Bolesť bedrového kĺbu

pišta

Ísť len po prah bolesti!!! Pomaly, jemne

Zakázané pohyby pri zápaloch bedrového kĺbu : chôdza dole schodmi, kopcom, sedenie v hlbokých kreslách, šoférovanie..
Doporučené : statický bycikel na slabom prevode a radšej viacej opakovaní, ľah na bruchu a sťahovanie sedacích svalov + konečníka (prekrví sa celé panvové dno a spolu s ním aj bedrový kĺb)
DÝCHANIE, brušné. Vedome stopnem pri dýchaní pohyb hrudného koša a sústredím sa, aby dýchanie bolo vyvolané maximálne bránicou a pocítim pritom pohyby brucha. Chce to cvik, ale výsledok, najmä vtedy, keď sa s boľavým kĺbom nemôžem veľmi hýbať, stojí za to.
Krv sa dá do pohybu, naj jednej strane sa postihnuté miesto prekrví (dopravia sa ku nemu prospešné látky), na strane druhej je väčšia šanca skoršieho vyplavenia látok, ktoré tam „nepatria“.

pišta

Ďakujem Damaxy, aj tebe Alternatíva :).
Toto som by som chcel ešte dodať k téme:
.
Pohyb pri kĺbových ochoreniach...
...Je problém sám o sebe.
Pri akútnych problémoch – v podstate absolútny pokoj.
Ale potom, pomaličky hýbať.
Kĺb nesmie veľmi zatuhnúť, lebo sa to horší ďalej..
Ak sa dokonca dlhšie zanedbá pohyb, nielen atrofujú svaly, ale skracujú sa šľachy, oslabujú svalové úpony, metabolizmus v kĺbe viazne... a ochorenie sa komplikuje.
Kĺb sa dokonca niekedy odvápni, čo je dosť katastrofa (zažil som ju : (()
Tomuto sa dá predísť predovšetkým vhodným pohybom a maximálnym sústredením na acidobázickú rovnováhu + vhodný príjem vápnika.

Alternativa

Uzasne cenne vedomosti a rady, dik, Pista. Dufam, ze si aj tuto temu ludia kliknu, ved je to z daleka nie len o bedrovom klbe :o)))

pišta

Kĺbové ochorenie majú systémový charakter, preto ŽIADEN JEDNOTLIVÝ PRVOK liečenia sám osebe nestačí.!!!
Všetky prvky, tu popísané, sa dajú použiť na vytvorenie vlastného OK systému (OK = uzdravovací komplex.) ale
Alternatíva, dosť som sa rozpísal. Ale chcel som konečne dať celkový pohľad na vec.
Cca 85-90% informáciií, ktoré tu popisujem, mám osobne odskúšaných (musím napísať aj bohužiaľ, keďže som niekedy trpel výraznými kĺbovými problémami)
Pri písaní som myslel na to, že je adresované múdrej hlave a veľkej bojovníčke aj ďalšej kamarátke :), čo mi prácu uľahčovalo (poznám aj opačný pocit pri iných príspevkoch, hm...ale mimo „našich“ tém :)
O pár dní idem na 3 týždne na dovolenku. Ak chceš sa ešte niečo opýtať a budem vedieť, hm... : )))

pišta

K bodu 3, vitálne látky, potravinové doplnky
- vápnik a síra sú rozhodujúce prvky pri kĺbových ochoreniach.
- Vápnik musí byť dobre v pomere ku fosforu a horčíku
- Prírodné zdroje vápnika sú:
o listová zelenina, morské riasy, sézam, mak, mandle, lieskové oriešky a vlašské orechy, brokolica, karfiol, sója, tofu,(syr emental)...
- Rastlinné zdroje síry sú (oproti predošlému zoznamu) brokolica a karfiol
- Pozor, brokolica a karfiol sú aj strumogénne potraviny, pri nadmernej konzumácii hrozí nadmerné zväčšenie štítnej žľazy
Osobne odskúšané za posledné mesiace, aj v blízkej rodine a známych“. Všetky sú od fi Pharmanex..
Lifepak – multivitamín, minerály, antioxidanty, flavonoidy, karetonoidy...
DžúsG3 – najúčinejší antioxidant vôbec
Omega 3 , celá škála tukov od maatných cez omega9 až po 3-ku
Viac informácií, ak chcete na 0905 635 911.
Pri zápalových ochoreniach kĺbov dosť doporučujem začať džúsom G3 a LifePakom

