Introvert

Príspevok v téme: Introvert
tom

Ahoj,
chcem sa Vás spýtať aký máte názor na introvertov. Poznáte nejakého? ako s ním vychádzate? Keď už takýto človek nenarozpráva stáva sa z neho niekto "menejcenný"? Nik sa s ním nerozpráva, lebo on sám je tichý. Ale taktiež je to človek, ktorý má bohatý citový život, síce nedáva niektoré ( skoro žiadne ) veci najavo, ale predsa je v podstate taký ako ostatní. Máte podobného priateľa? Stránite sa stretnutiami s podobnými ľuďmi?

SHAKTI

eeee identity! introvertnost neznamena nizke sebavedomie,pocit menejcennosti!!
Vy mate socialny problem,zaclenenia sa do spolocnosti.
Ja som introvert a nevidim v tom problem,nechapem v com vy vidite az taky problem?? Zijem si stastne svoj introvertny zivot. Ak ste introverti nepochopili ste jednu zakladnu vec,ze z introverta sa nikdy nestane extrovert,on sa taky rodi! silou mocou sa chcete prisposobit spolocnosti,vacsine,byt ako extroverti..ale to nejde a nechapem ani preco..ale tak v pohode,rieste..

sam

tom:Ked to mam povedt velmi jednoducho, tak je to kniha od cloveka, ktory je urcite odbornikom na zeny, vztahy a pod. V odbornej verejnosti sa povazuje za najvacsieho odbnornika v umeni a vede socialnej dynamiky(to je otrocky preklad z ang.)Ked som si precital tu knihu tak som mnohe pochopil. Ved skus vo wikipedia.org zadat "Mystery Method" a dozvies sa o nom viac. Kniha je orientovana na zapadnu kulturu, no su v nej take pravdy, ze az. Ak uz mas citat nieco o zenach a vztahoch, tak toto je jedna z mala veci, ktore stoja za to. Dozvies sa nieco o tom, o com je zivot, co chcu a hladaju zeny a muzi, ako posobit na ludi... Je to proste kvlaitna psychologia v praxi a podla mna stoji za to najst si cas na tych 200 stran, daju Ti vela.

identity

ale hovorime o tom istom. mozno su v tom male rozdiely, ale hovorime o tom istom. introvert to ma tazsie ako extrovert. neveri si. citi sa sam, pretoze vacsina spolocnosti je extroverna a svet je akoby viac stvoreny pre extrovertov. to je zlozita debata asi sa nezhodneme.

dedy

vy vsetci mi hovorite z duse, ja mam presne rovnaky (co to je? problém?) extroverti si obcas zo mna spravia butlavu vrbu lebo akoby vedeli ze to nikomu nepoviem, lebo ani nemam komu
.
ani v detstve som nemala nikoho (pamatam si ze v skolke len jedno dievca, v prvych 4 ročnikoch ZS tiez vzdy len jednu osobu) a teraz v tretom rocniku na strednej dokonca ani len tu jednu osobu, lebo sa na mna vykaslala a hoci som sa dostala do jednej skupinky i v nej som vzdy na kraji. Su tam dve osoby na ktore sa da dost spolahnut ale inde ako v skole sa s nimi pocitat neda, lebo mimo skoly maju svojich priatelov. a zvysok tejto skupinky ma vyuziva (napr boli sme spolu na mojej chate a par tyzdnov pred tym ako sme tam sli sa ku mne spravali milo a normalne sa o mna zaujimali ale po chate sa opat spravaju ako predtym) Len som rozmyslala , ci bolo dobre ze som ich tam vzala lebo dokonca i tam som si pripadala ako to spominane piate koleso na voze.
.
obcas by som chcela ist s niekym von, porozpravat sa, ale je to dost nemozne, lebo moj rozhovor skonci na mrtvom bode a nedokazem viest poriadne ani len rozhovor o pocasi, no hoci ked sa o nieco naozaj zaujimam tak svoj nazor dokazem vyjadrit v celku normalne ale ak nemusim tak mlcim

je to dost tazke

tom

sam, iny: no preluskam to hadam ale ma to 220 stran, tak zbezne, o com toje? som to zatial moc nekukal...
no ja sa snazm v spolocnosti a ludia sa ku mne spravaju celkom normalne teda tiez obcas pridu len tak ked daco potrebuju, ale aj sa celkom da v pohode porozpravat niekedy... teda ako spoluziaci apod.

