Roacutan vylieci akne

Príspevok v téme: Roacutan vylieci akne
toro

Nasiel som tuto webku a cital som dost o ludoch ktori maju problemi s akne.Pravdaze mal som ich aj ja.Akonahle som dokoncil strednu skolu povedal som stop akne a povedal som koznej ze nechcem uz viac akne ani vidiet a ona mi predpisala liek Roacutan ci ako sa volal.Liecba timito antibiotikami trvala 6 mesiacov a na mesiac tabletki vysli na 480sk.A teraz mam 21 a vyse roka nemam ziadne akne a ak sa aj vitvori tak hned zbledne a zmizne.Ale je pravda ze na kazdeho tieto silne antibotika vplivaju rozdielne a umna nebola licba lahka,po prvom mesiaci az do ukoncenia liecbi som mal blet vyblednutu az bilu,popraskanu a musem som si ju natierat bielov mastickov a dost to stipalo a hlavne som mal stale popraskane pery.Ano boli to tazke mesiace ale teraz mozem povedat ze stalo to zato a som rad ze mam akne za sebov

studenttttt

a este by som rad dodal. ze aj ked sportujem ale rad si aj vypijem cez vikend a tak. a aj ked sa pise v brozure ze by sa malo obmedzit konzumovanie alkoholu pocas uzivania tak ja som prave naopak "pritvrdil" (proste take divokejsie obdobie=) ) a testy som mal uplne v poriadku a pecen uplne super v pohode akurat som tam mal zvysenu nejaku latku uz neviem ako sa to vola a to mi povedala kozna ze sa to prejavuje u ludi ktory maju nedostatok spanku(kvoli akciam ,uceniu a tak)...takze vedlajsie ucinky zase nic ...

studenttttt

no ja neviem ale uz niekedy ma normalne nasiera ked vidim na nete ludi ako pisu ze roacuttan je na p... lebo ma vela vedlajsich ucinkov a take hlupost a este aj odradzaju ostatnych od zacatia liecby.tak po prve lekar je na to aby nie len predpisal liek ale pocas pravidelnych kontrol aj pozoroval jeho ucinky na vas organizmus a popripade povolil al zakazal dalsiu liecbu ...a neni to vobec take strastne ako sa kade tade pise ja som to bral 8 mesiacov najvyssiu moznu dennu davku a mal som akurat suchce pery (na to stacilo lebelo)a nic ine trosku suchsiu kozu. a som ja aktivny sportovec a nespozoroval som nejake extra boslesti a to robim kontaknty sport kazdy den.nebudem vam vysvetlovat ako je to so sebavedomim ked ste chalan mate 21 a strastne akne ...proste v riti... niekedy som nesiel von iba kvoli tomu a premeskal som vela super akcii . aj do posilovne som chodil iba ked som mal \"lepsiu tvar\" a tak dalej a tak dalej no po zacati liecby (tak po mesiaci) sa to uplne zmenilo. sebavedomie sa postupne zacalo vracat a ja som zacal byt vobec celkovo vnutorne spokojny a strastne sa mi zlepsil aj spolocensky zivot nie ze by som mal problem s dievcatami (nikdy som nemal nudzu) ale proste som to mal v hlave take prehodene ze ked som mal vyrazky hned som bol skaredy a tak aj ked to asi tak nebolo neviem ale teraz som sebavedomy a dievcata maju o mna zaujem len taky fukot =)... a vedlajsie ucinky typu chcel som si podrezat zily a podobne p.... no ja som mal mozno taky pocit ze som bol trosku lenivejsi ale bohvie ci z toho =)...mozno tie sebevrazebne sklonny su prave z toho akne praveze ja si myslim ze u vacsiny pacientov sa ich psych. stav praveze zlepsi ked sa zlepsi aj ich tvar . no aj ked je cely moj prispevok taky neucelny ale to je jedno proste uzivanie roakutanu je pre mna jedno velke pozitivum a keby som musel tak ho uzivam aj tri roky v kuse (uz len kvoli takemu dibremu pocitu z peknej tvare a navrateneho sebavedomia). urcite kto mate taku formu akne chodte hned do toho a nemazte si na ksicht masticky za 200 korun z tesca fakt sa vam to zlepsi a ak by to malo na vas nejake negativne ucinky tak mozte hocikedy prestat (ten liek neni chemoterapia=) nenarobi vam to v tele podstate nic po mesiaci mne nic ani po 8smich)proste fakt odporucam

