Roacutan vylieci akne

Príspevok v téme: Roacutan vylieci akne
toro

Nasiel som tuto webku a cital som dost o ludoch ktori maju problemi s akne.Pravdaze mal som ich aj ja.Akonahle som dokoncil strednu skolu povedal som stop akne a povedal som koznej ze nechcem uz viac akne ani vidiet a ona mi predpisala liek Roacutan ci ako sa volal.Liecba timito antibiotikami trvala 6 mesiacov a na mesiac tabletki vysli na 480sk.A teraz mam 21 a vyse roka nemam ziadne akne a ak sa aj vitvori tak hned zbledne a zmizne.Ale je pravda ze na kazdeho tieto silne antibotika vplivaju rozdielne a umna nebola licba lahka,po prvom mesiaci az do ukoncenia liecbi som mal blet vyblednutu az bilu,popraskanu a musem som si ju natierat bielov mastickov a dost to stipalo a hlavne som mal stale popraskane pery.Ano boli to tazke mesiace ale teraz mozem povedat ze stalo to zato a som rad ze mam akne za sebov

sumienka2525

Ahojte.
Ja som pred dvoma mesiaci skoncila liecbu s Roacutanom. Dlho ma trapilo akne a poskusala som uz naozaj hoci co kremy, vodicky, bylinky, masky , tabletky - obehala som viacerych koznych lekarov a nic nepomahalo. Bola som stale vyhadzana , mastna pokozka, mastne vlasy a o depkach ani nehovorim. Roacutan mi na akne pomohol na 80%. nejake tie vyrazky este mam, nejake sa urobia ale neda sa to porovnat s tym ako som vyzerala predtym.Neziaduce ucinky: Suche pery, nos, bolesti krizov, svalov a ochlpenie.Vsetky neziaduce ucinky mi do 3 tyzdnov po skonceni zmyzli az na to ochlpeni na tvari (jemne blede chlpky)co ma stve doteraz lebo asi to uz nezmyzne. Cize v podstate som s nim spokojna. Akurat ze sa mi robia teraz poslednu dobu take velke pupaky, zapalene na tvari - asi cysty alebo co to je. Stale mi to citili , vytlacali , v novembri mi to vybrali a zasili a mam zasa dalesie take bobule na tvari. Ide ma slak trafit uz z toho. Cize stale nieco musim riesit s tou pletou. No pocula som ze zmena stravy - dietka , ocitenie tela od skodlivyn pomaha, tak skusim este to, ked doktori mi pomoct nevedia s tymi velkymi pupakmi.

- mira

Akné sa vyskytuje v prípade, že telo je zanesené tukmi a hlienmi, ktoré nestačí vylučovať vylučovacími orgánmi, tak ich vyučuje cez kožu. Ak sú akné zapálené, je prítomný i jednoduchý cukor, ktorý je potravou pre mikroorganizmy, spôsobujúce zápal.
Tento stav znamená, že orgány sú zanesené - ak je akné na brade, sú zanesené pohlavné orgány, líca - pľúca, nos - srdce, čelo- črevá atď. Roacutan telo neprečistí, len zabráni vonkajšiemu
zápalu a vylučovaniu tukov a hlienov navonok.
Znamená to, že škodlivé nánosy sa ešte viac hromadia vnútri tela. Čo to spraví po rokoch hromadenia, môžu povedať ľudia, ktorým sa "z ničoho nič" objavili, cysta, nádory, bloky, zhrubnutiny, vysoký tlak, srdečné problémy a podobne.

Catrina

RNG ty si nejaka moc mudra ale prd o tom vies. Ja som trpela akne od rannej puberty do 28. rokoch kedy mi konecne predpisali tento liek. Myslis, ze za tych cca. 15 rokov co som sa hanbila pozriet do zrkadla som nevyskusala vsetko mozne i nemozne? Od vselijakych volnopredajnych kremikov, masticiek, vodiciek, vitaminovych zmesi, antibiotickych masticiek a antibiotik celkovo, prirodnych produktov, piti vela zihlavy, zmenenim jedalneho listka, prestatim s fajcenim (od 23. roku zivota) a pod.? Vyskusala som uplne vsetko co sa dalo ale vysledok bol vzdy nulovy. Minula som kvanta penazi na koznych lekarov, ked nepomahali statni, skusila som sukromnych. Nikto mi ale nechcel predpisat Roaccutan. Potom som sa konecne dostala k lekarke ktora mi ho predpisala a brala som ho pol roka. Neziaduce ucinky ako vysusovanie koze sliznic boli velmi neprijemne, ale v mojom odhodlani som bola ochotna vydrzat vsetko. Som uz 2 roky po liecbe a konecne mozem povedat, ze mam celkom peknu plet. Obcas sa sice kde tu nieco vyhodi, ale nie casto a nie velke. Ja som spokojna. Pocas liecby som bola sledovana, vsetky krvne testy som mala v poriadku a to aj po liecbe. Teraz, po 2 rokoch som bola zas na komplet testoch, nie kvoli tomuto uz samozrejme, ale som uplne zdrava, nemam znicenu pecen ani nic. Tvoje tvrdenia, ze pecen sa znici aj roky po liecbe a je znicena aj ked vysledky testov su dobre je scestne. Len strasis ludi aby sa na to nedali, neviem ale co z toho budes mat - dobry pocit? Lekarka ktora ma liecila to predpisovala v tom case uz 8 rokov a hovorila, ze so ziadnou pacientkou ci pacientom nebol problem - akurat jedna mala cukrovku a zhorsili sa jej testy tak jej to vysadili, ale nemuselo to byt sposobene tymto liekom. To je vsetko. Tento uzasny liek odporucam kazdemu. Mimochodom, mne lekarka povedala, ze sice mam normalnu nie zvysenu hladinu testosteronu, ale ze moje pory nan aj tak reaguju neadekvatne, alergicky. A co chces v takomto pripade riesit s nejakymi zihlavami a kremikmi.

- mira

Vo svojom okolí poznám kopu takých, ktorí v 20-tke boli majstri sveta vďaka chemickým prostriedkom a teraz v 50-tke sú trosky. Ale ak sa ti táto cesta páči, uži si ju.