Roacutan vylieci akne

Príspevok v téme: Roacutan vylieci akne
toro

Nasiel som tuto webku a cital som dost o ludoch ktori maju problemi s akne.Pravdaze mal som ich aj ja.Akonahle som dokoncil strednu skolu povedal som stop akne a povedal som koznej ze nechcem uz viac akne ani vidiet a ona mi predpisala liek Roacutan ci ako sa volal.Liecba timito antibiotikami trvala 6 mesiacov a na mesiac tabletki vysli na 480sk.A teraz mam 21 a vyse roka nemam ziadne akne a ak sa aj vitvori tak hned zbledne a zmizne.Ale je pravda ze na kazdeho tieto silne antibotika vplivaju rozdielne a umna nebola licba lahka,po prvom mesiaci az do ukoncenia liecbi som mal blet vyblednutu az bilu,popraskanu a musem som si ju natierat bielov mastickov a dost to stipalo a hlavne som mal stale popraskane pery.Ano boli to tazke mesiace ale teraz mozem povedat ze stalo to zato a som rad ze mam akne za sebov

...

roaccutane nie je antibiotikum, obsahuju isotretinoin, co je derivat kyseliny odvodenej od vitaminu A , kys.retinovej.aj ja som ho uzivala.akne sa moze vratit, ale nemalo by sa vratit bv takej forme ako bolo na zaciatku liecby.ma mnoho neziaducich ucinkov, najcastejsie suche pery, nosna sliznica co moze sposobovat krvacanie z nosa, suche oci, preto nie su povolene kontaknte sosvky pri liecbe, pretoze by mohla zvredovatiet rohovka.ja som mala aj zmeny nalady/so sklonom k depersii/a bolesti svalov a klbov.takysto moze sa zvysis hladina cholest.a tukov v krvi, preto sa robi mesacne odbery krvi.niektori pacienti spozoruju aj padanie vlasov, ktore moze byt nezvratne.ja som ale spokojna s vysledkami.

studentkaaa

Tie vlasy sa upravia...vazne skuste TRIAKTIVIN sampon, existuje aj voda na vtieranie...ale sampon je super....dostat v lekarni a stoji vyse 100sk. Ked sme vydrzali pol roka na antibiotikach,tak sa to muselo niekde odrazit...A trvale to nie je,aspon mne sa to upravilo...

toro

medzi vedlajsimi ucinkami bolo trvale vypadavanie vlasov? Do kelu otom som nevedel pocujem to prvi raz ale je pravda ze odvtedy mi naozaj nejako zacali vypadavat vlasi a teraz sa dopujem zinkom ale nepomaha to.Clovek sa zbavi vyrazok aj ked je pravda ze ja som ich nemal nejako vela ale predsa som chcel mat pokoj tak som siel do tejto liecby a teraz mi robia problem vlasy .ochhh

moninka

musím súhlasiť, Roacutane je super... mne tiež riadne pomohol (klop, klop, klop) :) a môjmu bratovi ani nehovoriac... ten ich mal riadne a obrovské a teraz máme tvár obaja ako bábätká :) všetkým to odporúčam... a teraz to už nie je také drahé... viac než o polovicu lacnejšie...

studentkaaa

roaccutane je super, akne mi zmizlo po 6 mesiacoch a teraz mam plet ako babatko... mne ku koncu zacali vypadavat vlasy,preto som liecbu ukoncila...len odporucam =)

sofija

JA ho beriem teraz ...najnizsiu davku,ale nemam ziadne priznaky neziaduce okrem suchych pier ...plet nemam suchu lebo furt mam daky krem na sebe hydratacny takze ja som spokojna

malinka

Roaccutane nie su antibiotika, ale riadene predavkovanie sa vitaminom A. Ja osobne si myslim ze je to riesenie len na krajne pripady(velmi vytrvale alebo tazke akne).