studenttttt

no ja neviem ale uz niekedy ma normalne nasiera ked vidim na nete ludi ako pisu ze roacuttan je na p... lebo ma vela vedlajsich ucinkov a take hlupost a este aj odradzaju ostatnych od zacatia liecby.tak po prve lekar je na to aby nie len predpisal liek ale pocas pravidelnych kontrol aj pozoroval jeho ucinky na vas organizmus a popripade povolil al zakazal dalsiu liecbu ...a neni to vobec take strastne ako sa kade tade pise ja som to bral 8 mesiacov najvyssiu moznu dennu davku a mal som akurat suchce pery (na to stacilo lebelo)a nic ine trosku suchsiu kozu. a som ja aktivny sportovec a nespozoroval som nejake extra boslesti a to robim kontaknty sport kazdy den.nebudem vam vysvetlovat ako je to so sebavedomim ked ste chalan mate 21 a strastne akne ...proste v riti... niekedy som nesiel von iba kvoli tomu a premeskal som vela super akcii . aj do posilovne som chodil iba ked som mal "lepsiu tvar" a tak dalej a tak dalej no po zacati liecby (tak po mesiaci) sa to uplne zmenilo. sebavedomie sa postupne zacalo vracat a ja som zacal byt vobec celkovo vnutorne spokojny a strastne sa mi zlepsil aj spolocensky zivot nie ze by som mal problem s dievcatami (nikdy som nemal nudzu) ale proste som to mal v hlave take prehodene ze ked som mal vyrazky hned som bol skaredy a tak aj ked to asi tak nebolo neviem ale teraz som sebavedomy a dievcata maju o mna zaujem len taky fukot =)... a vedlajsie ucinky typu chcel som si podrezat zily a podobne p.... no ja som mal mozno taky pocit ze som bol trosku lenivejsi ale bohvie ci z toho =)...mozno tie sebevrazebne sklonny su prave z toho akne praveze ja si myslim ze u vacsiny pacientov sa ich psych. stav praveze zlepsi ked sa zlepsi aj ich tvar . no aj ked je cely moj prispevok taky neucelny ale to je jedno proste uzivanie roakutanu je pre mna jedno velke pozitivum a keby som musel tak ho uzivam aj tri roky v kuse (uz len kvoli takemu dibremu pocitu z peknej tvare a navrateneho sebavedomia). urcite kto mate taku formu akne chodte hned do toho a nemazte si na ksicht masticky za 200 korun z tesca fakt sa vam to zlepsi a ak by to malo na vas nejake negativne ucinky tak mozte hocikedy prestat (ten liek neni chemoterapia=) nenarobi vam to v tele podstate nic po mesiaci mne nic ani po 8smich)proste fakt odporucam

livka8

ahojte, chcela by som sa spytat berushky alebo hocikoho komu padali vlasy pocas uzivania roaccutanu ze kedy konkretne vam padali, myslim jar, jesen, leto????dik..

farmaceutka

Ja som absolutne za Roaccutane. Akne nepostihuje iba ludi s nezdravou stravou. Poznam anorekticku, ktora konzumovala, co sa tyka tukov, cele roky len cisty rybi a olivovy olejo (jej stravovacie navyky boli dost brutalne,ale po liecbe sa to zlepsilo), ale akne sa nelepsilo, takze v tomto pripade teoria o nezdravych tukoch neplati.

RNG

vsetky metody, ktore nie su zalozene na zbavenia sa tvrdnucich tukov v tele a znizenia hladiny dehydrotestosteronu su len docasne a vcelku dost malo ucinne. A na to si clovek nemusi poskodit pecen, len sa vystrihat urcitych jediel a brat doplnky na znizenie DHT.
Docasne sa moze mastickovat na znizenie infekcii akni, zapalov ale permanentne riesenie je nedat moznost tukovym kanalikom sa zapchat stvrdnutymi tukami.
Potom sa acne vobec nemoze vyvinut.

