Bolesť bedrového kĺbu

RadoK

No s bolestou klbov by som asi utekal, cim skor k lekarovi, lebo ma RTG a podobne veci a niekedy vas vcasne vysetrenie bud uchrani alebo oddiali od vymeny klbu. Niekedy staci odstranenie nejakeho ulomku alebo nejake obrusenie vyrastku na kosti - ako v mojom pripade - a to je zdaleka ina operacia ako vymena klbu. Myslim, ze je velkou zbytocnostou absolvovovat samoliecenie, pretoze pricin moze byt niekolko.

RNG

Vydieranie klbov je najma z nedostatku klboveho maziva. Tak sa krby zaderu a zapalia. Potlacenie zapalu je roznymimprotizapalovymi, ako napr 3 x 1500 mg curcuminoidov s bioperinom, ale klby treba mazat(avokado,cetylovane oleje, CMO) a dodsavat materialy na regeneraciu+mukosacharidy a ine latky, , ake najdes v huspenine, dobre uvarenych glikoch a doplnkoch ako glucosamin, chondroitin, MSM, hyaluronicka kyselina a ine.
Protizapalovo pomahaju aj rozne enzymi, ktore urychluju regeneraciu odpratavanim poskodenych buniek a rozpustanim potrebnych polotovarov na regeneraciu klbovej hmoty, puzdier, burz, maziva a sliach.

bibik

Ja mam tiez problemy s bedrovym klbom, hoci som uz 3 roky od operacie. Treba byt opatrny, udrzovat si hybnost, cvicit a hlavne zdravo sa hybat a nepretazovat sa. Mne pomohol aj dynamicky sedak. Pouzivam ho na sedenie aj ako cvicebnu pomocku. Je maly, takze mozem mat jeden doma a jeden u dcery bez toho aby jej zavadzal. Najdete ich aj na www.chrbtica.eu - su tam aj celkom zaujimave clanky.

zlatikk11

Ahoj ,,,ja mam problem s bedrovym klbom asi tak pred 4 rokmi mi zistili ze mam nieco s klbom bola som na snimkoch a dopadlo to PN brala som lieky a upozornena ze sa mam setrit aleked ze pracovat musim a mam pracu pri ktorej stojim 10 hodin denne pracujem v chlade a vlhku klb sa ozyva castejsie takze uz bolia obidva a su bolesti v krizoch neviem stat na nohach na dotyk kde mam maly opuch boli a je to viac menej paliva az horuca bolest co sa tak moze diat tam v klboch pordte ??????zijem zahranici a som objednana k lekarovi

barbie1zv

ahojte mam 33 rokov a teraz koncom marca ma caka operacia praveho bedroveho klbu...prosim vas o radu kto je po operacii nech sa mi ozve na cislo......0902 693 729........velmi pekne dakujem....len deriozne.....