www.zdravie.sk

nanita

emina. No jasne určite to má aj s tým súvis ale myslím že u každého je to individuálne ja som nikdy napriklad nemala problémy s trávením. Ja si myslím že to u mna bude problém hlavne s tou imunitou bo ja mám s tým odmalička problémy.A teraz ma už prestalo baviť napchávať sa antibootikami a preto hladám pomoc v alterantívnej medicíne, momentálne chcem vyskúšať koloidné striebro bo som o tom veľa čítala vraj je to prírodné antibiotikum a tiež posilňuje imunitu.A ked mi už to nepomôže tak pôjdem k tomu imunologovi.Ale dufam že pomôže :(((

kostlivec

igua, lapacho maju vacsinou v cajovych domov, ja som to kupila v obchode, kde maju take vselijake caje, sypane. ale len ak sa pije pravidlene, to ma vyznam (asi 1PL na pol litra vody - povarit aspon 5 minut a luhovat cim dlhsie, min.15 minut) inak tak isto som bola na tom aj ja. ja osm uz neverila ze budem v poriadku niekedy. ale - musim zaklopat - teraz je to supis. zozen si tie veci, co sme ti ti popisali a vsetko naraz nasad a ono to prejde. skus si dat protikvasinkovu dietu, RNG tu zvykol radit ultranizkosacharidovu aspon 1 tyzden. ta dieta je tiez velmi dolezita. vravis ze nejes sladke, to je dobre, ale nepi ani alkohol, teda aspon kym nebudes zdrava... s tou vodou uz asi nic nenarobis, ale ja si myslim, ze ked sa zvnutra vyliecis poriadne, tak ta voda by nemala robit problemy. ved na to su aj konkretne probiotika, aby ti vytvorili protilatky a priaznive prostredie v posve a odolaju tak mozno tej vasej vode :) teda aspon podla mna. nie som odbornik :)

igua

kostlivec, ja som z toho zdeptana, ked som doma...hnusi sa mi umyvat sa tu. a tiez niekedy neviem, ci ma to svrbi naozaj, alebo si to len nahovaram :D a kde zozeniem to lapacho?

emina

nanita,s tym sladkym to aj ja zle znasam a este k tomu milujem -nezdravu stravu(pizza,vyprazane a pod) Ale fakt som presvedcena,ze to ma aj suvis s crevami-mavala som casto-aj denne krcovite bolesti brucha.Ak som bola mimo domu si niekde sadnut,tak po dvoch hodinach som isla v silnych bolestiach domov-to som jedla a pila.Uz som stravu trocha upravila,sladkosti vynechavam,ale
ranajky bez chleba alebo rozka nie su ranajky.

nanita

emina dakujem za radu, a ked chcem ist k tomu imunologovi musím mat na to papier od obvodného alebo stačí len tak k nemu ísť? a cukru sa už začína postupen zbavovať ale naozaj to nieje lahké lebo je všade a mám ho rada :(((

kostlivec

nemas voec zaco :) viem co to je, mala som mesiace vkuse kvasinky. ak mas slabu imunity, tak skus aj to lapacho, mne to dost pomohlo. pila som to denne, a citim sa ovela lepsie. no a k tomu alkoholu, samozrejme ten sa rata, a ako!! pri liecbe mykozy treba alkohol uplne vylucit. inak, neviem, ci sa mi to zda alebo nie (lebo ja som z tych kvasiniek bola uz uplne zdeptana :) niekedy som nevedela ci ma to fakt svrbi alebo si to uz lne nahovaram :)) )no skratka ked som chlastala v noci, tak som normalne na druhy den rano pocitila take mierne svrbenie. haluz.

igua

no ano, moze to byt stravovanim..ja sladke nejem, ale za posledne dva tyzdne som vypila dost alkoholu, ked sa to zrata. ale cez rok nechlastam a aj tak to vzdy dostanem, ked som dlhsie doma. bude to tou vodou, naozaj sa mi zda viac chlorova ako inde na slovensku. mam citlivu imunitu, tak mi staci asi aj maly rozdiel. skusim, co ste mi poradili. dakujem kostlivec :)

kostlivec

igua, neviem ci to moze byt z vody... ale myslim, ze ak sa ti to takto vracia, tak to mas nevyliecene v crevach a staci nejaky faktor a opat sa ti to objavi. emina ma pravdu, potrebujes probiotika a nejaku ucinnu latku proti kvasinkam (kokosovy olej, oreganovy olej, GSE alebo kaprylovu kyselinu, + pripadne lapacho na zvysenie imunity) mozno aj ked prides z intraku tak sa aj inak stravujes, mozno zjes viac sladkeho... to vies len ty, ako sa stravujes, a skutocne zdrava strava je dolezita. naozaj neviem ti povedat ci s tym vasa voda doma moze mat nieco spolocne... ale faktom je, ze napr. v lete ked sa chodi castejsie na kupko, tak z tej chlorovanej vody tiez mozes dostat kvasinky, pretoze chlor narusi prostredie v posve, takisto pri antibiotikach sa znicia aj laktobacily a ich nedostatok sposobi mykozu. aj HAK vraj sposobuje mykozu. takze sa preliec, nasad probiotika, tie vytvoria ucinne latky a zdravo papaj. a bude to v pohode. drzim palce!

igua

ja mam takyto problem kvasinky sa mi premnozia vzdy ked som dlhsie doma! cez rok byvam na intraku a tam je vsetko v pohode, ale akonahle pridem domov na dlhsi cas, zase sa mi to vrati!!! som uz zufala. nemoze to byt z vody? skusala som aj namiesto uteraka pouzivat papierove obruzky, to trochu pomohlo, tak si myslim, ze by to mohlo byt z vody...lebo napriklad aj ked ju pijem, drazdi ma v hrdle. akoby tam bolo prilis vela chloru..ja neviem. alebo je to z prostredia? skuste poradit. co sa mam umyvat vo flaskovej vode?