Bolesť bedrového kĺbu

kartikova

asi od 10-tich rokov som mala problem s kolenami, najskor tvrdili ze je to z rastu, ale problemy neustupovali, pravidelne som navstevovala ortopeda, zmenila som mestos studia teda aj osetrujuceho lekara, bola som u neho na kontrole kvoli kolenam, pytal sa ma ci ma boli aj krize, sem-tam ma bolievali, povedal ze mam malo maziva a pichol mi inekciu do praveho bedroveho klbu. Mala som pocit ze sa mi ta inekcia rozlieva najskot v pravom klbe potom v krizoch a nakoniec v lavom, bola to taka slaba bolest..lenze ta boles uz nepresla ani niekolko rokov po spominanej inekcii, krize aklby ma bolia uz skoro stale, ked spim ked chodim..po poslednej navsteve lekara, kedze rengen bol v poriadku mi predpisal len nejake lieky proti bolesti, ktore mi nezaberaju, akurat ma z nich bli zaludok
(tich liekov bolo viac roznych druhov)
mam 24 rokov, co mam robit aby sa moj stav zlepsil ? (bola som na operacii kolena teda nebola to operacia, kamerov sa mi pozreli do kolena aby zistili co s nim mam vraveli ze mam makke chrupavky, chvilu asi rok som navstevovala aj reumatologicku ktora reumaticke ochorenie vylucila) bolest kolien stale pretrvava, ale nie je to az take hrozne ako boles tbedrovych klbov a krizov

RNG

Doplnky na klby obsahuju materialy na zosilenmie klboveho vaziva a vytvaranie viac maziva. Zdoraznujem tu zvlast na klbove mazivo hyaluronicku kyselinu a 2x do tyzdna jedno avokado. Pripadne CMO ak sa k nemu dostanete.

a2

ahojte, ja som mavala velke bolesti bedrovych klbov roky. u ortopeda som nebola, zacala som uzivat bio calcium a bio zinok z jednej firmy a bolesti ustupili. citim sa dobre.

petronnella9

Bolest bedroveho klbu je fakt bolest,lebo nohy nosia celu nasu vahu.Mne chyba mazivo a klb mi vyskakuje z bedra :-(,mozno som to blbo napisala ale je to tak....Ma niekto vymienany klb?

janka

ahoj. mam 22rokov trpim velkymi bolestami bedrovych klbov. zasla som k ortopedovi, ktory mi spravil rontgon a vylucil vsetko mozne ako coxtrozu, zapaly,... povedal mi, ze mam od malicka velku panvu a tym zle usporiadane bedrove kosti. je na ne velka zataz a preto pri namahe ma to moze bolest. no mna to uz boli aj v klude. viem, ze tato prognoze moze byt, no len u starsich osob. som mlade dievca a velmi ma to trapi. nevie mi niekto poradit co s tym??? dakujem

biba

Na bolesť bedrového klbu som trpela aj ja. Moja kamaratka mi požičala pristroj s červenym svetlom, ktory som používala 3 krát denne a bolesť zmizla.

vdacny citatel

Dovolte mi podakovat PISTOVI, ktory sa nam tak podorbne venuje, rozdava svoje naozaj skvele rady, isto je NAS VIAC, ktori mu uprimne vdacime za to, ze rozsiruje zdravie, obohacuje nase vedomie, ... ZELAME MU VELA ZDRAVIA!!!!!!!!!!! Vdaka, Pista, kiez by sa Ti Tvoja dobrosrdecnost stonasobne vratila!

RNG

ibuprofen a ine NSAID s len zrychluju rozpad klbovej hmoty(su to kyseliny chemicky).
Na regeneraciu treba materialy(doplnky na klby a klbovy maz).
Nestaci len brat protizapalove, ktore stlmia bolest a zapal(curcumin,dumbier, quercitin, bromelain,aswagandha,rozmarinicka a boswelicka kyselina,...)
Treba adresovat aj mozne priciny:mykoplazmy, borelioza, chlamidie, virusove premnozenia, cirkulacne problemy, problemy travenia a absorbcie(a pre to nedostatocny prisun potrebnych latok)atd.

majulo

Pred 6-timi rokmi som začal trpieť neznesiteľnými bolesťami bedrového - a oboch bedrových kĺbov. Spočiatku som bolesť tlmil vysokými dávkami ibuprofenu a neskôr jeho mladším bratom ibalginom. Potom, keď ma to prestalo baviť nakoľko som trpel takými bolesťami, že som sa nedokázal otočiť v posteli, sadnúť si na WC, či obliecť sa, som sa rozhodol ísť na ortopédiu. Predtým som tak neučinil nakoľko moje bolesti trvali len "niekoľko" týždňov a potom v "poho". 1. ortopéd mi povedal, že mám nejaké vrodené zmeny ale, že vraj nemôžu byť dôvodom mojich bolestí a keď ma to bude niekedy náhodou bolieť mám si dať Paralen. Po roku mi druhý povedal, že ano mám "právo na to - trpieť bolesťami a že to typuje na Reumu.....za 14 dní idem na MR, pretože podľa tretieho ortopéda mám M16. Verím mu, nedokážem preložiť nohu cez nohu.... Sestra je doktor, síce len chirurg ale povedala mi, že skús viacerých ortopédov nakoľko aj dnes je medicíne veľmi neistá veda.