pišta

K bodu 1 – prebrané dostatočne v predošlých príspevkoch
K budu 2 – očista:
1. úroveň . prirodzená očista
spočíva v stopnutií nežiadúcich látok, dostatočného prísunu vhodnje vody, surového ovocia a zeleniny. Po niekoľkých mesiacoch možno pocítiť až citeľné úľavy. Tento spôsob prirodzenej očisty tela by sa mal stať integrálnou súčasťou nášho životného štýlu.
2. úroveň – očista ovocnými a zeleninovými šťavami, detoxikačné kúry
badateľné výsledky za niekoľko týždňov
3. úroveň – očistné techniky
klystír, premávanie čriev, indická šank prkšalána . priamo sú zamerané na očistu tenkého aj hrubého čreva. Klystír aj šankaparkšalánu je možno natrénovať doma (do poručujem knihu od Malachova – Totálna detxikácia tela, kniha veľmi poučná a zároveň praktická)
Výborné výsledky po aplikácii očisty hrubého čreva, tenkého, pčeni, obličiek, krvi a lymfy. Pozor, byť OPATRNňY. Naštudovať, konzultovať, POMALY na to!!!
4. úroveň – hladovka
1-3 dni sa dá aj sám, ale treba prečítať aspoň 2 knihy a bezpodmienečne dodržiavať „deň pred a deň po“. Viacdňová hladovka – konzultovať so skúseným prírodným liečiteľom alebo lekárom!!! Výsledky sú – ohromené.
POZOR. ÚROVNE nadväzujú na seba.
Očista má bezprostredný pozitívny vplyv aj na kĺbové ochorenia.
Treba si však osvojiť najprv úroveň 1 a 2.!!!

pišta

Sumarizácia:
1. Stopnutie alebo výrazne obmedzenie potravinových jedov je základ LIČBY a vyliečenia ale aj PREVENCIE.
2. Očista organizmu, na čele s hrubým črevom, umožňuje telu sa zbaviť odpadových látok a usadenín a zároveň zabezpečiť lepšie vstrebávanie potravy, bez čoho nie je možné zabezpečiť zdravé fungovanie tela.
3. príjem vitálnych látok nie je možné nahradiť ničím iným. Ak takéto látky chýbajú, organimus skôr či neskôr ochorie

pišta

Vitálne látky :) – náš pomocník – II
- zloženie štiav bolo popísané
- zo surového ovocia – grepy, pomaranče (ale nepreháňať), ananás, prakticky domáce sezónne ovocie, teraz „letia“ marhule, začínajú broskyne
- JABLKO je pri kĺbových ochoreniach výborné. Je miernym antireumatickým ovocím - jemne močopudné, zlepšuje peristaltiku čriev, normalizuje trávenie
- Zelenina – zeler, červená repa, MRKVA (podobne ako so šťavami)
- Všeobecne zelenina a celozrnné obiloviny má veľa vlákniny, Vláknina tá je nevyhnutne potrebná pre dobrú peristaltiku čriev. Naviac VIAŽE ODPADOVÉ LÁTKYa TOXÍNY, ktoré potom majú šancu sa lepšie dostať z tela von
- Vláknina zároveň pôsobí na steny čriev ako jemná kefa
- Orechy a strukoviny – (vlašské, lieskové, mandle trochu menej kvôli pomeru vápnika a fosforu, fazuľa, hrach) sú výborným dodávateľom bielkovín a kvalitných tukov, ale pozor, kysleina močová sa môže vytvárať aj pri nadmernom prísune rastlinných bielkovín
- - toto je hlavný rozdiel medzi rastlinnými a živočíšnymi bielkovinami _ rastlinné NEZAHNÍVAJÚ v hrubom čreve!!! (mäso má implicitne zahnívajúce baktérie v sebe!)
- Sója má viac bielkovín ako mäso, preto pri kĺbových ochoreniach s ňou opatrne
- Bylinky, mám menej skúseností, treba pozrieť Trebenovú a jej Zdravie z božej lekárne
- Celozrnné obiloviny – ryža, pohánka...majú veľa vlákniny,
- Zvlášť upozorňujem na SÍRU. Tá obnovuje metabolizmus v kĺbe (zvyšuje hladinu látky – chondroitínusulfát) v synoviálnej tekutine (tá obmýva kĺb) a tak sa môže chrupavka regenerovať. Nedostatok síry chrupavku zmäkčuje, kĺb je náchylnejší na zápaly!! Síra sa nachádza vo vajíčku (výnimočne!), sójové bôby, ovos, mnadle
- Z prírodných mastí má výborné protizápalové účinky kostihoj
(nabudúce zhrnutie : )