Introvert

Príspevok v téme: Introvert
tom

Ahoj,
chcem sa Vás spýtať aký máte názor na introvertov. Poznáte nejakého? ako s ním vychádzate? Keď už takýto človek nenarozpráva stáva sa z neho niekto "menejcenný"? Nik sa s ním nerozpráva, lebo on sám je tichý. Ale taktiež je to človek, ktorý má bohatý citový život, síce nedáva niektoré ( skoro žiadne ) veci najavo, ale predsa je v podstate taký ako ostatní. Máte podobného priateľa? Stránite sa stretnutiami s podobnými ľuďmi?

SHAKTI

sam..introvert neznamena impotent!
ked uz to musim tak surovo povedat..
to ostatne si pekne vysvetlil..si myslis,ze iba "zlí chlapci" si dokazu najst partnerku,zamilovat sa,splodit dieta,zalozit rodinu?? eeeeee..
ano som introvert,ale s tym sa zit da a ani sa na to neumiera :-) da sa s tym aj najst partner,zamilovat sa..normalne,fakt,mam odskusane :-D
ked pride ten pravy clovek,priatel,partner,introvert neintrovert,dokazes s nim komunikovat,nemusis komunikovat den-noc...
opera ti uz neblbne?? :-)

sam

SHAKTI: Prepac, zle som sa vyjadril. Ta hodnota, to nebolo myslene ako hodnota ludskeho zivota, hodnota bytosti alebo podobne. V ziadnom pripade si nemyslim, ze preto, ze som uzavrety, tak mam mensie prava ako ostatni. Ta hodnota bola myslena takto. Hodnota v tomto pripade je vyhoda splouzitia s clovekom alebo skupinou s cielom vylepsit svoje sance na rozmnozenie(replication value) alebo kvalitu zivota(survival value). Muzi podla tejto teorie v prvom rade hladaju u zien prave replication value (surovo povedane dobru postavu, zenu, ktora im dokaze porodit zdrave dieta a nie podvizivenu modelku), nepotrebuju aby ich zena ochranovala a zabezpecila ich prezitie ako jednotlivca :-). Naopak, zeny hladaju u muzov hlavne survival value, teda potrebuju, aby ich muz ochranoval a staral sa o to, aby, primitivne povedane, prezili. Aby ich a ich dieta ochranil. To je hodnota, ktoru ja podla mna nemam, nie som "zly chlapec". Prosim, nepochop ma zle, nie som taky primitiv ako teraz vyzeram, mo myslim si, ze je v tom pravda, ved to povedal clovek ovela mudrejsi nez ja! Tu je original:
Survival and Replication Value
People are designed to select in favor of higher survival and replication value. When a woman observes two men, her circuitry will quickly assess the survival value and replication value of each man. She will then emotionaly perceive the result of this calculation. She will naturally be attracted to the man with the highest value, The healthiest man, the most intelligent man, the most socially-connected man, the most financially independent rlan, the most sexually pie-selected man — these sorts of traits will attract the woman because such a man provides survival and replication value to her, as well as to her offspring.
THE MOST SOCIALLY-CONNECTED MAN!!! A to urcite nie je samotar ako ja!

SHAKTI

co prosim ta znamena veta..
"muzi,ktori nemaju prirodzenu hodnotu v zivote??
kazdy clovek ma hodnotu!!! vy beriete introvertnost ako nejaku chorobu,ako mor! ale tak to vobec neni!

sam

SHAKTI:No ved pravo to, ze s nema k cinu. V tej knihe, ktoru som spominal je jedna velmi pekna veta:"Attraction is not a choice"D.Angelo. Tak potom preco Vas pritahuju muzi, ktori nemaju prirodzenu hodnotu (survival value) v zivote. Ked nie som schopny mat normalne vztahy s ludmi, presadit si svoj nazor v skupine ludi (radsej od nej vzdy odidem).