iny, tiez mam podobny problem, ako pises ked sa ide niekde von, fakt sa zapajam do debaty len obcas, sedim tak jak magor, a proste pocuvam ale fakt neviem co by som povedal, a potom sa uz aj bojim daco povedat, ze ako ludia zareaguju ked som dlho nic nepovedal,

iny

Ahojte chalani! citam vase prispevky a kde-tu sa najdem aj ja. myslim, ze nemam problem s nadvezovanim novych znamosti, mozno trosku. Mam skor pocit, ze nejak nemozem zapadnut niekam. Ludia sa ku mne tiez spravaju trosku inak ako k ostatnym. Neviem preco, ale sa so mnou rozpravaju vzdy slusne mozno trochu odmerane. Ked niekto za mnou pride s nejakou prosbou, hned ochotne s usmevom pomozem. Neskor ale rozmyslam, preco som to vlasne urobil. Obcas mam taky dojem, ze ludia pridu za mnou len ked nieco potrebuju. A ked uz niekam ideme aj von, tak len ticho sedim na kraji a pocuvam. Nemozem sa nejako zapojit do debaty....akoby som mal vtedy hlavu vymetenu.

sam

Najpr sorry za ten opakovany prispevok, nebolo to zamerne, len tam bol problem s pismenkami. Tom, kedze som nekonfliktny, mozno az prilis, tak v skole nemam problemy. no memam ani ziadnych skutocnych kamaratov. Niekedy sa ma pytaju, preco k nim nejdem, preco som sam. No ja si v spolocnosti pripadam ako piate koleso na voze, proste tam nepatrim. Kazdemu rad pomozem, oni sa ku mne tiez spravaju priatelsky, len rezervovane. Na takej oficialnej urovni. To som si vsimol uz na strednej, ze aj ti, ktori bezne pouzivali nadavky, tak ked sa rozpravali so mnou, nepouzili ani jednu. Niektori si myslia, ze som namysleny, preto nimi opovrhujem a nechcem sa s nimi rozpravat. No mne to stale pripada tak, ze moja spolocnost skor obtazuje, nudi... nez robi druheho stastnym. Proste nechcem druhym ublizovat svojou "nemoznostou" tak ich radsej necham na pokoji. Tom a fakt si precitaj ten e-book (je dobry aj na cvicenie angliny).

sam

Najpr sorry za ten opakovany prispevok, nebolo to zamerne, len tam bol problem s pismenkami. Tom, kedze som nekonfliktny, mozno az prilis, tak v skole nemam problemy. no memam ani ziadnych skutocnych kamaratov. Niekedy sa ma pytaju, preco k nim nejdem, preco som sam. No ja si v spolocnosti pripadam ako piate koleso na voze, proste tam nepatrim. Kazdemu rad pomozem, oni sa ku mne tiez spravaju priatelsky, len rezervovane. Na takej oficialnej urovni. To som si vsimol uz na strednej, ze aj ti, ktori bezne pouzivali nadavky, tak ked sa rozpravali so mnou, nepouzili ani jednu. Niektori si myslia, ze som namysleny, preto nimi opovrhujem a nechcem sa s nimi rozpravat. No mne to stale pripada tak, ze moja spolocnost skor obtazuje, nudi... nez robi druheho stastnym. Proste nechcem druhym ublizovat svojou "nemoznostou" tak ich radsej necham na pokoji. Tom a fakt si precitaj ten e-book (je dobry aj na cvicenie angliny).

tom

sam, no presne, som na tom asi tak ako pises Ty, tiez par ludi poznam ale uplne povrchne, mam asi iba jedneho dvoch skutocnych priatelov, a je to cele dost zlozite, v spolocnosti najtazsie, proste sa citim "mimo". tiez sa pytam sam seba preco by sa cudzi clovek o mna zaujimal?
a ako je to u Teba v skole? co spoluziaci, ako s nimi vychadzas?