akneman

jasne, mne sa paci styl akym na to ides, zdravie je velmi dolezite a pecen hra dolezitu ulohu. Ale sposob liecby nie je rovnaky pri lahkom a pri tazkom akne. Ak nemas velke problemy s akne, staci aj lokalna liecba a to co robis ty. Ale neverim ze niekto kto ma tazku formu akne sa tymto sposobom vylieci. Kamarat ma vyse 30r. a od puberty sa s akne trapi - vyskusal ozaj asi vsetko za tych viac ako 15 rokov - vysledok: zlepsenie vzdy len na kratky cas. Ale zacal pouzivat roaccutane a to jedine mu zabralo! Po 15 rokoch experimentovania. Ako som uz hovoril, akne velmi zle vplyva na psychiku, chalan z toho maval velke depky. Necudujem sa mu vobec. Podla mna sa treba rozhodnut, ci radsej budem cakat neviem ako dlho - mozno sa vysledok dostavi rychlo a pridem na sposob ako sa s akne vyrovnat, ale co ak nie? - alebo to zoberem radikalnejsie a zacnem s roaccutanom.

RNG

acneman, ja zasadne skor pouzivam neskodne prostriedky a vyskusam ich vsetky aj v roznych kombinaciach, nez by som mal zobrat skodlivu chemikaliu.
Tie rozne skodlive ucinky nie su vymysel, ale pozorovania z praxe a to zrejme len tie, ktore su dostatocne zle na to, ze ich prinutia aj vyrobcu napisat na pribalovy listok.
Vyrobca by najradsej pisal len same dobre, to mi ver.
Cisatocne poskodena pecen sa neprejavi hned, ale len pocas zivota zoslabenou funkciou, co vedie k zhorseniu zdravia celkove. Pecen je filter skodlivin a pri jej znizenej funkcii je telo viac zamorene.A to vedie k roznym problemom.

akneman

RNG: nesuhlasim s tebou s tym co hovoris ze niektorym to pecen znici a ostatnym ciastocne poskodi. To sa moze stat, ale nie pri davkach pouzivanych u nas na Slovensku. U nas sa pouzivaju male davky. V zahranici davaju aj 3-nasovne mnozstva, vtedy sa mozu prejavit aj tie vedlajsie ucinky ako vypadavanie vlasov a neviem co vsetko - je toho dost. Ale pri tych nasich nepoznam cloveka, ktory by mal ine VU ako sucha pokozka, alebo krvacanie z nosa/posvy. A to poznam vela ludi co roaccutane uzivali. Keby to bolo ako hovoris ty, roaccutane by sa takto vo velkom nepredpisoval. Nehovorim ze sa nemoze stat, ze dojde k poskodeniu pecene - ale je to pripad jeden z mnohych, urcite nie ze kazdy druhy alebo piaty clovek bude mat poskodenu pecen. A aj keby ju malo ciastocne poskodit - v niektorych pripadoch podla mna by clovek mal radsej trocha poskodenu pecen ako hnusne akne. Akne je hlavne psychicky problem a vela ludi to doslova ubija a nici psychiku a tym aj vsetko ostatne. Po kure roaccutanom by nemuselo byt odveci pouzivat aj nejake caje/lieky na pecen - su aj volne predajne bez predpisu, samozrejme by som sa ale predtym poradil s lekarom

tinusska

ja prave doberam posledny mesiac... kramy mam od 4rocnika na ZS, takze akne sa so mnou vlecie uz dlhe roky a teraz za cca mesiac budem mat 22... tak konecne tieto narodeniny oslavim s normalnou tvarou... mne ked ponukol tuto liecbu, tak som hned povedala, ze beriem... trosku som o nich vedela, a uprimne, po tolkych rokoch a roznych liecbach mi to uz bolo jedno :( a nelutujem... co sa zmenilo je moja skrinka plna roznych tel. mliek - kvoli suchej pokozke (dovtedy som ich nepouzivala) a mam asi 6-7 roznych balzamov na pery.. tiez som mala problemy so sliznicou nosa.. kedze bola aj zima vonku, vo vnutry teplo, tak (napisem to "slovensky") susne mi tak tvrdli v nose, ze sa mi nedalo dychat, teda som sa sparala v nose a ked sa mi podarilo nejaku chrastu odtrhnut, tiekla aj krv... potom som si kupila olejcek do nosa - coldastop a ked teraz citim sucho v nose, iba si ich dam a za chvilku sa pekne vysmrkam a vse ide zo mna von... inak ma to nijak neobmedzovalo a ziadne ine ucinky som nepocitovala... krv beru normalne kazdy mesiac, takze som bola stale pod dozorom... :)) ja mozem odporucit :))