SHAKTI

sam :-DDD preco by to nebolo normalne??
a zeny takyto muzi pritahuju,len sa musia naucit nadvazovat kontakt so zenami-lebo potom im utekaju prilezitost,to neni,ze by nas taky muzi nezaujimali,ale ked sa muz nema k cinu...

sam

introvertka: Mozem sa Ta spytat na jednu vec? Ako vnimas muza introverta, hambliveho, nesmeleho... Ved to podla mna nie je normalne. Ak sa pozriem niekolko 1000 rokov dozadu, tak pokial dejepis neklame, tak sme zili v rodoch, skupinach, kmenoch a este neviem v com (dejepis nie je moja silna stranka, prepacte). A pokila viem tak vtedy bol najhorsi trest vyhnanie s kmena. Taky clovek bol odsudeni na smrt, pretoze sa nedokazal prezit, proste sa stal koristou. A ja robim presne to iste, ale dobrovolne. Lenze vdaka nasej zozvinutej spolocnosti si to mozem dovolit. Viem, ze ked si vecer lahnem, tak sa rano nezobudim roztrhany na kusky. Clovek bol vzdy splolocensky tvor, lebo inak by neprezil. Preco clastne existuju introverti. je to len v ramci prirodzenej symetrie, alebo mam v sebe nieco, od coho ma byt spolocnost "usetrena" preto som prirodzene samotar. Preco su moje geny take? Proste by som to chcel vediet, nie je to nieco, co ma dennodenne zozoiera. Vsetko ma svoju pricinu. A urcite aj existencia introvertov. Tak aka je?

sam

introvertka: Mozem sa Ta spytat na jednu vec? Ako vnimas muza introverta, hambliveho, nesmeleho... Ved to podla mna nie je normalne. Ak sa pozriem niekolko 1000 rokov dozadu, tak pokial dejepis neklame, tak sme zili v rodoch, skupinach, kmenoch a este neviem v com (dejepis nie je moja silna stranka, prepacte). A pokila viem tak vtedy bol najhorsi trest vyhnanie s kmena. Taky clovek bol odsudeni na smrt, pretoze sa nedokazal prezit, proste sa stal koristou. A ja robim presne to iste, ale dobrovolne. Lenze vdaka nasej zozvinutej spolocnosti si to mozem dovolit. Viem, ze ked si vecer lahnem, tak sa rano nezobudim roztrhany na kusky. Clovek bol vzdy splolocensky tvor, lebo inak by neprezil. Preco clastne existuju introverti. je to len v ramci prirodzenej symetrie, alebo mam v sebe nieco, od coho ma byt spolocnost "usetrena" preto som prirodzene samotar. Preco su moje geny take? Proste by som to chcel vediet, nie je to nieco, co ma dennodenne zozoiera. Vsetko ma svoju pricinu. A urcite aj existencia introvertov. Tak aka je?

intovertka

ja sama som introvert.takze toto velmi dobre poznam.zober si to tak.je to len opak extroverta-a to tiez nie ej vyhra-mne niekedy niektori extroverti pripadaju az moc sileni, snaziaci sa moc nasilu.?preco by mali byt introverti menejcenni?len zato ze su tichsi?to neznamena ze nemaju nazor, ze su menej inteligentni a pod.len mozno tu ide ruka v ruke s hanblivostou, snad niekedy s nepriebojnostou,snad nedoverou a velmi citlivou dusickou.to nam nedovoli sa otvorit a ver ze neraz trpime /potichu zasa/.je pravda ze niekto kto je uzavrety do seba vere veci inak, mozno niekedy prilis seriozne to co nemusi a ze asi s takymi ludmi naoko nie je "sranda", ved ako moze byt sranda s mlkvym,ze ano? ale ked ich lepsie spoznas a hlavne oni teba a najdu doveru,tak zistis ze su rovnocennymi aplnohodnotnymi partnermi, kamaratmi..

identity

ja som nepovedal, ze introvert musi mat zakonite aj nizke sebavedomie. ja hovorim o niecom inom. ja som tiez introvert a nemam s tym ziadny problem. je to super. az na par veci. a hovorim o niecom inom.

maja222

ahojte. tiez som cele gymnazium mala len jednu fajn kamosku, stale som sa bavila len s nou, ona bola este tichsia ako ja, casto som ja len cely cas kecala a ona bola ticho.cely ten cas som sa trapila, ze preco sme ine ako ostatni, preco sa s nikym neviem rozpravat len s nou atd.lenze bola som v podstate rada, lebo som mala ju a to mi stacilo.no potom sme odisli na vysku, kazda do ineho mesta a kedze som s nikym nevedela vychadzat, nastali pre mna najhorsie casy...som este uzavretejsia.dostavam sa do stavov akoby mimo reality,prestala som hovorit aj s rodicmi,co predtym nebol problem.teraz s nimi prehovorim mozno tri slova denne...chodila som k psychiatricke, potom som prestala ale myslim ze tam pojdem zase. zajtra mi zacina skola a neviem ako to tam prezijem...