Introvert

Príspevok v téme: Introvert
tom

Ahoj,
chcem sa Vás spýtať aký máte názor na introvertov. Poznáte nejakého? ako s ním vychádzate? Keď už takýto človek nenarozpráva stáva sa z neho niekto "menejcenný"? Nik sa s ním nerozpráva, lebo on sám je tichý. Ale taktiež je to človek, ktorý má bohatý citový život, síce nedáva niektoré ( skoro žiadne ) veci najavo, ale predsa je v podstate taký ako ostatní. Máte podobného priateľa? Stránite sa stretnutiami s podobnými ľuďmi?

sam

No povedzme ze mam na chvilu pozicany vas "6. zmysel". Ja som s tym zmiereny, myslim si, ze clovek by si mal uvedomit, ze nemoze mat vsetko a na nieco proste nema. To by ste ma museli vidiet, lebo to evidentne neviem opisat.

mamca

A čo ešte si bude myslieť,aké knihy bude čítať a aké sny bude mať? To už teraz tvrdíš,čo bude alebo nebude to dievča chcieť? Ja si to nedovolím ani v prípade človeka,ktorého poznám-rozmýšľať a cítiť zaňho.

identity

ty to citis, ze by to nemohlo vyst. to by ma zaujimalo, ako to mozes citit. takto ti to poviem. jasne, ak baba rada chodi tancovat a ty nie si taky typ, tak by mohol byt problem. opakujem MOHOL by to byt problem. su aj take vztahy. mam kamarata. introvert. baba spolocensky typ. ale funguju. on sa obcas prekona a ide si aj zatancovat. ved zabavat sa da aj inak. a smiat sa mozes tiez na hocicom. na to nemusis byt extrovert aby sa s tebou smiala.

sam

mamca: Mas uplnu pravdu, len s tou vynimkou, ze mna nebude chciet urcite ziadna milovat. Mozno tak na prvy pohlad :-). A ja vidiet chcem, chapem vas. No som taky.

identity

sam, ale to nemozes takto brat. chcela by normalny vztah? no a co ho s tebou mat nemoze? ved kazdy ma inu predstavu o tom co je normalne. nie?

mamca

Nuž,Sam,keď chceš mať nulovú hodnotu,tak ju maj,keď sa chceš izolovať,tak sa izoluj...Ani najkrajšie slová ti nič neukážu,keď nechceš vidieť. Veď ty si už teraz rozhodnutý,že ťa má dievča opustiť,ak ťa aj bude chcieť milovať,ty jej to budeš vyhovárať...a čakať,aby ťa presviedčala o opaku...

samotar

Takze predstavme si situaciu:On a ona sedia pri jednom stole,zrejme ju on pozval na rande.Nastane trapne ticho,obaja tapu,nevedia o com hovorit,to ticho trva dost dlho,on znervoznie,lebo sa mu nedari ju zaujat,ona sa zacina nudit a ocami prechadza po okolosediacich vidiac,ako sa prijemne bavia pri inych stoloch.
Ja som to zazil na vlastnej kozi a poviem to uprimne,ze je to fakt velmi trapna situacia,a po takych stretnutiach mi bolo nanic,nevedel som sa vycitiek zbavit niekolko dni.Myslim,ze zena prirodzene od muza ocakava,ze ju bude zabavat,viest rozhovor a nepotrebuje pri sebe mrtvolu,ktora nevie o com hovorit.

sam

Ja to proste citim, to ze by mi to nemohlo vyjst. Predstav si, ze by chela ist do spolocnosti. Ja som vtedy ako osol, proste sa zatnem. Chcela by tancovat, chcela by sa smiat, chcela by normalny vztah.

Najčítanejšie články